Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? 11418110


 

 Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45973
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Empty
PočaljiNaslov: Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK?   Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Icon_minitimePon Nov 14, 2011 12:54 pm

S obzirom na to da je mama ta koja kupuje namirnice i odlučuje o jelovniku svojih ukućana, veoma je važno da se informiše o osnovnim karakteristikama i sastojcima namirnica koji su bitni za zdravlje i pravilan razvoj njene bebe.

Pripremajući joj ukusna jela, mama mora da vodi računa o tome da ponudi bebi raznovrsnu i dobro izbalansiranu hranu. Na taj način će joj usaditi zdrave navike u ishrani koje ostaju za čitav život. I obrnuto: ako dete odmalena naviknete na pogrešne namirnice, teško ćete kasnije ispraviti učinjenu grešku.

Analizirajući recepte koje su majke razmenjivale preko interneta, ustanovila sam da upotrebljavaju namirnice koje nisu dobre za dete mlađe od godinu dana, a neke od njih ni za stariju decu…

ŠARGAREPA I TVRDI SIR
U bebinoj ishrani šargarepa svakako treba da bude zastupljena, ali ne kao glavno jelo već kao sastavni deo čorbe…
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45973
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK?   Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Icon_minitimePon Nov 14, 2011 12:54 pm

skinuto sa interneta...
Nazad na vrh Ići dole
MK




Broj poruka : 83
Points : 45576
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK?   Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 12:29 am

Iz krajnosti u krajnost neke majke slepo veruju u proizvođače bebi hrane i ni nečitaju deklaracije na kojima se može svašta naći što nije primereno uzrastu, neke majke misle da je najbolje sve što je domaće i da to niko ne može poreći pa daju bebama hranu koju spremaju i sebi jer je bitno da nije kupovno i konzervirano al što nije primereno bebi nema veze.Neke majke oslanjaju se na znanje starijih članova domaćinstva i slepo veruju u njihovo znanje stečeno pre 50 godina valda je logika ako je ona preživela i moje dete će, ako njima ništa nije falilo ni mom detetu neće, što je često veoma pogrešno jer tada mžda detetu nešto dato iz ne znanja, nemaštine, možda je dete i imalo problema ali iz ne znanja su ta dva ostala ne povezana.Evo dva bisera koje sam ja čula od moje svekrve sva sreća nije bila akter u njima jer bih joj rekla da nije čitava prva priča je o majci koja se nakon dva meseca vraća na posao bebu čuvaju bab i deda koji je hrane sledećim na masti isprže obično belo brašno sa malo šećera i podliju kravljim mlekom, ovo je kaša sa kojom su nekada hranili novorođenčad ovo je pogrešno iz toliko razloga da ne bi sve stalo na ekran.Druga priča je o malo većoj bebi od oko 3 meseca ta beba je bila rođeni brat muževljevog oca.Dete je ostavljeno komšijama na čuvanje dok je majka radila komšije su za ručak nahranile bebu u dva navrata finim gustim pasuljom, beba je na žalost umrla do večeri u naj gorim mukama i grčevima, lekar je ustanovio dok je stigo do kuće da je čak imala i fras i da ništa gore nisu mogli date detetu.Ovo je nažalost istinita priča jer ja i muž ponekad odnesemo koji cvet na taj minijaturni grob.Ovo je bila veoma tužna priča ali je nisam ispričala da bih nekog rastužila ili ugnjavila već da bi neki shvatili da i naj gore tragedije mogu izići iz na boljih namera.Bebe su krhka stvorenja koje smo na svet doneli iz ljubavi i pored neizmerne ljubavi od nas moraju dobiti i neizmernu brigu i zaštitu jer ako nećemo mi ko će drugi se starati o njihovoj dobrobiti.
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46768
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK?   Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Icon_minitimeNed Nov 20, 2011 6:36 pm

ja sam često pripremala domače kašice i nevidim nista loše u tome.zasto bi kupila nesto kad sam to isto mogla napravit kod kuće.ali sam ih pravila i onda davala djetetu nije tu bilo čuvanja u hladnjaku i spremanje u staklenke.
pročitala sam na internetu recepte i pravila po njima za određenu dob. koja nam je trebala,a ne da sam svakog časa morala jurit po trgovinama i gledat za koliko je to mjeseci,i koliko je dugo u staklenki.
dobro sad grisolino,čokolino i ostalo sam naravno kupovala
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45973
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK?   Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Icon_minitimeNed Nov 20, 2011 9:09 pm

ma slazem se ipak je domacedomace...ma da svako ima svoje misljenje
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK?   Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li su DOMAĆE KAŠICE baš uvek OK?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Recepti za domace kasice
» Uštedite praveći domaće kašice
» Dečje kašice
» Deca gledaju televiziju, a roditelji pisu domace zadatke

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: