Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Bebini kukići 11418110


 

 Bebini kukići

Ići dole 
+11
Ivana Š.NS
Maka
helitra
veronika
maja
Viki
sanjic
Bubi89
maja85
dukica
carica_orhideja
15 posters
AutorPoruka
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46861
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimeČet Jul 28, 2011 11:24 pm

Široki povoj- da ili ne?
Pregled i ultrazvuk kukova...
Nazad na vrh Ići dole
dukica




Broj poruka : 7
Points : 46658
Reputation : 0
Datum upisa : 30.07.2011

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 3:23 pm

Mi smo stavljali siroki povoj tri meseca, do prvog uz, sve je bilo ok i rekli su nam da nastavimo jos tri meseca. Ja sam joj na svoji ruku skinula jer su pocele vrucine. Nisam bas sigurna koliko siroki povoj moze da pomogne ako bebi nesto nije u redu sa kukovima i da li moze nesto da spreci...
Nazad na vrh Ići dole
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46861
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 4:07 pm

Ja sam starijoj curi stavljala cak 6 mjeseci jer je kao sve bilo OK ali sevidjela jezgra kuka. Mladja je nosila 3 mjeseca, tad su nam na kontroli rekli da je super ali neka nosi jos mjesec dana, a ja joj nisam vise stavljala. Srecom, obje su rodjene u novembru pa im nisu smetale pelene, jadne ljetne bebe Sad
Nazad na vrh Ići dole
maja85




Broj poruka : 6
Points : 46666
Reputation : 0
Datum upisa : 29.07.2011

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimePon Avg 01, 2011 12:14 am

ja sam strahinji stavljala do 3 meseca (do prvog pregleda kukica), mada smatram da je taj povoj bez veze al ajde.kukovi su mu uredu i nisam ni imala na umu duze da nosim
Nazad na vrh Ići dole
Bubi89




Broj poruka : 8
Points : 46609
Reputation : 0
Datum upisa : 04.08.2011

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimePet Avg 05, 2011 10:02 pm

Ja sam malom stavljala oko 20ak dana svaki dan, i posle jos toliko, ali svaki drugi, treci... Znaci sve ukupno mozda mesec dana... Na prvoj kontoli sa 2 meseca smo bili dobri, a ja sam mu jos pre toga skinula... I bili smo prekljuce i dobili A+ Smile
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46878
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimePon Avg 08, 2011 6:10 pm

ja to nisam stavljala,na prvom pregledu bilo sve ok i to je to,rekli nam samo da vježbamo kukiće
Nazad na vrh Ići dole
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49189
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimeUto Avg 30, 2011 6:06 pm

Ja sam curama stavljala ,jednoj do sest meseci a drugoj do prve kontrole u cetvrtom mesecu a malom nisam stavljala uopste i kukici su mu super.
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46083
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimePet Nov 11, 2011 2:17 pm

verujete mi da bebi pelene nikada ne smetaju...ja sam moju bebu posle kupanja a pre spavanja povijala,a povijam i dan danas i povijacu je do 4 meseca,sad ima 2,5...bebe lepse spavaju kad su povijene,jer ne mogu rukicama da se udare i probude,ovako svaki njihov pokret je budjenje,bar je tak bilo kod moje bebe,i onda cim se probudi bude mi zurka celu noc...koliko god da su vrucine njima u pelenama nije vruce,vise im bude vruce kad su u nekoj benkici ili nekom bodicu...a sto se sirokog povoja tice,ipak je bolje nositi ga sve dok dr preporucuje...ma da sve to zavisi...
Nazad na vrh Ići dole
veronika

veronika


Broj poruka : 54
Points : 46339
Reputation : 0
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 38
Lokacija : Sarajevo

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimePet Nov 11, 2011 4:16 pm

Kod obiojice sam nosila do pregleda kukica i vise nisam jer je sve bilo u redu i tako nam je doktor rekao,znaci negdje do 3 mjeseca smo nosili siroki povoj.
Nazad na vrh Ići dole
helitra

helitra


Broj poruka : 38
Points : 45652
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 45
Lokacija : Earth and around

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimePet Nov 11, 2011 7:08 pm

S 2.5 mj ultrazvuk kukova pokazao da su super i da vise ne mora siroki povoj pa dalje nismo. Do tafa da. Bilo je ljeto alu slazem se s Majom.
Bolje poslusati savjet pedijatra nego da nesto tako malo vece napravimo na svoju ruku pa nedaj boze da se sta desi, mislili bi da je nasa krivnja cak i ako nije.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/helena.radic.traore?ref=tn_tinyman
Maka




Broj poruka : 34
Points : 45656
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 38

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimePet Nov 11, 2011 7:36 pm

Sa tri meseca su nam rekli da su kukovi u redu i da mozemo skinuti siroki povoj, ali ja mu stavljam i dalje. Cekam da napunimo 6 meseci i posle te kontrole cu mu i skinuti. Meni je nekako lakse da ga drzim i nosim kada ima siroki povoj. Sad...da li je koristan ili ne...jako diskutabilno... Pozdrav... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Ivana Š.NS




Broj poruka : 77
Points : 45715
Reputation : 0
Datum upisa : 10.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 9:55 pm

Mislim da siroki povoj nije visak i da ga treba stavljati, bebe su nekako cvrsce, a i u zimskim mesecima dobro dodje.Moji su nosili do treceg meseca, a onda skinuli posle UZ-a.
Nazad na vrh Ići dole
Mica 04




Broj poruka : 17
Points : 45608
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011
Godina : 38
Lokacija : REPUBLIKA SRPSKA

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimePon Nov 14, 2011 10:49 am

Mi smo skinuli sa mesec dana posle prve kontrole kukica.Po savetu pedijatra smo skinuli posto je sve bilo ok
Nazad na vrh Ići dole
tanya




Broj poruka : 2
Points : 45612
Reputation : 0
Datum upisa : 12.11.2011
Godina : 39

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 1:37 am

mi smo sa tri meseca bili na Uz,i rekli su nam da je sve u redu i da dodjemo opet za mesec i po dana...pa sad cekamo polovinu decembra da vidimo sta ce nam reci,da li da skinemo siroki povoj ili da ostavimo...a slazem se sa Makom da je vrlo diskutabilno...
Nazad na vrh Ići dole
Perfect Day

Perfect Day


Broj poruka : 12
Points : 45583
Reputation : 0
Datum upisa : 15.11.2011
Godina : 43
Lokacija : Subotica

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 11:53 pm

Petri sam stavljala manje od mesec dana , a Relji ni jedan dan. Da je bilo nekih problema rekli bi mi već u porodilištu i onda bih se ponašala u skladu sa situacijom.
A imala sam baš super pelenu. Dobila sam je na korištenje iz Hrvatske. Baš kao Pampers. Ušiveno im je to pojačanje i lepe se na čičak. Da sam morala da koristim one klasične ni Petra ih ne bi koristila.
Nazad na vrh Ići dole
tanjaaa

tanjaaa


Broj poruka : 4
Points : 42774
Reputation : 0
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 41

Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitimeUto Avg 21, 2012 2:14 pm

Djecaku stavljali tri mjeseca,a sad djevojcici skinula prije prve kontrolice posto je bilo +40,i na kontrolici super kukici!Odlucila sam stavljati samo navece,a i mislim da to nema nekog efekta,citala sam da u svijetu to ne praktikuju vec 30 godina!Ja cu cisto radi reda da joj oblacim!A i ima grcice pa joj je puno lakse kad nema povoj,zbog gasova!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bebini kukići Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebini kukići   Bebini kukići Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bebini kukići
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: