Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Zašto je dobro da dete spava uz majku? 11418110


 

 Zašto je dobro da dete spava uz majku?

Ići dole 
+2
Perfect Day
maja
6 posters
AutorPoruka
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46033
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Zašto je dobro da dete spava uz majku? Empty
PočaljiNaslov: Zašto je dobro da dete spava uz majku?   Zašto je dobro da dete spava uz majku? Icon_minitimePon Nov 14, 2011 12:24 pm

Zašto je dobro da dete spava uz majku?
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46033
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Zašto je dobro da dete spava uz majku? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto je dobro da dete spava uz majku?   Zašto je dobro da dete spava uz majku? Icon_minitimePon Nov 14, 2011 12:27 pm

Ne brinite ako vaša beba spava sa vama u krevetu, a vama se čini da bi trebalo da spava u svom krevetiću. Čak, pedijatri preporučuju da dete spava sa majkom do svoje treće godine.
Naime, pedijatri su otkrili da je zdravlje deteta, odnosno njegovog srca, puno bolje ako spava pored mame prve tri godine života. Ova ideja se naravno neće svideti mnogim roditeljima, jer to znači puno neprospavanih noći, ali doktori su zaključili da beba spava lošije ako nije uz majku, pa je zbog toga bebino srce pod stresom.
Nazad na vrh Ići dole
Perfect Day

Perfect Day


Broj poruka : 12
Points : 45533
Reputation : 0
Datum upisa : 15.11.2011
Godina : 43
Lokacija : Subotica

Zašto je dobro da dete spava uz majku? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto je dobro da dete spava uz majku?   Zašto je dobro da dete spava uz majku? Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 12:07 am

Zanimljivo, iako se ja apsolutno ne slažem.
Sa Petrom bi to možda i bilo izvodivo u početku, ali sada. Ona se prevrće, okreće... Milion slika smo napravili sa njenim nemogućim pozama dok spava.
Relja je druga priča. S njim se već sada ne može. On se raširi, odguruje nogicama. Spava na leđima i nekako se odguruje tako da ga ja stavim na dno kreveta, a kad dođem po njega nađem ga pri vrhu.
Naravno, svako pravi svoju rutinu i zna najbolje za svoje dete.
Ja samo znam da sam ja srećna što moja deca spavaju u svojim krevetima. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46033
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Zašto je dobro da dete spava uz majku? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto je dobro da dete spava uz majku?   Zašto je dobro da dete spava uz majku? Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 2:37 pm

i moja se beba prevrce,i otkriva,pa da budem iskrena spava samnom jer uopste nije toplo da celu noc spava otkriven,ovako pored mene,bar ga pokrivam...ali nemam nikakav problem,oce on i u krevetic... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46828
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Zašto je dobro da dete spava uz majku? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto je dobro da dete spava uz majku?   Zašto je dobro da dete spava uz majku? Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 4:30 pm

iskreno ja i nevolim da spava s menom jer cjelu noč ja se probudim po 5 puta i gledam jel sve ok.gura nas s nigama nemiran je uff samo mi je u mislila djete,sta ako mi padne sa kreveta,ako se povuče deku preko glave,ako ovo ono...a kad spava u kindiču probudi se jednom uspavam ga kod sebe i opet u kindić i mirna sam..
Nazad na vrh Ići dole
Ivana Š.NS




Broj poruka : 77
Points : 45665
Reputation : 0
Datum upisa : 10.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad

Zašto je dobro da dete spava uz majku? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto je dobro da dete spava uz majku?   Zašto je dobro da dete spava uz majku? Icon_minitimeSre Nov 23, 2011 9:42 pm

Mi smo nase klince od prvog dana -krevetic u njihovoj sobi, muz i ja u nasoj, ( u pitanju su sobe vrata do vrata) nije me mrzelo da ustajem milion puta u toku noci tih prvih par meseci, sada oboje spavaju, svako u svom krevetu u svojoj sobi, a muz i ja imamo svoj mir.
Nazad na vrh Ići dole
MK




Broj poruka : 83
Points : 45636
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

Zašto je dobro da dete spava uz majku? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto je dobro da dete spava uz majku?   Zašto je dobro da dete spava uz majku? Icon_minitimeSre Nov 23, 2011 11:07 pm

Ista situacija kao kod Ivane od prestanka babinja preneli smo krevetić u dečiju sobu, bebac i mi od tada spavamo savršeno mirno kod nas spava samo kada baš ima temp ili ga nešto boli jer smo tako sigurniji da je ok.Dok je bio baš malecki ustajali smo puno puta da proverimo da li diše itd al čim smo stekli sigurnost u situaciju prestali smo i to da radimo ovako smo ujutru svi naspavani čim ustane pošto je ranoranioc dođe kod nas da se mazimo dok ne ustanemo i to mi je super:) naj lepši deo dana!
Nazad na vrh Ići dole
Ivana Š.NS




Broj poruka : 77
Points : 45665
Reputation : 0
Datum upisa : 10.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad

Zašto je dobro da dete spava uz majku? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto je dobro da dete spava uz majku?   Zašto je dobro da dete spava uz majku? Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 3:21 pm

Ovako su nekako samostalniji, sada imaju po 2 i 3.5 god i kada ih stavimo na spavanje cujem kako caskaju u svojoj sobi, pevuse nesto, jako mi je slatko,a opet ja mogu na spavanje kad hocu. Nema uspavljivanja, a i super je kad nam neko dodje, klinci spavaju u svojoj sobi a mi pravimo sedeljkicu i milina. Moj muz im je cak sproveo zvucnik u sobu pa im pustimo lagano muziku, uzivancija.
Nazad na vrh Ići dole
Maja...Savic

Maja...Savic


Broj poruka : 2
Points : 43242
Reputation : 0
Datum upisa : 30.06.2012

Zašto je dobro da dete spava uz majku? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto je dobro da dete spava uz majku?   Zašto je dobro da dete spava uz majku? Icon_minitimeSub Jun 30, 2012 5:17 pm

Mi spavamo zajedno bez problema... Kad se rodila spavala je na mojim grudima, sad spavka pored mene.. Mnogo mi je lakse tako..ako je gladna, zedna, zaplace, tu je uz mene i brzo resimo sta je u pitanju od navedenog:)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zašto je dobro da dete spava uz majku? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto je dobro da dete spava uz majku?   Zašto je dobro da dete spava uz majku? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zašto je dobro da dete spava uz majku?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako omogućiti bebi da spava sigurno i dobro
» Zašto je dobro dojiti?
» Do koje godine dete treba da spava popodne
» Zašto nije dobro bebe uspavljivati flašicom?
» Evo zašto je majčino mleko dobro za razvoj bebinog mozga

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: