Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
BUSENJE USIJU ... 11418110


 

 BUSENJE USIJU ...

Ići dole 
+2
sanjic
keka_85
6 posters
AutorPoruka
keka_85

keka_85


Broj poruka : 6
Points : 45210
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011

BUSENJE USIJU ... Empty
PočaljiNaslov: BUSENJE USIJU ...   BUSENJE USIJU ... Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 7:18 pm

Drage mame,interesuje me Vase misljenje o busenju usiju kod deteta od recimo 1,2,3 godine....?!?!!?

Da li se slazete sa tim ili ste protiv?

Kakva su Vasa iskustva?

Da li ste imale losa iskustva ?

Procitala sam da u usima ima puno nervnih zavrsetaka pa da mogu nastati problemi....

Takodje sam imala priliku da upoznam osobe koje ne trpe mindjuse u usima jel su imale upale itd....

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46478
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

BUSENJE USIJU ... Empty
PočaljiNaslov: Re: BUSENJE USIJU ...   BUSENJE USIJU ... Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 9:22 pm

na tebi je da odlučis dali čes to napraviti sad kad je djete malo,ili čes ostavit da si probuši kad naraste.
meni su bušili kao jako maloj i sječam se da sam plakala od straha.samo neznam kako djeca s tim šta ako diraju po tom pa si zakinu?
a te upale to skužis tek kad se upali uho.možda ipak da ostavis to za kasnije..
Nazad na vrh Ići dole
keka_85

keka_85


Broj poruka : 6
Points : 45210
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011

BUSENJE USIJU ... Empty
PočaljiNaslov: Re: BUSENJE USIJU ...   BUSENJE USIJU ... Icon_minitimePet Nov 25, 2011 1:03 am

Ne,ne meni je samo pala na pamet ta mogucnost pa sam htela da cujem misljenje ostalih mama....Mojoj smizli ja ipak ne bi jos busila usi ali razmisljam kad jos malo poraste da busimo usi....kad ona to bude htela ....
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46478
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

BUSENJE USIJU ... Empty
PočaljiNaslov: Re: BUSENJE USIJU ...   BUSENJE USIJU ... Icon_minitimePet Nov 25, 2011 3:04 pm

to i ja kazem ma sta čes plašit malo djete,bolje kad bude veča nek odluči Smile
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45683
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

BUSENJE USIJU ... Empty
PočaljiNaslov: Re: BUSENJE USIJU ...   BUSENJE USIJU ... Icon_minitimeSub Nov 26, 2011 2:15 pm

ipak je bolje kad det malo poraste iskreno ja e bih smela busiti tako maoom tdetetu uho,ma da ko zna...
Nazad na vrh Ići dole
ivanamia2010
Admin
ivanamia2010


Broj poruka : 55
Points : 45592
Reputation : 2
Datum upisa : 13.10.2011
Godina : 37
Lokacija : beograd

BUSENJE USIJU ... Empty
PočaljiNaslov: Re: BUSENJE USIJU ...   BUSENJE USIJU ... Icon_minitimePet Jan 13, 2012 5:21 pm

Mi smo busili usi sa 12 meseci i samo je malo zaplakala,vise je plakala kad primi vakcinu nego kad busi usi,posle toga nije to ni pipala i sve je super proslo,sada ima dve godine i pravi se vazna kako ona ima lepe mindjuse,i sva je ponosna sto ima i ona isto sto i mama.Verujte nije nista strasno kod nas se to radi i u domovima zdravlja.
Nazad na vrh Ići dole
MK




Broj poruka : 83
Points : 45286
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

BUSENJE USIJU ... Empty
PočaljiNaslov: Re: BUSENJE USIJU ...   BUSENJE USIJU ... Icon_minitimePon Jan 16, 2012 2:04 pm

Mislim da dete treba da ima pravo odluke po tom pitanju.To je stvar pomodarstva a ne neceg bitnog u zivotu pa zato i mislim da kada dete bude vece samo treba d odluci dali ce to raditi.Sa druge strane sasvim sam protiv da se na bebei i malu decu stavlja bilo kakav nakit mindjuse,ogrlice,narukvice imam osecaj da suvise mala deca nemogu dovoljno paziti da ih ti isti predmeti ne ozlede tj ne misle o tome nisam samo jednom cula da se devojcicama zakace mindjuse dok su jak male u nekoj jurnjavi ,yavlacenju istrazivanju i da pokidaju ii ostete uvo, takodje nije redak slucaj da se deci zakace ogrlice u igri, pa cak i sama deca jedni drugima cupaju nakit jer jednostavno ne shvataju sta je to i cemu sluzi pa iz neke radoznalosti pa tako mogu povrediti jedni druge.
Nazad na vrh Ići dole
ikac




Broj poruka : 2
Points : 40012
Reputation : 0
Datum upisa : 14.04.2013

BUSENJE USIJU ... Empty
PočaljiNaslov: Re: BUSENJE USIJU ...   BUSENJE USIJU ... Icon_minitimeNed Apr 14, 2013 7:10 pm

Mi smo planirali busenje jos za prvi rodjendan, ali nikako da odemo ...inace nemam nista protiv, jeste da zaplace malo, ali nije to neki prejak bol..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BUSENJE USIJU ... Empty
PočaljiNaslov: Re: BUSENJE USIJU ...   BUSENJE USIJU ... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
BUSENJE USIJU ...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Upala usiju
» Pravilna toaleta nosića i ušiju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: