Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Jedna slika - 15 godina kasnije: Odlikašica iz bombardovanja 11418110


 

 Jedna slika - 15 godina kasnije: Odlikašica iz bombardovanja

Ići dole 
AutorPoruka
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49289
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Jedna slika - 15 godina kasnije: Odlikašica iz bombardovanja Empty
PočaljiNaslov: Jedna slika - 15 godina kasnije: Odlikašica iz bombardovanja   Jedna slika - 15 godina kasnije: Odlikašica iz bombardovanja Icon_minitimeUto Jun 03, 2014 9:55 pm

Jedna slika - 15 godina kasnije: Odlikašica iz bombardovanja

Miljana Leskovac | Foto: RAS
Porodila sam se 2. maja 1999. godine. Taj dan su gađali Zvezdaru, baš kod porodilišta, priča Jelena Katurić Jovović.

Jedna slika - 15 godina kasnije: Odlikašica iz bombardovanja 476482_anja-jovovic-foto-privatna-arhiva-3_f
Anjino kupanje pod slabim svetlom, maj 1999.
Nestalo je struje, kao da je mrak sve pojeo.

- Ipak, u rukama sam držala nešto najlepše na svetu. Moju Anju - priča Jelena.

Samo dva dana kasnije nastala je jedna od najupečatljivijih fotografija iz vremena NATO bombardovanja. Ova hrabra mama koja je tada imala svega 21 godinu, uslikana je kako u svom domu, u skoro potpunom mraku, prvi put kupa malenu Anju.
Jedna slika - 15 godina kasnije: Odlikašica iz bombardovanja 476481_anja-jovovic-foto-privatna-arhiva-2_f
Odlikaš: Anja danas ređa petice
- Bilo je to večernje kupanje. Nije bilo struje, ali to je već danima bilo normalno stanje. Ugrejali smo vodu na plin i uključili tu malu baterijsku lampu tek da osvetlimo njeno telašce - u ispovesti za “Blic” priča Jelena Katurić Jovović.

Ostali prijatelji sa fotografom

Profesionalni fotograf i bivši Jelenin komšija koji je te sumorne večeri napravio divnu, životnu fotografiju želeo je da mu se ime ne pominje. „Njih dve su heroji, o njima treba da se priča“, skromno je poručio. Anja je za njega ostala i dalje mali švrća.
Za Anju se već tada, kaže, znalo da će biti borac. Mirno je spavala, dobro jela, a kad sirene zapište - nije se ni čula. Valjda zato što je uz njih i rođena.

Sićušna beba sa slike izrasla je u prelepu petnaestogodišnju devojčicu koja ima sve petice i obožava odbojku. O tim danima 1999, kada ju je njena mama kupala u mraku, Anja ne zna mnogo. Jedino je, kaže, svesna da su svi oni 1999. godine rođeni kao borci i pobednici.

- Kad danas pogledam tu fotografiju, osećam se i srećno i tužno. Tužno zato što vidim u kakvim je uslovima moja mama morala da me podiže i brine o meni, a srećno jer je to odradila jako dobro. Nama kao generaciji se svašta izdešavalo i sve se možda lomi na nama, zaključno sa ovom malom maturom, ali mi prelazimo preko toga i borimo se kao pravi lavovi. Valjda smo takvi i rođeni - mudro zaključuje Anja.
Jedna slika - 15 godina kasnije: Odlikašica iz bombardovanja 476483_jelena-katuric-jovovic-02300514ras-foto-nebojsa-markovic11_f
Hrabra: Jelena Katurić Jovović
Mama kaže da je sve bilo naopako tih dana, samo je Anja bila savršena.

- Nismo mogli u dom zdravlja, nego su lekari išli po kućama. Ipak, suprug i ja smo se trudili da živimo normalno - priseća se ova hrabra mama.

Anja je ostala bez tate nekoliko godina kasnije. Jelena i ona danas čuvaju najlepše uspomene na njega.
Izvor:Blic zena
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
 
Jedna slika - 15 godina kasnije: Odlikašica iz bombardovanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Jedna u milijardu: Porodica s jedinstvenom tradicijom
» Dirljiva ljubavna priča: Donirala bubreg strancu za kojeg se kasnije udala
» Razvoj dece od 3-5 godina
» Trudnoca posle 40 godina
» 6 stvari koje vaše dete mora da nauči: Čuvanje tajni je jedna od njih!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Porodica :: Zanimljivosti iz sveta roditeljstva-
Skoči na: