Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Hodalica/dubak 11418110


 

 Hodalica/dubak

Ići dole 
+13
veronika
ZANA112
Ivana Š.NS
helitra
maja
zvjezdica
sanjic
sanja81
Bubi89
maja85
JasnaK
carica_orhideja
Viki
17 posters
AutorPoruka
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 48699
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 12:41 pm

Pravo vreme za dubak/hodalicu?
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46371
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeČet Jul 28, 2011 10:46 pm

Evo da ja probijem led Smile Ja sam svoje cure stavljala u hodalicu sa nekih 6,5 mjeseci pomalo. Obje su tad odlicno samostalno sjedile. mislim da je prerano dok beba jos ne sjedi sama.
Nazad na vrh Ići dole
JasnaK

JasnaK


Broj poruka : 27
Points : 46212
Reputation : 1
Datum upisa : 28.07.2011
Lokacija : Sisak

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 4:36 pm

Ja moju curicu nisam uopće stavljala u hodalicu. Išla sam s njom 10 dana na vježbice jer je bila malo lijena i onda sam rekla da ću raditi kako mi na vježbicama kažu. Tada je imala 5 mjeseci. Glupo mi je tamo je forsirat na jedno a kod kuće na drugo. Tako da se ona Mjesec dana prije prve godine sama dizala (bez držanja, hvatanja za nešto) a 5 dana prije prvog rođendana je baš prohodala. I jako sam zadovoljna jer je bilo točno onako kako je sestra rekla, ako se nauče sami dizat, nat će se sami i spuštat. Sada ima 2 godine i pala je 2 puta i to u zadnjih 2 mjeseca, to je sve. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
maja85




Broj poruka : 6
Points : 46176
Reputation : 0
Datum upisa : 29.07.2011

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimePon Avg 01, 2011 12:32 am

ja mog bebana stavljam pomalo ima skoro 7 punih al on vozi unazad tako mu odgovara Surprised
Nazad na vrh Ići dole
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46371
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeČet Avg 04, 2011 8:56 pm

maja85 ::
ja mog bebana stavljam pomalo ima skoro 7 punih al on vozi unazad tako mu odgovara Surprised

Tako to ide ispočetka, ali naučiće brzo
Nazad na vrh Ići dole
Bubi89




Broj poruka : 8
Points : 46119
Reputation : 0
Datum upisa : 04.08.2011

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimePet Avg 05, 2011 10:04 pm

Moja drugarica stavlja malu od 5og meseca, ali ispod ima neku zastitu da ne moze da spusti noge na pod... Mada meni ej to rano....
Ja cu malog za jedno pola mesec krenuti da stavljam, znaci sa 6ipo...
Nazad na vrh Ići dole
maja85




Broj poruka : 6
Points : 46176
Reputation : 0
Datum upisa : 29.07.2011

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeSub Avg 06, 2011 12:16 am

Very Happy
carica_orhideja ::
maja85 ::
ja mog bebana stavljam pomalo ima skoro 7 punih al on vozi unazad tako mu odgovara Surprised

Tako to ide ispočetka, ali naučiće brzo
Nazad na vrh Ići dole
sanja81

sanja81


Broj poruka : 14
Points : 46188
Reputation : 0
Datum upisa : 29.07.2011
Godina : 42
Lokacija : mostar

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeSub Avg 06, 2011 9:02 pm

ja sam bila bas protiv hodalice za male bebe,nisam ju htjela nikako koristiti.moj sin ima 8 mj i 10 dana,ja bi ga do sad uhvatila ispod rukica i on bi se tako setuckao po kuci ali moja ledja to ne mogu izdrzati pa sam od sestre posudila hodalicu da vidim kako ce reagirati.ok je,zabavi se,i ja stignem nesto uraditi po kuci,i odmah je poceo jurisati,ne smetaju mu ni pragovi ni debeli tepisi Rolling Eyes Rolling Eyes
strasno je jak i cvrst a ja sam vecinom sama kuci s njim,ne spava puno po danu tako da mi svaki nacin zabavljanja njega super dodje
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46388
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 5:10 pm

nisam protiv hodalice,ali moj mali ju nije htio nikako i naravno nismo je ni koristili možda sve skupa je bio 14 dana u njoj,tek kad je naučio samostalno hodat onda mu se svidila Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
zvjezdica




Broj poruka : 1
Points : 46101
Reputation : 0
Datum upisa : 05.08.2011

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 6:20 pm

Meni se nije zurilo sa tim i poceli smo tek sad sa 7 i pol mjeseci i to po malo....i super se snalazi u nj Smile
Nazad na vrh Ići dole
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 48699
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeUto Avg 16, 2011 11:07 pm

zvjezdica ::
Meni se nije zurilo sa tim i poceli smo tek sad sa 7 i pol mjeseci i to po malo....i super se snalazi u nj Smile
Mislim da je to neka normala 7,5 meseci,pet meseci je prerano,tada dete ne zna ni da sedi samostalno.
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45593
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimePet Nov 11, 2011 2:50 pm

moja bebica je jako ziva,ima 2,5 meseci a vec se sam podize,nikako ne smem da ga ostavim samog...a sto se hodalice tice,pa ne bi bilo pozeljno da se beba stavlja u njoj dok samas ne pocne da sedi,bar po nekom mom misljenju trebalo bi da bude tako...
Nazad na vrh Ići dole
helitra

helitra


Broj poruka : 38
Points : 45162
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 45
Lokacija : Earth and around

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimePet Nov 11, 2011 3:14 pm

Dok beba samostalno ne sjedi hodalica ne!
Ja sam malog pocela stavljat po jako kratko oko 7.5 mjeseci iako je od 6. mj sjedio sam.
Inace hodalica nije bas preporucljiva za kicmu,misice i ruke i sl. Al nije bas da moze nesto puno naskoditi ako se ne koristi pretjerano, pa eto koristili smo je.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/helena.radic.traore?ref=tn_tinyman
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45593
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimePet Nov 11, 2011 3:57 pm

slazem se sa tobom helitra..ni pedijatri je bas ne gotive...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana Š.NS




Broj poruka : 77
Points : 45225
Reputation : 0
Datum upisa : 10.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimePet Nov 11, 2011 7:44 pm

mi je nismo ni koristili, oboje su bili na podu sa igrackama i polako se uz krevet ili fotelju podizali. Jednom sam probala sina da stavim , kad smo bili u poseti- rekoh ajd da vidim da li ce hteti, pa da mu kupim, ma kakvi. tako da su moji bez toga prohodali.Nemam nista protiv, cak mislim da ko ima dvoriste moze biti jako korisna, mi smo u stanu tako da nije bilo potrebe. Ono sto je super je to da su oboje u startu navikli na prostor tako da ja nisam od njih morala da sklanjam cvece, dzidzbidze koje mi stoje na dohvat njihovih rukica.
Nazad na vrh Ići dole
ZANA112




Broj poruka : 5
Points : 45115
Reputation : 0
Datum upisa : 12.11.2011

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 4:38 pm

MI SMO JU POČELI KORISTITI KAD JE BEBA IMALA OKO 8 MJESECI I TO NE DUGO, SVAKI DAN PO MALO, MALA JE UŽIVALA U HODALICI.
Nazad na vrh Ići dole
veronika

veronika


Broj poruka : 54
Points : 45849
Reputation : 0
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 38
Lokacija : Sarajevo

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 10:30 pm

Mi smo poceli sa 7 mjeseci,i uziva u njoj,doduse kako je poceo puziti i nije toliko u njoj,stavim ga kad vise nezna sta bi i sve mu dodije.
A stariji nije nikada htio
Nazad na vrh Ići dole
Mica 04




Broj poruka : 17
Points : 45118
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011
Godina : 38
Lokacija : REPUBLIKA SRPSKA

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimePon Nov 14, 2011 10:31 am

Mi smo poceli sa sest meseci iako je sa pet samostalno sedio
Nazad na vrh Ići dole
Perfect Day

Perfect Day


Broj poruka : 12
Points : 45093
Reputation : 0
Datum upisa : 15.11.2011
Godina : 43
Lokacija : Subotica

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 11:43 pm

Ja sam protiv hodalice. Ne mislim da je potrebna. Meni je Petra prohodala sa 15 meseci, taman negde pre nego što sam se porodila sa Reljom. Nikako mi nije bilo teško da se sagnem i držim je ispod pazduha dok ona usavršava veštinu hodanja. A čak i da nisam protiv hodalice, mi to ne bismo mogli koristiti jer živimo u malom stanu pa ne bi imali gde da se šetaju.
Ali, na kraju svako dete prohoda i nema problema bez obzira na to kako je stiglo do prvih koraka.
Nazad na vrh Ići dole
Izzy&Noah




Broj poruka : 5
Points : 45065
Reputation : 0
Datum upisa : 17.11.2011
Godina : 44
Lokacija : Zagreb,Croatia

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimePet Dec 02, 2011 11:27 pm

Moj sin ima 7 mjeseci sa 6,5 mj.smo dobili hodalicu...inace je napredan jako i u hodalici ide kao veliki ali mu brzo dosadi...vec se sam dize na noge...ne koristimo je bas pretjerano jer sam i ja cula price da bas nije zdrava za kicmu...ali kako je krenuo brzo ce i prohodati i bez hodalice...



Hodalica/dubak A9sO3aAphsB3AAAAAElFTkSuQmCC
Nazad na vrh Ići dole
vanja




Broj poruka : 4
Points : 44795
Reputation : 0
Datum upisa : 14.12.2011
Godina : 48
Lokacija : Austrija

Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 7:05 pm

Ni ja nisam za hodalicu i nemam nameru da stavljam dete,jer to nije dobro za kicmu i kukove.Ja zivim u Austriji,nas pedijatar je rekao nikako Very Happy za sve se priroda pobrinula i ne treba decu forsirati.Ja mog nisam forsirala u nicemu i on je vrlo aktivna beba ima 6 meseci i stavljam ga u ogradicu i on tu izvodi akrobacije,poceo je da puzi unazad,prevrce se podize u polusedeci polozaj.Sve je sam naucio i radi kako mu odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Hodalica/dubak Empty
PočaljiNaslov: Re: Hodalica/dubak   Hodalica/dubak Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Hodalica/dubak
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: