Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Pravo vrijeme za vrtić 11418110


 

 Pravo vrijeme za vrtić

Ići dole 
+2
Ivana Š.NS
carica_orhideja
6 posters
AutorPoruka
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46811
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Pravo vrijeme za vrtić Empty
PočaljiNaslov: Pravo vrijeme za vrtić   Pravo vrijeme za vrtić Icon_minitimePet Jul 29, 2011 8:57 am

Kada su vaša djeca krenula u vrtić?
Kakve su bile njihove reakcije na odvajanje od vas?
Nazad na vrh Ići dole
Ivana Š.NS




Broj poruka : 77
Points : 45665
Reputation : 0
Datum upisa : 10.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad

Pravo vrijeme za vrtić Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravo vrijeme za vrtić   Pravo vrijeme za vrtić Icon_minitimePet Nov 11, 2011 7:51 pm

Sin sa pune dve godine.Jako lepo je prihvatio.Prvog dana sam bila sa njim sat vremena, a sutra mi je mahnuo i rekao -papa mama, ode on, ja osta u hodniku, skenjana sto druga deca traze svoje roditelje a ovaj moj -ode.Smile
Mislim da je tu najvaznija priprema deteta. Ja sam jedno mesec dana pre polaska, bukvalno svaki dan pricala, lepe stvari o vrticu, kako ce tamo biti dece, puno igracaka itd, onda smo se setali do vrtica da mu pokazem.Stvarno je super prihvatio.
Nazad na vrh Ići dole
nataly

nataly


Broj poruka : 34
Points : 46669
Reputation : 0
Datum upisa : 27.07.2011
Lokacija : Beograd

Pravo vrijeme za vrtić Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravo vrijeme za vrtić   Pravo vrijeme za vrtić Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 10:11 am

Moj sin bi trebalo sledeceg meseca da krene u vrtic. Ima 19 meseci. Mislim da ce sve biti u redu, voli da se igra sa decom, nije problem da se odvoji od mene. Javljam kako ce biti kad krenemo Smile
Nazad na vrh Ići dole
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46811
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Pravo vrijeme za vrtić Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravo vrijeme za vrtić   Pravo vrijeme za vrtić Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 11:49 am

Super, nadam se da će sve biti ok Smile Moja starija curica je krenula u septembru i super je to prihvatila, jako je društvena i nije bilo nikakvih problema u vezi odvajanja. A i moja svekrva je vaspitačica u istom vrtiću Smile Međutim, otad se više puta prehladila, valjda nije navikla na izloženost tolikim virusima... Već 2 nedjelje nije išla, opet kreće u ponedjeljak i u srijedu slavi rođendan u vrtiću! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivana Š.NS




Broj poruka : 77
Points : 45665
Reputation : 0
Datum upisa : 10.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad

Pravo vrijeme za vrtić Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravo vrijeme za vrtić   Pravo vrijeme za vrtić Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 7:47 pm

carica_orhideja ::
Super, nadam se da će sve biti ok Smile Moja starija curica je krenula u septembru i super je to prihvatila, jako je društvena i nije bilo nikakvih problema u vezi odvajanja. A i moja svekrva je vaspitačica u istom vrtiću Smile Međutim, otad se više puta prehladila, valjda nije navikla na izloženost tolikim virusima... Već 2 nedjelje nije išla, opet kreće u ponedjeljak i u srijedu slavi rođendan u vrtiću! Very Happy



joj znam taj osecaj, budu bolesljivi cesto Neutral , ali to je smo u pocetku. Tako smo i mi prosle jeseni , bili vise kod kuce nego u vrticu, a sada je potpuno drugacije, od proleca je 2 puta bio bolestan Smile . Sada kad ne ide u vrtic trazi i pita kad ce ici kod dece Very Happy e a ima i "devojku"- lepa mi snajka Cool
Nazad na vrh Ići dole
MK




Broj poruka : 83
Points : 45636
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

Pravo vrijeme za vrtić Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravo vrijeme za vrtić   Pravo vrijeme za vrtić Icon_minitimePon Nov 14, 2011 11:27 pm

Pravo vreme za vrtiće je onda kada vi kao majka više nemožete čuvati dete uglavnom zbog povratka na posao u većini slučajeva.Ja lično mislim da nema zdravije okoline za psihofizički razvoj od majke i oca a odmah posle njih je vrtić.Jako sam protiv baka servisa jer kako god bake i deke bile divne i koliko god vole unučiće oni nikako nemogu pružiti detetu ono što treba a to je dinamika, igra,učenje, socijalizacija, kultura ponašanja u zajednici i životu itd.Što se tiče privikavanja na vrtić, pa svako dete je drugačije dok nekrenete nećeš znati kako će reagovati sve u svemu ako i bude od onih koji plaču iskustvo vaspitača govori da je to plač za pokazivanje , čim majka ode dete se smiruje i bude ok.Burne reakcije uglavnom prolaze nakon prva dva meseca.
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46828
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Pravo vrijeme za vrtić Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravo vrijeme za vrtić   Pravo vrijeme za vrtić Icon_minitimePon Nov 21, 2011 10:39 am

moj nejde jer za sad nema potrebe ja sam doma pa ga čuvam al bi ga rado poslala u vrtič da se igra sa djecom.možda probamo nagodinu Smile
Nazad na vrh Ići dole
monnika

monnika


Broj poruka : 9
Points : 42709
Reputation : 0
Datum upisa : 23.08.2012
Godina : 37
Lokacija : mostar

Pravo vrijeme za vrtić Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravo vrijeme za vrtić   Pravo vrijeme za vrtić Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 3:19 pm

i naš bi trebao brzo Crying or Very sad ,jer ja čekam posao,dok sam radila pripravnički moja mama ga je čuvala...ali sada je vrijeme da pođe u vrtić ima 3god i 3mj...joj to će teže pasti meni nego njemu... Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pravo vrijeme za vrtić Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravo vrijeme za vrtić   Pravo vrijeme za vrtić Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pravo vrijeme za vrtić
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: