Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Kako ste bebi odabrali ime? 11418110


 

 Kako ste bebi odabrali ime?

Ići dole 
+9
Perfect Day
tijana
veronika
carica_orhideja
dajanaimama
Ivana Š.NS
sanjic
helitra
maja
13 posters
AutorPoruka
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45903
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimePet Nov 11, 2011 4:34 pm

kako ste bebi odabrali ime,da li ste to bili vi ili je to uradio vas kum? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
helitra

helitra


Broj poruka : 38
Points : 45472
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 45
Lokacija : Earth and around

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimePet Nov 11, 2011 6:47 pm

To smo bili mi.
Pa napravili smo listu od nekoliko imena koja bi pasala u oba nasa razlicita govorno i kulturolosko razlicita svijeta, i da s prezimenom zvuci u redu i skladno.
Taj sklad nam je bio oboma bitan , jer koliko god ovo biranje mozda neromanticno zvuciTo smo bili mi.
Pa napravili smo listu od nekoliko imena koja bi pasala u oba nasa razlicita govorno i kulturolosko razlicita svijeta, i da s prezimenom zvuci u redu i skladno.
Taj sklad nam je bio oboma bitan , jer koliko god ovo biranje mozda neromanticno zvuci, ipak bi bilo cudno da se zove Ljubo Traore Smile
Imali smo u igri
Collin, Rene, Boukary,i Laurent .
Na kraju je pala odluka na Laurent i sad imam feeling da mu bas to ime savrseno stoji, mada znam da je to kod svakog tako Smile
Za 2 mjeseca nam stize curica. Poceli smo listu na kojoj su imena
Arlette, Lucie, Marceline i Rachele . Tata bi Lucie a ja bi Rachele,pa cu vas uskoro pitati za pomoc da birate. ehehehe
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/helena.radic.traore?ref=tn_tinyman
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46698
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimePet Nov 11, 2011 7:47 pm

ja sam ime nasla još davno nisam ni mislila još o djeci.napravila sam popis ženskih i muških imena i od sviha Alen mi je bilo naljepše i tako je i ostalo
Nazad na vrh Ići dole
Ivana Š.NS




Broj poruka : 77
Points : 45535
Reputation : 0
Datum upisa : 10.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimePet Nov 11, 2011 7:55 pm

Mi smo sami.Bilo mi je vazno da je ime lepo( da lepo stoji i bebi i odrasloj osobi), da se slaze uz prezime i da ima lepo znacenje a i da nije ime koje je u trendu vec neko za sva vremena i sve meridijane, tako da imam Aleksandra i Sofiju.
Nazad na vrh Ići dole
dajanaimama

dajanaimama


Broj poruka : 2
Points : 45452
Reputation : 0
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 34

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimePet Nov 11, 2011 11:50 pm

maja ::
kako ste bebi odabrali ime,da li ste to bili vi ili je to uradio vas kum? Very Happy


Za prvu cekicu sam ja birala ime a za drugu suprug tako smo se podelili na ravne casti...... Prva je dobila ime po LADI Di a druga ce biti Natalija jer se suprugu to ime odavno svidja... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 45903
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 12:10 am

lepo sva su imena lepa...ja sam puno volela da mi se bebac zove vasilije,ali me je rodbina pocela zezati kako ce ga zvati vasiljko,i odustala sam,onda mi je uros bilo onako lepo,i tako se i zovemo sad...
Nazad na vrh Ići dole
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46681
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 12:35 pm

Jao, to mi je bolna tačka Smile Birali smo suprug i ja za obje curice. Prva je dobila ime Tara kad je rođena, o tome imenu smo razmišljali u trudnoći i onda je nazvao moj tata dok sam ja još bila ispred boksa, znači odmah nakon porođaja i pitao me:" Je li Tara?" a ja sam onda odlučila da jeste flower
A za Milu je bila čitava muka. Sramota me da kažem, ali nije imala ime 3 dana, tek kad smo došli kući dobila je ime affraid
I to tako što je moj muž htio da nazove dijete po svom djedu kojeg je jako volio, a zvao se Milan. I tako je Mila dobila ime Mila lol! I strašno mi se sviđa jer volim imena koja nisu jako česta! I paše nam sa prezimenom, obje imaju po 4 slova u imenu i prezimenu Smile
Nazad na vrh Ići dole
veronika

veronika


Broj poruka : 54
Points : 46159
Reputation : 0
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 38
Lokacija : Sarajevo

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 10:36 pm

starijem sinu sam izabrala ja ime Danin,jednu noc nisam mogla da spavam i jednostavno mi se to ime pocelo vrtjeti po glavi i rekla sam ujutru suprugu beba ce se zvati Danin a on me blijedo pogledao a sta ako bude curica jos nismo znali pol,rekla sam bice Danin imala sam neki predosjecaj.A drugom sinu je ime dao suprug Benjamin njemu se to ime svidjalo i ja se nisam bunila
Nazad na vrh Ići dole
tijana




Broj poruka : 2
Points : 45412
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 11:44 pm

Ja sam svakodnevno pravila spisak imena,i dosadjivala muzu koje se njemu najvise svidja od tih izabranih,pa sam onda gledala znacenja imena,bila je tu i helena,andrea,irena,andjela...i do kraja nije bilo ni jedno ime sa spiska Smile kada smo ja i muz videli sta znaci ime Natasa-dan hristovog rojenja-Bozic,odlucili smo da cerkici damo to ime posto smo se nas dvoje upoznali na taj dan,a posle se potrefilo da na taj dan saznam i da sam trudna..eto tako Smile
Nazad na vrh Ići dole
Perfect Day

Perfect Day


Broj poruka : 12
Points : 45403
Reputation : 0
Datum upisa : 15.11.2011
Godina : 43
Lokacija : Subotica

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 12:14 am

Mi smo birali. Kada sam nosila Petru, nismo hteli da znamo pol. Pa smo imali oba imena. Petra je bio moj predlog, a Relja suprugov. Tako da nismo imali nikakvih poteškoća ni kod drugog deteta, s tim da smo znali koga čekamo. Naravno imali smo rezervno žensko ime. Koje čeka treće dete. Samo ćemo morati da smislimo novo muško ime jer smo prvo potrošili. Wink
Nazad na vrh Ići dole
maja85




Broj poruka : 6
Points : 46486
Reputation : 0
Datum upisa : 29.07.2011

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimePet Dec 02, 2011 7:16 pm

Mi smo birali sami i to je bio dogovor da muz bira za decaka a ja za devojcicu, i posto nismo znali pol smislili smo oba- decak Strahinja a devojcica Staša, dobili smo decaka i sad ime za devojcicu ceka svoj red Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
larracrroft

larracrroft


Broj poruka : 7
Points : 46517
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 49

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimePet Dec 09, 2011 5:40 pm

Za prvo dete sam ja dala primat suprugu pa je on devojcici dao ime Sara, a drugom detetu je Sara dala ime, Lazar...za drugo dete je bio uslov da ime pocinje na slovo L...
Nazad na vrh Ići dole
Maja...Savic

Maja...Savic


Broj poruka : 2
Points : 43112
Reputation : 0
Datum upisa : 30.06.2012

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimeSub Jun 30, 2012 5:12 pm

Ja sam jedva odlucilaaaaa... Menjala sam imena svaki treci dan neko drugo ime Very Happy i u 9-om mesecu sam odlucila da se zove Sofija Smile
Nazad na vrh Ići dole
Buci




Broj poruka : 7
Points : 39377
Reputation : 0
Datum upisa : 09.07.2013
Lokacija : BiH

Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitimeNed Jul 28, 2013 2:36 am

Meni se odavno svidjalo ime Sara, cini mi se od osnovne skole. Moja drugarica tada a sada kuma, ima baku Saru i oduvjeka sam joj govorila da ima predivno ime. Kad sam ostala trudna, nismo htjeli znati pol, za djevojcicu se ime znalo. I sad imamo Saru, samo mi je malo krivo sto je u posljednih par godina jako cesto, postalo je popularno. Inace, ime kao da je bilo zapisano da mora biti u nasoj porodici. Kad je majka bila trudna sa mnom, jedna baka ju je nazvala i rekla kako je sanjala da je rodila djevojcicu i dala joj ime Sara, ali ja sam dobila ime Sandra. Za djecaka nismo odabrali nikad ime, jer se meni muzev izbor nije svidjao. Volim imena koja su neobicna, lijepa, i nisu preduga.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako ste bebi odabrali ime? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste bebi odabrali ime?   Kako ste bebi odabrali ime? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako ste bebi odabrali ime?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako da pomognete bebi da prohoda
» Kako bebi olakšati vrućine
» Gasovi i nadut stomačić: Kako pomoći bebi
» Kako omogućiti bebi da spava sigurno i dobro
» Trovanje hranom: Kako prepoznati? Kako njegovati dijete?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: