Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Šta kada dijete odbija jelo? 11418110


 

 Šta kada dijete odbija jelo?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46771
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Šta kada dijete odbija jelo? Empty
PočaljiNaslov: Šta kada dijete odbija jelo?   Šta kada dijete odbija jelo? Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 5:14 pm

Da li ste imali ovaj problem, kako se izboriti sa nedostatkom apetita kod djeteta? Preporučite nam neki preparat ili sirup za apetit.
Nazad na vrh Ići dole
MK




Broj poruka : 83
Points : 45596
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

Šta kada dijete odbija jelo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kada dijete odbija jelo?   Šta kada dijete odbija jelo? Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 10:45 am

Pola sata pre glavnog obroka dati detetu soljicu caja hajducke trave minimalno zasladjeno, izmedju obroka budite strogi i nemojte pokleknuti i dozvoliti da dete nesto gricka pogotovo ne takozvani junk food jer to ubija apetit.Za uzinu pre recimo rucka detetu nemojte takodje davati kolace, cokolade, grickalice itd sto preoptereti stomacic pa je dete lazno sito nego dajte vockicu sa recimo jogurtom do vremena rucka taman ce ogladneti a zapravo gladno dete jede i ne bira, ovo je u vecini slucajeva resenje e sad postoje deca koja jednostavno imaju losiji apetit i ako fino napreduju ne treba ih posebno forsirati prerasce.Deca ponekad imaju problema sa apetitom ako dugo vuku neku bolest pa makar i obicno curkanje nosica, u tom slucaju prvo treba sanirati problem i petit ce se sam od sebe popraviti.Vitaminski sirupi kao sto su pikovit, oligovit nisu od neke pomoci mozda malo pripomazu jacanju imuniteta pa su za to ok al sam apetit ne podizu zntno.Probjte ukljuciti dete u kuhinjske poslove neka sa vam zajedno kuva , mesa, dajte mu plasticni noz igracku da secka, nke nesto muti, dajte mu da isproba hranu koju on sprema .Dete obavezno stavite za sto da ruca sa vama ne izolovano u hranilicu i takodjer je bitno da jedete sa detetom zajedno a ne da ga hranite samog jer niko ne voli jesti sam.
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46788
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Šta kada dijete odbija jelo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kada dijete odbija jelo?   Šta kada dijete odbija jelo? Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 6:30 pm

i mog sina nesta puca ovih dana pa neče jest.ukinila sam sve grickalice.i nudim ga oče, neče-nemora.ali jede po malo.sad čekam sam da ga naiđe onaj njegov apetit kad nemože glavu iz hladnjaka izvadit.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šta kada dijete odbija jelo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kada dijete odbija jelo?   Šta kada dijete odbija jelo? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta kada dijete odbija jelo?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: