Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Dečji sebičluk: Ne dam, to je moje! 11418110


 

 Dečji sebičluk: Ne dam, to je moje!

Ići dole 
AutorPoruka
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49179
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Dečji sebičluk: Ne dam, to je moje! Empty
PočaljiNaslov: Dečji sebičluk: Ne dam, to je moje!   Dečji sebičluk: Ne dam, to je moje! Icon_minitimeČet Dec 26, 2013 11:34 pm

Dečji sebičluk: Ne dam, to je moje!
J. J. 
Nikada ne pokušavajte da ga na silu učinite darežljivim, jer će biti kontraefekat i stvoriće inat kod deteta, pa će se razvijati u nesigurnu osobu


Dečji sebičluk: Ne dam, to je moje! Zp-moje_620x0
Dete ne bi trebalo uvek kritikovati ako neće da deli

KADA napune tri godine, deca počinju da shvataju šta znači posedovati neki predmet, a u praksi se najčešće pokazuje tako što ni sa kim neće da podele slatkiše ili da daju svoju igračku. Iako većina roditelja pokušava da natera dete da deli i objašnjava koliko je loše biti "cicija", to je greška, smatraju psiholozi. Oni savetuju da ne ugrožavate detetovo pravo da štiti "svoje vlasništvo" i da mu ličnim primerom pokažete da je lepo podeliti.

Primetite i pohvalite uvek kada vidite da nekome nešto da, naglas prokomentarišite da oseti da ste ponosni, jer je dete dozvolilo bratu i sestri da koriste njegove igračke. Najmlađi vole kada stariji odobravaju njihove postupke, a saznanje da se radujete darežljivosti, podstaći će ih da češće dele.
Nikada ne pokušavajte da ga na silu učinite darežljivim, jer će biti kontraefekat i stvoriće inat kod deteta, pa će se razvijati u nesigurnu osobu. Osim toga, baš nikada nemojte da "etiketirate" mališane, nazivate ih cicijom ili škrticom, jer će misliti da su loši i da ih ne volite.
Deca uče gledajući roditelje, pa vodite računa o tome. Izbegavajte konfliktne situacije, na primer, nemojte da nosite u park ili igraonicu detetovu omiljenu igračku, jer ako je izgubi, polomi ili mu je neko uzme, biće veoma povređeno.
Kada mu dođu mali drugovi, predložite im da razmene igračke na nekoliko dana ili da sve skupe na gomilu i proglase ih za zajedničke. Pričajte im priče u kojima glavni likovi uvek dele svoje stvari sa drugima. I, verujte u svoju decu, čak i ako ništa od prethodno navedenog ne uspe, jer je ovo samo faza u razvoju. Deca će ubrzo da shvate da je mnogo lepše kada se igraju sa prijateljima, braćom i sestrama deleći igračke i u tome će uživati.
Izvor:Novosti
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
 
Dečji sebičluk: Ne dam, to je moje!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Da li ste i vi podlegli pomodarstvu, oduprite se: Da dečji rođendan ne izgleda i ne košta kao svadba
» Moje dete nevaspitano?!
» Zašto moje dete udara glavom o pod?
» Moje dete “gori”: Izborite se sa povišenom temperaturom!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: