Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
ekcem kod dece 11418110


 

 ekcem kod dece

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49079
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

ekcem kod dece Empty
PočaljiNaslov: ekcem kod dece   ekcem kod dece Icon_minitimeSub Sep 10, 2011 11:48 am

Da li ste imali problema sa ekcemom i kako ste se izborili sa tim?

ekcem kod dece Deaiji10


Poslednji izmenio Viki dana Sre Nov 28, 2012 12:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
MK




Broj poruka : 83
Points : 45576
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

ekcem kod dece Empty
PočaljiNaslov: Re: ekcem kod dece   ekcem kod dece Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 12:02 am

Ekceme smo dobili sa 4 nedelje starosti.Prvo su meni dali spisak alergenih namernica koje moram izbaciti iz ishrane jer u većini slučajeva atipičnog dermatitisa poreklo je alergeno i to od majčinog mleka(jagoda, krastava,malina, svež paradajz, kikiriki, lešnik,badem,narandža,limun, mleko...)Za čišćenje smo dobili bornu kiselinu tri puta dnevno.Za higijenu smo uzeli proizvode seba med jer ekcemima doprinosi i iritacija lošom bebi kozmetikom , ne u smislu da je nekvalitetna nego da je trenutno pre agresivna za kožu koristili smo seba med sapun i kupku.I dobili smo krmu na bazi kortikosteroida koja je naravno tabu tema ali treba znati ono bitno da kao i drugi lekovi ako ga koristite po preporuci lekara ne može biti štetna.Mi smo sa njom mazali samo delove koji su se upalili i to nikad više od tri dana atolko je i dovoljno da se smiri upala pa da se beba nečeša i nebude nervozna.Takođe smo smanjili broj kupanja na svaki drugi dan a ne svaki dan, naravno to ne važi za guzu Smile i sve se sredilo do nekog trećeg meseca.Sada ponekad dobije ali u minimalnoj količini kada je jako bolestan ali brzo prođe uz čišćenje bornom kiselinom.
Nazad na vrh Ići dole
mamica




Broj poruka : 10
Points : 44730
Reputation : 0
Datum upisa : 28.01.2012

ekcem kod dece Empty
PočaljiNaslov: Re: ekcem kod dece   ekcem kod dece Icon_minitimeNed Jan 29, 2012 12:00 am

Ne zna se pravi uzrok pojave atopicnog dermatitisa i ne moze se dobiti preko majcinog mlijeka. Vecinom se sumnja na alergije u porodici, da je nasljedno tom linijom. Ukoliko majka jede alergene namirnice dermatitis se samo pogorsava a ne da se pojavljuje od toga. Jako je bitno sto duze dojiti dijete sa atopicnim dermatitisom, po preporuci doktora cak i do dvije godine.
Nazad na vrh Ići dole
MK




Broj poruka : 83
Points : 45576
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

ekcem kod dece Empty
PočaljiNaslov: Re: ekcem kod dece   ekcem kod dece Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 1:34 pm

Naravno da se ne može dobiti od majčinog mleka nego su alergeni u majčinom mleku uglavnom okidači.AD je pokazatelj sklonosti deteta ka alergijama a samim tim i sklonost ka astmi i bronhitisu.Kod AD veliku ulogu igra genetski faktor.Nisu još sigurni kako i zašto dolazi do ADa ali se zna da su uzročnici uneseni oralno do njegve pojave nikada ne dolazi preko kožnog kontakta sa mogućim alergenima.Koliko je AD je naporan za lečenje retko ko uspe to da sredi za par meseci, često se lečenje razvuče na godine ali je donekle i koristan jer se tada zna da se mora posebno obratiti pažnja na pravilno uvođenje alergena , adekvatu higijenu kože, takođe se dete mora sačuvati od duvanskog dima itd i ostalih rizičnih okidača astme.
Nazad na vrh Ići dole
Dzevy




Broj poruka : 2
Points : 40242
Reputation : 0
Datum upisa : 20.04.2013

ekcem kod dece Empty
PočaljiNaslov: Re: ekcem kod dece   ekcem kod dece Icon_minitimeSub Apr 20, 2013 9:54 pm

Cao,ja sam se samo prikljucila cak jos se ni ne snalazim pa evo da pocnem,citam textove gore i moj sin ima atopijski dermatitis,star je mjesec dana,a osip je dobio sa 3 sedmice starosti pa zelim pitati majku koja ima iskustva s tim kako to bas izgleda,evo kako je kod nas,sitne bubuljice po obrascicima(bas kao one pubertetske)prvo crvene i onda bijele,pa nam se prosirilo na tjeme i po bradi malo i otislo paralelno do usiju,,hrapavo je kad se dira.Kad spava skoro nestanu al zato kad place vidi se i najmanja!!Znaci nigdje ih nema vise pa me zanima da li je bas to-to??Jer i doktori nekad mogu da pogrijese,a ja sam cula da drugacije to izgleda!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ekcem kod dece Empty
PočaljiNaslov: Re: ekcem kod dece   ekcem kod dece Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ekcem kod dece
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Alergije i ekcem
» Gingivitis kod dece
» Prelomi kod dece
» Fobija kod dece
» Temperatura kod dece

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: