Klub trudnica i mladih mama

Klub trudnica i mladih mama

PrijemPortalGalerijaLista članovaKalendarFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiKorisničke grupeRegistruj sePristupitekst

Share | 

Spontani pobacaji

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
sinonimzaljubav
Gost

PočaljiNaslov: MOJ SPONTANI POBAČAJ   Sre Nov 27, 2013 4:00 pm

Novembar 2012. godine, ja kući sa djevojčicom od 8 mjeseci, mi podstanari, muž radi, a ja na porodiljskom odsustvu... Direktor svako malo zove i pita mogu li se ikako vratiti na posao ranije, onako indirektno mi daje do znanja da ima i drugih koji bi rado na moje mjesto! A kako mu reći da ne želim, lijepo mi kući, malenu dojim, mazim, muža dočekam s posla s ručkom, a novac od opštine stiže svaki mjesec (nije neki, ali stiže) - ma ljepota Smile I dok mi planiramo ko će čuvati malenu kad se budem morala vratiti na posao, ja isčekujem menstuaciju (koju sam inače dobivala svaki mjesec redovno odmah nakon porođaja). Ali tete M nema! Sigurno se nešto poremetilo, ipak dojim, mi se čuvamo, tj. moj muž NAS čuva... Nakon 6 dana kašnjenja, uradim ja test i puf - pozitivan! Očekujemo bebicu! U našem podstanarskom stanu - zatišje! Muž progovara nakon nekog vremena: "Ali kako?" (misleći na to da smo se s prvim djetetom itekako "potrudili"Smile kako to da je sad bio dovoljan onaj jedan zalutali S)... Ni meni, inače laiku, nije bilo jasno... Kako... Pa eto tako... Sad je tu... ja se ne vraćam na posao... dobijam otkaz... živjećemo od Bog zna čega itd i sl.... Sve najgore i najcrnje misli me obuzeše! Pobaciću! Nemam drugog izbora! Pa kad nam se sve kockice poslože, za nekih par godina... zatrudniću ponovo ako dragi Bog da... ako ne... nek nam je živo i zdravo ovo malo čedo što imamo... nek njoj ništa ne fali... To je najvažnije! Nikad prije mi abortus nije pao na pamet, NIKAD! A tad sam ga tako olako shvatila i IZVRŠILA... Nikome nismo rekli ni riječi niti smo tu temu IKAD više pomenuli! Narednih dana sam bila neutješna, bilo mi je žao, ali u isto vrijeme sam smatrala da smo donjeli ispravnu odluku! Ovo je prvi put da pišem na tu temu, iako je tema spontani pobačaj, ja na ovaj svoj gledam kao na san... kao da se nije ni desio, a sve me podsjeti... Sramota me svih žena koje ne mogu imati djecu! Sramota me svih vas koje ste imale stvarni spontani pobačaj i tugovale za vašom nerođenom djecom! Ovim putem vam se javno izvinjavam! Iskreno vam se izvinjavam, iako djeluje beznačajno... I vratih se ja na posao,... nisam prežalila taj 23. novembar 2012., ali nisam ga ni žalila koliko zaslužuje (ne zato što sam bezosjećajna, već zato što mi je tako lakše)! Sad sam u 5. mjesecu trudnoće! Zatrudnila sam 7 mjeseci posle mog "spontanog" pobačaja (kažem SPONTANOG jer se desio baš tako... spontano, nekako nesvjesno, a ipak promišljeno - čudno)... Hvala dragom Bogu, lijepo napredujemo, (javim vam se ponekad s pokojim znatiželjnim pitanjem ovdje na zidu)... Radiću dok mognem, onda bolovanje, pa porodiljsko odsustvo! Ponovo ću dojiti, maziti svoja dva čeda, dočekivati muža s ručkom nasmijana... Jedino što više neće biti poziva od direktora, jer se na posao ne vraćam! Čudno je što me to više ne brine kao onda... A ništa se nije promjenilo od tog novembra, niti naš podstanarski stan, niti naša finansijska situacija! Samo valjda naša svijest! Nikakve kockice se nisu posložile kao što smo planirali ma i neka nisu! Biće nafake, nek' je nama naše djece!
Nazad na vrh Ići dole
IvanaM

Broj poruka : 265
Datum upisa : 17.11.2012
Godina : 32

PočaljiNaslov: Spontani pobacaji   Sre Nov 27, 2013 2:30 pm

Vecina Vas ce se sloziti samnom da je ovo bolna tema, ali zene koje se tek susrecu sa tim bice zadovoljne sto mogu da procitaju nasa iskustva.

Lepa vest kod mene....test pozitivan. Konacno posle 1 godinu i 6 meseci nakon vanmatericne mi smo trudni. Po preporuci lekara, zlu ne trebalo, odmah po betu. Divna vest betahcg pozitivan, dakle stvarno smo trudni, kontrola hormona za dva dana i ako je sve na mestu prvi uz za 10 dana. Divnooooooo....al ne zadugo, vec na drugoj kontroli vrednost je opala, malo, ali dovoljno da se vidi da nesto ne valja...opet kontrola za dva dana, i opet skok. U prvom mestu panika, nije valjda opet.....krvarenja nema, ja bi vec trebalo da sam 5 nedelja trudna. Danas kontrola opet, ali ne nadam se previse krvarenje lagono krece. Iskreno, mozda zvuci grubo, al lakse cu podneti spontani nego novu vanmatericnu, jer bi za mene to znacilo kraj prirodnog ostajanja u drugom stanju.

Tesko jeste, jer posle sve srece ponovo tuga za necim sto srce zeli, al tesim se jer kazu posle kise dolazi duga.

Kakva su vasa iskustva? Posle koliko ste ponovo ostale trudne?
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Spontani pobacaji
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Spontani pobacaji
» Spontani pobacaj - podelimo iskustva
» Aspartam - slatki otrov
» Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja
» Spontani pobacaj, Trombofilija, Cista