Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) 11418110


 

 Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)

Ići dole 
+5
helitra
larracrroft
sanja81
sanjic
carica_orhideja
9 posters
AutorPoruka
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46961
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimeČet Jul 28, 2011 11:20 pm

Kada ste u bebinu ishranu uveli alergene, konkretno: jaja, kravlje mlijeko, med, kikiriki i druge orašaste plodove itd.?
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46978
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 10:04 pm

mislim da sam negdje pročitala da se jaje treba dat malo prije godinu dana prijeonog cjepiva,da se vidi reakcija ili jeli djete alergično na jaje.
kravlje mljeko sam poslje godinu dana i to pola vode pola mljeka-neznam zasto ali eto razrijeđujem ga još uvjek.
med nevoli probala sam mu dat ali neče,čak sam i onaj medolino izbjegavala.
a orašaste plondove neče Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
sanja81

sanja81


Broj poruka : 14
Points : 46778
Reputation : 0
Datum upisa : 29.07.2011
Godina : 42
Lokacija : mostar

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimeSre Avg 10, 2011 11:47 am

moj bebac ima 8 ipo mjeseci,sa punih 7 sam mu pocela davati po malo zumanca,ponekad,a bjelanjak cu mu dati tek kad napuni godinu,tako su nam rekli,i ako ne bude imao reakcije na bjelanjak moze primiti onu vakcinu iza godine,mislim da je to treca doza protiv hepatitisa,orasaste plodove isto iza godine dana,a kravlje mlijeko jedino svjeze treba razrijediti,a ako se daje iz tetrapaka onda ne treba razrjedjivati da vodom nego kupovati punomasno.mi smo sad na hippu a kravlje mislim uvesti isto nakon prvog rodjendana.isto i med,iza godine
Nazad na vrh Ići dole
larracrroft

larracrroft


Broj poruka : 7
Points : 46797
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 49

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 5:30 pm

Vakcina koja zavisi od toga da li je dete alergicno na belanac je MMR.
Mi smo Sari dali belanac sa 11 meseci i kravlje mleko, med sa godinu dana, a nesto kasnije i kostunjkavo voce, jagode, maline... jos kasnije jer ima nije bila sezona kad je ona napunila godinu dana ( februar *.
Nazad na vrh Ići dole
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46961
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimeUto Avg 16, 2011 9:54 am

Mi smo to sve zbrzali zahvaljujući tati Smile Mila ima 8,5 mjeseci i prije desetak dana joj je tata dao jaje(a prije toga nije probala ni žumanjak). Tata kao tata, pojma nema. I to je ona prilično pojela dok ja nisam došla i zabezeknula se Very Happy Very Happy Ali dobro, sad smo sigurni da nije alergična lol! A smoki sa kikirikijem jede odavno... Mlijeko joj dajem od 7 mjeseci u kašicama, a inače siki.
Nazad na vrh Ići dole
helitra

helitra


Broj poruka : 38
Points : 45752
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 45
Lokacija : Earth and around

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimePet Nov 11, 2011 9:37 pm

Zumanjak smo dali s oko 11 mj, bjelanjak s godinu dana.
Smoki s kikirikijem jede od 10.mj po malo

Od drugih orasastih plodova probao je jedino ljesnjake u tragovima u torti.
Kravlje mlijeko nije jos, to cu sacekati do 2. godine (sad smo 17 mj.)
Inace jogurte i kiselo vrhnje jede od 11.mj.
Med sam mu dala da proba prosli mjesec, ali nije mu se nikako svidio.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/helena.radic.traore?ref=tn_tinyman
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46183
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 12:39 am

Exclamation


Poslednji izmenio maja dana Uto Nov 15, 2011 2:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
helitra

helitra


Broj poruka : 38
Points : 45752
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 45
Lokacija : Earth and around

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 12:53 am

maja ::
za kravlje mleko sam vec napisala,pijemo ga ponekad i sad poceli smo sa mesec dana,jer je kod mene ova godina susna...hihihiihi,a sto se jajeta tice nama je pedijatar rekao da to uradimo kad napunimo 3 meseca...
Jel sam ja to dobro shvatila da je pedijatar rekao da jede jaje kad napuni 3 mjeseca??? Suspect affraid
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/helena.radic.traore?ref=tn_tinyman
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46183
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 1:18 am

Exclamation


Poslednji izmenio maja dana Uto Nov 15, 2011 2:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
veronika

veronika


Broj poruka : 54
Points : 46439
Reputation : 0
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 38
Lokacija : Sarajevo

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 3:40 pm

Mi smo zumance uveli prije nekoliko dana tacnije kad je imao 7,5 mjeseci,tako sam i starijem,a bjelane tek sa godinu dana,isto tako i kravlje mlijeko sa godinu orasaste plodove i bobicasto voce.
Ali zumance sa 3 mjeseca meni je cista glupost,jer beba do 5 mjeseci ne bi trebala da krene sa dohranom do tada ili dojenje ili formula.

Da je moje djete u pitanju ja bi promjenila pedijatra
Nazad na vrh Ići dole
Ivana Š.NS




Broj poruka : 77
Points : 45815
Reputation : 0
Datum upisa : 10.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 11:13 pm

Med ,kikiriki i kostunjavo voce tek posle godinu dana, zumance prvo po cetvrtinu, pa polako povecavala oko 7/8 meseca, belanac oko godinu dana, a kravlje smo po preporuci lekara uveli u 8 mesecu ali ono bez laktoze pa posle 1 rodj, uveli normalno kravlje mleko.
Nazad na vrh Ići dole
MK




Broj poruka : 83
Points : 45786
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 12:39 am

Majo proveri ti tvog pedijatra gde je on to završio fakultet i da li je :)Znači svašta sam čula da se preuranjeno daje deci ali da se daje žumanac sa tri meseca nisam, želudac nije spreman na nemlsčnu hranu.Želudac i imunitet nije spreman na alegene.Hiljadu razloga protiv a ni jedan za.I savet iskusnih abica i pedijatara kada se uvodi jaje tj žumanac uvodi se samo žumanac tvrdokuvanog jajeta jer jedino tako si 100% sigurna da si odvojila belance.Prvo daš 1/4 jedan dan pa nakon 2-3 dana 1/2 žumanceta pa opet 2-3 dana pa celo žumance.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)   Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Alergeni i njihovo uvođenje u bebeću ishranu :)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: