Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Kome je teže: Nezaposlenoj majci ili zaposlenoj ženi bez dece? 11418110


 

 Kome je teže: Nezaposlenoj majci ili zaposlenoj ženi bez dece?

Ići dole 
AutorPoruka
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49009
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Kome je teže: Nezaposlenoj majci ili zaposlenoj ženi bez dece? Empty
PočaljiNaslov: Kome je teže: Nezaposlenoj majci ili zaposlenoj ženi bez dece?   Kome je teže: Nezaposlenoj majci ili zaposlenoj ženi bez dece? Icon_minitimePet Maj 30, 2014 10:51 pm

Kome je teže: Nezaposlenoj majci ili zaposlenoj ženi bez dece?

Istina je da nikome ne možete suditi dok se ne nađete u njegovoj koži. To je iskusila i nezaposlena mama, Dženi Porter...
Kome je teže: Nezaposlenoj majci ili zaposlenoj ženi bez dece? Majka_dvoje_dece
"Zašto mi niko nije rekao da je ovako teško", počinje Dženi Porter, nekada TV reporterka, sada nezaposlena mama.

Poslednjih osam godina, Dženi je radila kao tv reporterka. Kako sama kaže, nije bilo tako glamurozno, ali je imalo lepe momente. Imala je besplatnu odeću, svakodnevno se šminkala i više puta su je prepoznavali na ulici.

Sada, njena uniforma je sportski šorts i grudnjak za dojenje, čak iako je njen sin prestao da sisa pre dva meseca. Šminka se možda jednom nedeljno. I kad se našminka, to je jedva primetno. Od kad je postala roditelj, Dženi je naučila da se spremi za manje od pet minuta.

Da ironija bude još veća, Dženi se nekada potajno smejala kada su joj se nezaposlene drugarice koje imaju decu žalile da su umorne.

"Ti si umorna? Mene su zvali noćas u jedan da ustanem i odem da saopštim najvažnije vesti!", znala je nekad da kaže Dženi. "Nisam znala da su toliko umorne. Samo na potpuno drugačiji način", objašnjava Dženi.

Njene drugarice bile su premorene jer su im se bebe budile više od pet puta u toku noći, te nisu spavale više od 90 minuta u toku dana. Celodnevno spremanje hrane, kupanje, pranje, a uveče, kad beba zaspi, čekala ih je prljava kuhinja.

"Nisam imala pojma da je to tako, niko mi nije rekao. Sada znam i zašto", priznaje Dženi i dodaje da se ne smete žaliti ženama koje to nisu doživele. "I ne pokušavajte, verujte mi. Izgledaćete kao idiot. Nezahvalni idiot, što je još gore", savetuje Dženi Porter.

Mnoge nezaposlene mame smatraju da je najgore kada im kolege kažu: "Blago tebi, ti si kod kuće".

Dženi je na početku želela da bude iskrena. "Mislila sam da treba da im dam iskren odgovor. Rekla sam da se ne žalim, ali da je mnogo teže nego što sam mislila", priča Dženi.

Ali pošto sam i ja nekad bila bez dece, tačno znam zašto sam dobila sledeći odgovor: "Šališ se? Nemaš posao, na šta se žališ? Spavaš do devet, ceo dan si u pidžami i igraš se sa detetom. Imaš najlakši život koji se može zamisliti".

Nakon takvih odgovora, Dženi je shvatila zašto se ne govori istina, pa je promenila svoj odgovor. Kad god je neko pita kako joj je, kaže da je odlično i da obožava svoj život.

To, ipak, nije cela istina, ali je istina.
Izvor:021
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
 
Kome je teže: Nezaposlenoj majci ili zaposlenoj ženi bez dece?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Najgore sto mozete reci zeni koja se tek porodila
» Ljubomora kod dece
» Probudila se iz kome nakon tri meseca, lekari joj saopštili da je trudna
» SVEKRVO, LJUBI ME U GUZU: Niko se ovako nije svetio majci svoga supruga!
» Fobija kod dece

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Porodica :: Zanimljivosti iz sveta roditeljstva-
Skoči na: