Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Odvikavanje od pelena 11418110


 

 Odvikavanje od pelena

Ići dole 
+15
*sonce
vesna
MK
gorkaljubav
Mica 04
helitra
maja
indians32
JasnaK
Viki
sanjic
larracrroft
Sonja 81
nataly
carica_orhideja
19 posters
AutorPoruka
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46371
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Jul 29, 2011 8:51 am

Kada je pravo vrijeme za odvikavanje od pelena?
Kada ste odvikli svoju djecu od pelena i na koji način?
Nazad na vrh Ići dole
nataly

nataly


Broj poruka : 34
Points : 46229
Reputation : 0
Datum upisa : 27.07.2011
Lokacija : Beograd

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Jul 29, 2011 1:10 pm

Pocela sam pre mesec,dva da ga odvikavam od pelena,sad dok je lepo vreme, ali nam ne ide nikako Crying or Very sad . Da li je jos mali, da li da sacekam jos malo? Ne znam ni sama. Stavim ga na nosu cim se probudi, nekad obavi nuzdu, nekad ne. Kao da jos uvek ne zna, ne razume sta treba da radi. Mozda bi ipak trebala da sacekam jos malo. Sta vi mislite?
Nazad na vrh Ići dole
nataly

nataly


Broj poruka : 34
Points : 46229
Reputation : 0
Datum upisa : 27.07.2011
Lokacija : Beograd

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Jul 29, 2011 1:11 pm

A da, ima 16 meseci.
Nazad na vrh Ići dole
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46371
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Jul 29, 2011 5:22 pm

Uh, ja sam taru odvikla sa 18 mjeseci, sa 16 mjeseci smo počeli. Nisam imala nikakvu posebnu tehniku, bila je stalno u gaćicama, neprestano sam joj nudila tutu i oduševljavala se kad bi nešto i uspjela obaviti u nju. Ali sve je to proteklo teškom mukom, masu puta sam razmišljala da odustanem, ali šta bih onda napravila? Dijete bi se samo zbunilo. I tako smo uspjeli nakon 2 mjeseca i brda ukakanih gaća cheers A noćnu pelenu sam joj odmah skinula jer se stalno budila potpuno suva.
Nazad na vrh Ići dole
nataly

nataly


Broj poruka : 34
Points : 46229
Reputation : 0
Datum upisa : 27.07.2011
Lokacija : Beograd

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Jul 29, 2011 5:26 pm

I Mihajlo je skoro ceo dan u gacicama, nosa stalno stoji na vidiku ali nista. Sedi neko vreme, ustane, cucne pored nose i tu piski No . Nocnu pelenu mu nisam skinula posto mu je svako jutro toliko puna pelena da mu ponekad procuri na pidzamicu. Verovatno jos nije spreman.
Nazad na vrh Ići dole
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46371
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Jul 29, 2011 5:34 pm

Ja sam čula teoriju da kada dijete prestane da piški po noći, onda je spremno za odvikavanje Smile Sačekaj još malo, sljedeće ljeto će sigurno uspjeti!
Nazad na vrh Ići dole
nataly

nataly


Broj poruka : 34
Points : 46229
Reputation : 0
Datum upisa : 27.07.2011
Lokacija : Beograd

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Jul 29, 2011 5:37 pm

Mnogi su mi rekli da jos sacekam jer cim mu je nocu puna pelena, nije jos spreman.
Nazad na vrh Ići dole
Sonja 81




Broj poruka : 5
Points : 46165
Reputation : 0
Datum upisa : 30.07.2011
Godina : 42

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 1:56 pm

Cao Smile Ja sam moje devojcice pocela da stavljam na nosu cim su pocele da sede-da bi se navikle na nju,tako da su posle samo piskile u pelenu a kakile u nonu.Vanja koja sad ima 7 godina je sa sedam meseci pocela da kaki na nonu a Ljubica sa godinu dana,i jedna i druga vole mleko,piju oko 2 litre dnevno(Vanja vise ne pije naravno ali kad je bila mala je pila).I jednoj i drugoj sam prvo skinula pelenu preko dana i dnevnog spavanja a kad su to savladale onda i nocnu,ponekad,posto sam Ljubici pre mesec dana prestala da stavljam pelenu , nocu je probudim,nekad se i sama probudi i piski jednom u nosu oko 1-2 ujutru pa do 8 ujutru ne piski,a i dalje pije puno mleka.Ljubica je 2godine napunila u maju Smile Mislim da puna pelena nije pokazatelj da li je dete spremno ili ne,vec da li zeli na nonu ili ne zeli.Sin od moje drugarice je stariji od Ljubice 3meseca i tek sad je skinuo pelenu ali nece na nosu nego na wc solju.
Nazad na vrh Ići dole
larracrroft

larracrroft


Broj poruka : 7
Points : 46207
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 49

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 9:42 am

Ja sam Sari skinula pelene sa 17 meseci, imali smo poprilicno muka oko skidanja, nije htela na nosu, malo sedi pa obavi nuzdu negde u nekom uglu i zove me da mi pokaze.. Kad je posle letnjeg raspusta krenula u vrtic tamo je bez problema isla na nosu, a skinula je pelene i na spavanju, kod kuce ih je nosila jos neko vreme...
Mislim da za skidanje pelena ne postoji neki sablon niti pravo vreme jer svako je dete drugacije...
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46388
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 4:40 pm

bok mame Smile
ja sam svog A.stavljala prije njegove 2 godine na tutu.brzo se je priviknio,piškili smo,isli bacit u veliku "nonu" i prali smo tutu, kroz 2 tj. več smo se oslobodili dosadnih pelena,znalo se zalomit naravno.sječam se trenutka kad kad je skroz trazio kahlicu i samo bi sjedio i piškio i tako skroz,i kad nije više imao sta sjeo je na nonu i počeo plakat i viko nemogu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 48699
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeUto Avg 30, 2011 6:22 pm

hehehehee,ja sam imala smesno odvikavanje od pelene.Stavljala sa moju curicu sda godinu i po dana na nosu al bih se ona stalno stiskala i nije htela da piski u nju vec cucne pored i piski confused Rolling Eyes,bila sam besna al nisam odustajala,svako jutro cim ustane sam je stavljala na nosu dok jednog dana nisam pukla i probala sa soljom,medjutim ona nije htela ni na solju i ja onda stavim nosu pred nju(dok je ona sedela na solji) i piskim u nosu,od tada ona stalno trazi nosu,smesno ali nama je to pomogo Laughing clown
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
JasnaK

JasnaK


Broj poruka : 27
Points : 46212
Reputation : 1
Datum upisa : 28.07.2011
Lokacija : Sisak

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeSub Sep 10, 2011 11:00 am

A šta mislite o ovoj novoj teoriji da bebama uopće nisu potrebne pelene?

http://videoteka.novatv.hr/multimedia/istina-je-dijete-vec-od-prvog-dana-moze-bez-pelena.html
Nazad na vrh Ići dole
indians32

indians32


Broj poruka : 2
Points : 45132
Reputation : 0
Datum upisa : 10.11.2011
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeČet Nov 10, 2011 8:48 pm

Nisam cula za tu novu teoriju??? Shocked
Nazad na vrh Ići dole
JasnaK

JasnaK


Broj poruka : 27
Points : 46212
Reputation : 1
Datum upisa : 28.07.2011
Lokacija : Sisak

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeČet Nov 10, 2011 10:19 pm

indians32 ::
Nisam cula za tu novu teoriju??? Shocked

Pogledaj ovaj link pa ćeš vidit:))

http://videoteka.novatv.hr/multimedia/istina-je-dijete-vec-od-prvog-dana-moze-bez-pelena.html
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45593
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Nov 11, 2011 3:07 pm

pogledah ovaj klink pa bih da prekomentarisem...znate kako kod nas je po zakonu siroki povoj obavezan do prvog pregleda kukica,tj do 2,5 meseci,dalje nosenje zavisi od procene lekara,dok je u inostranstvu to zabranujeno,navodno pampers zavrsava sve...iskreno meni se to ne svidja...jer je beba samo sa pamresom nekako cudna i kad je drzite imate neki strah,bar ja to tako gledam,dok kad ima pelene nekko je beba cvrsca mozes da je uzmes kako hoces,ne moze da se usine ili sl...
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
helitra

helitra


Broj poruka : 38
Points : 45162
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 45
Lokacija : Earth and around

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Nov 11, 2011 6:30 pm

U vezi pelena je istina da ako po noci nisu prestali da piske ili to barem to sveli na minimum, nisu spremni.
Nije samo bitno da li beba voli tutu ili ne jer cak i ako je ne voli nikad, jednom ce ipak morati priviknuti se. A cak i ako voli, kad je prerano, prerano je.
Ako je pelena po noci puna (to se regulira samo do 2.godine obicno), znaci da jos ne kontroliraju sfinktere, pa je tada forsiranje na tutu samo nepotrebno i prerano maltretiranje.
Nama su sa 17 mj nocne pelene jos prepune,pa kad se to donekle regulira uskoro, idemo na polagano privikavanje.
Za kakati vec govori “kaka“ ,al tek kad pocne kakat u pelenu Razz

Sto se tice linka o novoj metodi bez pelena uopce, mislim sve najgore.
O tome sam vec pisala pa da se ne ponavljam, reci cu kratko : cisto preseravanje !
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/helena.radic.traore?ref=tn_tinyman
Mica 04




Broj poruka : 17
Points : 45118
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011
Godina : 38
Lokacija : REPUBLIKA SRPSKA

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePon Nov 14, 2011 10:47 am

Mi smo sa 14 meseci krenuli sa odvikavanjem a sa 17 nam vise nisu bile potrebne pelene
Nazad na vrh Ići dole
gorkaljubav




Broj poruka : 7
Points : 45547
Reputation : 0
Datum upisa : 30.09.2011
Godina : 34
Lokacija : Backa Palanka

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 5:43 pm

Uf mi imamo veliki problem ,nasa cerka se uzasno boji nose i kad je samo vidi iz daleka ona pocne da vice i negoduje ,ima godinu dana i nikako ne mozemo da je ubedimo da sedi na noni. inace se boji novih stvari ..na primer dobila je malu fotelju za rodjendan pa je posle par puta prihvatila i nije se vise bojala,tako i za triciklic i konjica ...ali nosu ne moze da zamisli
Nazad na vrh Ići dole
Mica 04




Broj poruka : 17
Points : 45118
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011
Godina : 38
Lokacija : REPUBLIKA SRPSKA

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 5:52 pm

pokusaj ujutro kroz igru da je stavis da sedi.
Nazad na vrh Ići dole
helitra

helitra


Broj poruka : 38
Points : 45162
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 45
Lokacija : Earth and around

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 10:57 pm

Ja zaista mislim da malo dijete od godinu dana skoro na silu stavljati na nosu/tutu koje se by the way i boji, bilo bi nehumano a i nepotrebno i ocito prerano.
Samo nekoliko mjeseci da im se da vremena akoo nisu spremni, njima puno znaci.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/helena.radic.traore?ref=tn_tinyman
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45593
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeČet Nov 17, 2011 12:21 am

slazem se.mislim da je zaista tuzno prisiljavati dete,pa ona je jos uvek mala...shvatice to kad za to dodje vreme,jer ako je sad budete uplasili verujte tek cete imati problem oko toga...
Nazad na vrh Ići dole
gorkaljubav




Broj poruka : 7
Points : 45547
Reputation : 0
Datum upisa : 30.09.2011
Godina : 34
Lokacija : Backa Palanka

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeČet Nov 17, 2011 10:51 pm

da budem jasna!!! ja moje dete ne prisiljavam da sedi na nosi,jednostavno joj pokazem kako njena nona svira i kako je to zabavno... ali se ona ipak boji. zao mi je sto neki ljudi ne shvataju poentu !!!!!! Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45593
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeČet Nov 17, 2011 11:03 pm

ljubav nemoj se vredjati,nisam nista lose mislila,ako sam vas nekako uvredila ja se iskreno izvinjavam...OPROSTITE,,,sqmo sam rekla da je ne terate,i da je jos uvek mala,ma da vi najbolje znate kako je i sta nabolje za vasu decu,tako da pustite sta pisem u svoje ime,ja komentarisem,iksreno ja radim onako kako meni odg,a sa svima ostalima mogu samo da omentarisem i druzim... Sad ,izvini sto sam te naljutila
Nazad na vrh Ići dole
helitra

helitra


Broj poruka : 38
Points : 45162
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 45
Lokacija : Earth and around

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Nov 18, 2011 1:01 am

Mozda je moj komentar naljutio ili uvrijedio.
Ako je, zao mi je, ali nema potrebe za isprikom jer sigurno nisam rekla da ona osobno tjera dijete ili ista slicno, vec sam spomenula da bi forsiranje bilo nehumano kod nale djece pogotovo ako se uz to boje.
Komentirala sam generalno da se nikako ne slazem s onima koje posto poto prisilno oslobadjaju bebe od pelena prije nego li su na to psihicki i fizioloski spremne, kao sto je ona nova extremna metoda -od rodjenja bez pelena i sl.
Ovo je mjesto razmjene misljenja i iskustava a ne vjerska zajednica gdje se ocekuje poniznost, a mislim da smo svi dovolno civilizirani a ipak svesni da je ovo javni forum i da se nasi stavovi ne moraju slagati a da iza njih ipak stojimo.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/helena.radic.traore?ref=tn_tinyman
gorkaljubav




Broj poruka : 7
Points : 45547
Reputation : 0
Datum upisa : 30.09.2011
Godina : 34
Lokacija : Backa Palanka

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Nov 18, 2011 11:16 am

ja sam se osetila prozvanom sto mi nije ni malo prijalo,malo sam se i uvredila,ali ajde to na stranu...nema potrebe da se raspravljamo kad smo jedna drugu krivo shvatile... mir mir mir,niko nije kriv Smile
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45593
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Nov 18, 2011 2:59 pm

slazem se
Nazad na vrh Ići dole
helitra

helitra


Broj poruka : 38
Points : 45162
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 45
Lokacija : Earth and around

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePon Nov 21, 2011 12:24 am

Agreed Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/helena.radic.traore?ref=tn_tinyman
MK




Broj poruka : 83
Points : 45196
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePon Nov 21, 2011 1:43 pm

Sa 12 meseci smo počeli da stavljamo bebana na nošu i to u vc-u da sedi kada i mi .Ponekad bi upecali koju nuzdu ponekad ne bi.Kada je nuzda odradjena u nosu dobijao je simbolican poklon jabuku bananu itd.To se odvuklo jos nekih 6 meseci, sa 18 meseci poceo je da uzima sam nosu i da se trzi ,pelenu nismo skidali posto je bila zima.Kada je odradio posao u pelenu nisam vikala ali sam mu jasno dala do znanja da je to pogresno i nekako samo po sebi greske su pocele da se proredjuju.Cim je otoplilo stavljala sam ga samo u gace sa objasnjenjem da se tako oblace veliki decaci i da ako se ne trazi da piski i kaki i obavi u gace vracamo pelenu, on je taj zadatak ozbiljno shvatio jer je do letovanja a tad je imao 25 meseci nosio pelene samo tokom spavanja i nije vrsio nuzde u njih na letovanju smo izbacili i te nocne pelene i to je bilo to od tada se upiskio samo jednom i to u toku spavanja kada je bio jako bolestan.Sada je toliko velik da je pre dva meseca bacio i nošu i adapter jer je to za male bebe sam ustane u toku noci ispiski se i vrati u krevet.Imamo samo mali problem sa brisanjem guye jer je jako velik pa on to može sam pa ponekad mi ne prijvi da ide da kaki samo da bi sam brisao guzu zadnji put sam ga provalila po tome da je trčao kroz stan a iz pantalona mu je virio vc papir od oko metar kao repic Smile
Nazad na vrh Ići dole
vesna

vesna


Broj poruka : 7
Points : 45038
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2011
Godina : 35
Lokacija : Paris

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePon Nov 21, 2011 6:52 pm

MOJI SINOVI SU SE ODVIKAVALI OD PELENE SVEGA 3 DANA I STARIJI I MLADJI!SKINEM PELENE I NOCU I DANJU ALI TEK KADA SHVATIM DA SU DOVOLJNO VELIKI I DA SU UPILI ONO O CEMU SAM IM PRICALA SVE VREME PREDHODNIH MESECI. TAKO DA JE STARIJI SKINUO PELENE SA 20 MESECI A MLADJI SA 2 GODINE.sunny
Nazad na vrh Ići dole
*sonce




Broj poruka : 6
Points : 45037
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2011

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeUto Nov 22, 2011 1:16 pm

Mamickiiiii,imame problem pa me interesira dali ste imale vakvo iskustvo, vie ili nekoj vas blizok.....Moeto dete veke od juli ne nosi pelena preku den,a za spienje nikako ne mozam da mu ja izvadam zatoa sto vo gradinka(vrtic)nikako ne saka da im kazuva na ucitelkite za mockanje, pa trpi se dodeka ne mu ja stavat pelenata za spienje, i dodeka spie se prazni vo pelena:(A za vikendi koga e doma, redovno si mocka ,bez problem i pelenata mu ja stavam no se budi so suva pelena.Mnogu se nerviram,duri i sinceto mi kaza deka nekogas se izmockal vo gaki vo gradinka, decata mu se smeele,a koga i rekov na ucitelkata da reagira vo takvi situacii, ona krena ramenici i rece:pa sto da pravam, toa se samo deca!Toj sega ima 3 god, doma duri i od spienje se budi ponekogas ako mu se moca, a tamu ni koga e buden ne kazuva......Dajte sovet.fala odnapred,pozdrav!
p.s se nadevam deka razbirate makedonski:)
Nazad na vrh Ići dole
MK




Broj poruka : 83
Points : 45196
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeUto Nov 22, 2011 10:54 pm

Puno dece ima problema sa zabavištem i kod nas ima nekoliko momaka koji u grupi nose pelene na spavanje, ovde još nismo čuli da im se druga deca rugaju sva sreća jer je to baš ružno kad ase tako mala deca rugaju drugoj dečici.Na žalost mame su u sličnom problemu jer neznaju kako to da reše nema puno saveta ni po literaturama ni po internetu naši vaspitači kažu da se to jednostavno preraste a dotle na žalost ostaje samo da čekate.Probajte malo da bodrite dete recimo da dobije neku nagradu ako vaspitačica kaže da je pelena suva i da ga sa nagradom bodrite pa ako uspe da izvuče nekoliko dana sa suvom pelenom recite mu da će jedan dan spavati bez pelene i ako gaće za velike dečake ostanu suve dobiće još veću nagradu recimo album za sličice a kod suvih pelena mu kupite kesice sa sličicama.Zamolite vaspitačice da kada budete to radili da dete obavezno vode na nuždu pre kreveta.Srećno!
Nazad na vrh Ići dole
*sonce




Broj poruka : 6
Points : 45037
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2011

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeSre Nov 23, 2011 12:03 am

problemot e vo toa sto ucitelkite go vodat vo wc no toj ednostavno odbiva tamu da mocka.Nautro koga go spremam za vo gradinka, doma ke mocka,pa mu kazuvam deka taka treba i vo gradinka da pravi.No toj vika:A ne, jas si mockam samo doma!Ednostavno ima nesto sto go koci ...a ucitelkite velat deka nastojuvaat.Otkako ke izlezeme od gradinka odma bara da mocka,se krieme nekade vo park zatoa sto ne moze da izdrzi do doma.
Se nadevam deka e samo faza koja brzo ke ja nadmine.Pozdrav MK i fala na vaseto mislenje i iskustvo!
Nazad na vrh Ići dole
Vragolančić




Broj poruka : 5
Points : 44975
Reputation : 0
Datum upisa : 26.11.2011

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeSub Nov 26, 2011 2:40 pm

Moj sin čim nešto ˝uradi˝ u pelene, traži da se presvuče, odmah ide u koupatilo da bih ga oprala, ali na nošu hoće da sedne samo obučen. Smile
Nazad na vrh Ići dole
GinaRenata

GinaRenata


Broj poruka : 2
Points : 42822
Reputation : 0
Datum upisa : 28.06.2012
Godina : 38
Lokacija : Banjaluka

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeNed Jul 01, 2012 11:47 pm

Moja devojcica 18.maja,napunila 2.godine.Na nosu/tutu nije htela nikad al wc solja i onaj deciji podmetac ok..piski redovno ali kad je velika nuzda -- to nismo ''usavrsili'' . Ovog leta,iskoristicemo toplo vreme i nadam se konacno uspeti Smile
Nazad na vrh Ići dole
mey lee

mey lee


Broj poruka : 6
Points : 41296
Reputation : 0
Datum upisa : 28.11.2012
Lokacija : Bihać

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimePet Dec 14, 2012 10:19 pm

vragolančić,pa tvoj sincic je u biti definitivno spreman za tutu,cim trazi da se presvuce znaci oseca tu nelagodu kad mesto radi u pelenu!kazes nece na tutu,pokusaj s wc skoljkom i onim poklopcem,mozda upali!sretnooo da stoo prijee skinete pempuu...
Nazad na vrh Ići dole
ikac




Broj poruka : 2
Points : 39922
Reputation : 0
Datum upisa : 14.04.2013

Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitimeNed Apr 14, 2013 7:12 pm

Planiram ovog leta da krenem, jeste da jos uvek nece da mi prica kada hoce da kaki i piski, ali mislim da treba polako uvoditi u taj proces..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Odvikavanje od pelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Odvikavanje od pelena   Odvikavanje od pelena Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Odvikavanje od pelena
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Odvikavanje od pelena - noša ili adapter za WC?
» 8 saveta za odvikavanje od cucle
» Vaspitanje od pelena
» Kako izaći na kraj sa ojedom od pelena?
» Odvikavanje od cuce/dude varalice – poklonite je Djeda Mrazu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: