Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Vaše iskustvo sa porođaja 11418110


 

 Vaše iskustvo sa porođaja

Ići dole 
+22
Jovana Petrovic
boba
Ljubii
Goga Cvijo
mamica
helitra
srecica*
ella i atila
Perfect Day
Mica 04
tijana
keka_85
Ivana Š.NS
veronika
Maka
maja
sanjic
sanja81
dukica
maja85
nataly
carica_orhideja
26 posters
AutorPoruka
Treshnja




Broj poruka : 2
Points : 37272
Reputation : 0
Datum upisa : 28.02.2014

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePet Feb 28, 2014 10:24 am

Cudno iskustvo. Da pocnem od pocetka. Tri dana pre termina ustadoh ujutro i osetih neke “nove” malene bolove, koji su se javljali na pola sata ili 45 minuta. Do kasnije popodne, ti bolovi su dolazili redovnije na 20-30 minuta, ali se nisu pojacavali. Da bi uvece oko 20h krenuli za bolnicu jer je razmak bio vec na 7 do 10tak minuta. U 22h me primili i rekli da sam otvorena 5 prstiju! Ijuu Smile Mislila sam da cu sve drzati pod kontrolom, al kako su me stavili u predporodjajnu salu i kako su krenule prve kontrkacije one na po minut 2, tako sam se ja pogubila. Jednom recju nisam licila na sebe. Sustina je da je to moje ponasanje iznerviralo sestre i ostavile su me citav sat samu, a u naredna tri su se neke sestre smenjivale na svakih pola sata, prilazile krevetu pogledale u aparat na koji sam bila prikacena i bez reci izasle, hm... No sve u svemu, znala sam da malena mora izaci kad-tad i da joj moram pomoci da to sto pre uradimo, zajedno, i tako sam posle 5 sati kontrakcija donela malenu na svet. Ono sto mi je neobicno jeste da sam se neverovatno mnogo tresla posle samog porodjaja dok sam lezala na tom porodjajnom stolu, mislim da mi je trebalo oko pola sata-sat da prestanem da se tresem, pretpostavljam da je to od silnog napora misica... Proslo je sve, posle dva meseca sam rekla da bih opet i evo me sada na polovini nove trudnoce!!! Mozda za ovaj porodjaj budem maaalo pameetnija xexexe
Nazad na vrh Ići dole
Buci




Broj poruka : 7
Points : 39617
Reputation : 0
Datum upisa : 09.07.2013
Lokacija : BiH

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePon Jul 29, 2013 4:10 pm

Cijeli dan prehodala, malena lupala na sve strane u stomaku. Dosla navece kuci, spremila stavari za posao, istusirala se i legla da spavam. Posto je opste poznato da se u 9. mjesecu cesce ide u wc nego u ranijim mjesecima, nakon par minuta odem u wc i vidim da je pukao vodenjak i otisao sluzni cep. Spremim se i za 15 min budem u bolnici. To je bilo 15 min nakon ponoci. Provela sam 8h bez dripa, onda 6h sa dripom, i tad su kontrakcije bile uzasne. 2h nakon ukljucivanja dripa imala sam kontrakcije izmedju kojih je bio razmak 10 sec, a da malena dodje na ovaj svijet je trebalo jos 4h da prodju. Sestra koja me porodila je bila super, puna podrske i vodila me cijelo vrijeme, za razliku od dr (uletila sam najgorem u ruke) koji je davao izjave tipa: Kao da radim u ludnici, Sto imas duge noge pa babica ne moze da pridje bez da je ne udaris, i sl. Najgora izjava mu je bila: Kad beba krene vani zaustavlja je  ne daj joj da se rodi (jer je on krenuo da se odmori). Cim sam mu vidjela ledja pocela sam sa guranjem malene vani i rodjena je u roku od 5 min od te njegove izjave.
Nazad na vrh Ići dole
visnja




Broj poruka : 4
Points : 39954
Reputation : 0
Datum upisa : 05.06.2013
Godina : 32
Lokacija : banja luka

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePet Jun 07, 2013 10:38 pm

Uf ja ne bih ni da se sjecam svog porodjaja.Oko 12 sati navece su mi poceli bolovi,oko 3 sam otisla u bolnicu ali su mi rekli da nisam dovoljno otvorena da cekam do jutra.Ujutru sam bila otvorena 4 prsta i poslali su me u radjaonu.U 10 su mi probili vodenjak,bolovi su bili neizdrzivi u medjuvremenu pritisak mi je jako skocio beba je bila visoko i tek oko 2 su zapoceli porodjaj jer sam tada bila otvorena 8 prstiju.Doktori i babice su se skupili oko mene jedni su stiskali stomak drugi me drzali i govorili da guram medjutim nije islo.Onda je dr.spomenuo nekakav vakum (tada nisam ni znala sta je to a bila bi srecna da je tako i ostalo. Jedva su mi iscupali bebu uz pomoc vakuma( ne zelim ni da se prisjecam kakav je to bol i ruzan osjecaj).Beba je bila teska 4 150 a dugacka 55cm.Prilikom izvlacenja tim vakumom slomili su joj kljucnu kost i imala je hematome na glavi,ali hvala Bogu to je sada sve zaraslo tako da je to kao neki ruzan san.Valjda ce sledeci porodjaj biti bolji,mada ne smijem pomisliti vise na to.Smile
Nazad na vrh Ići dole
NBN2012




Broj poruka : 1
Points : 40021
Reputation : 0
Datum upisa : 29.05.2013

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSre Maj 29, 2013 8:01 pm

Hm, porodjaj........

Termin mi je bio 21.19.2012., ali sam na sveti malu Nadju donela 19.11...

Mogu reći da mi je bio prorođaj za nepožeti...

Jutro, 17.11., 7h odveli me na CTG... dok sam ležala na stolu, pukao mi vodenjak.... došao dr da me pogleda.. Jeste, pukao je... kaže, porodićeš se noćaš (noć 17. na 18.)
Prođe noć, ja se neporodih, a vodenjak curi li curi.... Prođe ceo 18., ništa... plodova voda i dalje ide... Doktori i babice se smenjivali, svi me pregledali na svaka 2-3 sata, ja se ne otvaram... a vodenjak puk'o... 18.11. vece, 22h ja dobijem blage bolove, od ponoci (to je vec 19.) bolovi krenuli na minut.... Naravno noc, babice i dezurni doktor legi da spavaju, nema veze sto se ja "telim" i jaucem na stolu... bolovi su isli do jutra na minut, ja se jedna otvarala 4-5 prstiju, nece da me poradjaju...
19.11. Jutro, dosla prva smena, kada su culi da sam u bolovima od predhone veceri, ukljuce mi indukciju, i porodise me . Porodjaj je isao tesko, beba je bila visoko (dva doktora su morala da mi guraju bebu od gore), i od jakih kontrakcija, mukica je htela da izadje pa nije mogla, okrenula se potiljacno, sekli su me da bi mogla izaci, posto je isla vecom povrsinom glavice...
7.55h na svet sam donela malu princezu...

Ali, mojim mukama nije bio kraj... maloj princezi se povisio CRP (rekli su da je zbog toga sto je dugo bez vodenjaka) ... Ona je mamin sportista, dobila je 9 i izgurala terapiju koju je primala.. za 2-3 dana CRP joj se snizio...

Ali, ni tu nije kraj....
Nakon 15-tak dana, ja dobijem jake bolove u predelu zeluca, povracala, imala temperaturu... Otisla sam u Hitnu, poslali me dalje, snimila abdomen, kad ono, jaka upala zucne kese i krenulo kamenje (za koje nisam ni znala da imam) , ostavili me u bolnici, dosla sam u 5do12, kako su rekli, posto je zucna kesa bila pred pucanjem, moglo je doci do sepse, mogla sam umreti... smirili su mi upalu, poslali me kuci, posle 7 dana bolovi su ponovo krenuli, svaku noc na Hitnu, jedino su mi trodoni pomagali za bolove... nakon 20-tak dana (kada je beba imala mesec ipo), operisana sam, izvadili su mi sve...

Do njenog trecag meseca zivota, ja nisam njoj mogla da se posvetim kao majka, onako kako treba (morala sam da se pazim jos mesec dana posle operacije)
I sve to se ne bi desilo, da su mi samo ukljucili indukciju kad su mi krenuli bolovi na minut... ali ne, babice i dr su morali da spavaju Evil or Very Mad

Sada mala Nadja ima 6,5 meseci, i uzivamo Smile

Naravno, bez obzira na sve, zelim drugo dete... zelim maloj Nadji da podarim brata ili sestru I love you
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Petrovic




Broj poruka : 1
Points : 40021
Reputation : 0
Datum upisa : 29.05.2013

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSre Maj 29, 2013 2:53 pm

E ovako, ja sam imala slabe kontrakcije 2 dana, otisla sam na kontrolu, bila samo 2 cm otvorena i posalju me na porodjaj, medjutim 2 sata proslo ja i dalje 2 cm otvorena i zadrze me na odelenju za visokorizicnu trudnocu, tamo sam bila jedan ceo dan sa bolivima od kojih nisam mogla da spavam. Poslali me na CTG samo da vide kako je beba, medjutim kad su videli kakve kontrakcije imam, dali su mi indukciju, onda su mi dali i epidural, rekli su da necu izdrzati jer imam 18 godina i za 3 sata se rodila Teodora. 3700g i 53 dugacka. Nista lakse, ovako bi mogla jos 5 puta. Smile Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
boba




Broj poruka : 1
Points : 40021
Reputation : 0
Datum upisa : 29.05.2013

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSre Maj 29, 2013 1:48 pm

Ja sam imala uzasn porodjaj. Bolovi poceli u 14h, odmah otisla u bolnicu posto je bila krupna beba. Govorim doktorici krupna je beba, ako treba radite carski, sve cu izrzati samo da bude ok. Kaze ona ne sekiraj se nije velika beba bice to ok. Bolovi trajali do 12h, umirala sam, ostavili me samu u sobi niko nije ni ulazio da pita kako mi. Dolazi doktorica oko 12h i govori polazi u salu da ti probijem vodenjak da to dijete vise izlazi. Probila vodenjak , nastali uzasni bolovi ali beba nigdje s mjesta, natezala se, umirala od bolova oni nista, doktorica sjela sa strane i gleda, ni da kaze sta cu ni kako cu, natezala sam se do 2 sata, beba se zaglavila. Pogledam oko sebe, ja sama u sali, otisli da traze nekog drugog doktora, katasrofa, da sam mogla ustati sve bi ih pobila. Dolazi odmah za 10tak min srecom taj drugi doktor da ga ne imenujem sada i on nas je spasio izvadio bebu na vakum u zadnjem momentu, u pola 3 rodila sina od 4kg, da nije njega bilo ne daj boze svasta bi se desilo. A sestre, o njima da ne pricam nece ni da te pogledaju, uzasni su, katastrofa. Hvala bogu sve se zavrsilo ali je bilo kao u horor filmovima
Nazad na vrh Ići dole
Ljubii

Ljubii


Broj poruka : 2
Points : 40862
Reputation : 0
Datum upisa : 06.03.2013
Godina : 37
Lokacija : Split,Croatia

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSre Mar 06, 2013 10:24 am

ja sam imala grozan porod, trajao 11 sati, sve je bilo bezbolno osim trudova koji su bili grozni, nisu mi dali da setam, to su nova pravila, treba lezati dok ne pocme porod.. sva sam utrnula na onom krevetu...ali naravno, to se sve nekako zaboravi i zena je ponosna nakon sto vidi rezultat svog mucenja. Moj mrvicak se rodio sa 3170 i 49 cm. Ne znam sta ce biti ako Bog da jos djece, a budu veca affraid.
Nazad na vrh Ići dole
Goga Cvijo




Broj poruka : 6
Points : 41056
Reputation : 0
Datum upisa : 16.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Loznica

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSre Feb 27, 2013 1:27 am

Inace Budimir je isto imao 3200 i 48 dug. A natalija 2850 i 45 duga.
Nazad na vrh Ići dole
Goga Cvijo




Broj poruka : 6
Points : 41056
Reputation : 0
Datum upisa : 16.02.2013
Godina : 39
Lokacija : Loznica

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSre Feb 27, 2013 1:25 am

Moj prvi porodjaj,a imala sam 3. Odem na pregled 2 nedelje pre termina sve ok dodji ponovo za 5 dana. Ja dodjem kuci i vidim da imam malo krvi na vesu,kad pocese i kao neki bolovi oko pola 5 popodne. Ma neka mene jos. oko 8 muz kaze.hocemo li polako u bolnicu,ma ja jos ni pomisli o kontrakcijama,samo neki blagi bolovi ali hajde. Dodjemo,pregled,3 prsta otvorena ajd u salu. Priprema,klizma indukcija i opet nista. probuse vodenjak i opet slabi bolovi. oko pola 11 doktor me pregleda i kaze muzu nece ona jos za dva sata. u 15 do 11 zena pored mene na stolu se poradja i ja u tom trenutku dobijem prvi napon i viknem doktora a on kaze ajd ne lupaj neces ti jos,odmah i drugi napon svi se premeste kod mene,evo krece ajd guraj i gotovo. Rodio se filip 3200 48 dug.
Drugi porodjaj. Uvece mi ispao cep. Ujutru imala zakazan ctg u 10 h inace dan posle termina. Stigla u bolnicu sa blagim bolovima,malo jaci nego prvi put. Dok sam sve pripreme prosla,mernje,pregled,papirologiju ulazak u salu bilo je vec oko 11. Bolovi poceli mnogo jaci. Dr sedi ispred mene i kaze jos samo 2-3 bola da prodju,jos samo dva tri bola da prodju,ma ja ne mogu vise ja gura a vi sedite. i tako ja i uradim,uopste nisam imala napone ali sam na zor gurala i u 5 min do 12 rodio se budimir.
E a treci je bio ludnica. dan pred porodjaj svadba kod muzevog sinovca i ja ceo dan na svadbi. U pola 4 u noc se probudim i osetima kako mi se stomak steze. ma ajd ne mogu se poroditi spavajuci, i nastavim do 7. U pola 8 probudim muza ali koga da zovemo kad su juce svi bili pijani. Ajd jednog rodjaka on ne pije a bolovi stisli jedva se ja obukla ali nije pravilan raspored,nego na 5 pa na 20 pa na 10. jedva se popnem u porodiliste i doktor kaze ajd da te pregledam da vidimo,mozda neces jos. Ma da odmah u salu 4 prsta otvorena a trece dete i na sto legnem u 12 min do 10 a u 10 i 7 min se porodim. tako da kako koji porodjaj sve jaci bolovi a sve brze se zavrsi. Izvinite na ovolikom smaranju.
Nazad na vrh Ići dole
mamica




Broj poruka : 10
Points : 44900
Reputation : 0
Datum upisa : 28.01.2012

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeNed Jan 29, 2012 3:36 pm

Termin mi je bio 7. avgust a ja sam se porodila 11-og. Svima sam rekla da je termin krajem jula jer se obično svi porađaju ranije. Već od 20-og su počeli da ispituju a ja nikako Wink Išla 2x do bolnice sa stvarima i vraćali me. Muž uzeo godišnji odmor a mene vratili iz bolnice opet Wink Kada se sin rodio u četvrtak 11-og avgusta u subotu nas poslali na dječije zbog žutice. nakon izlaska iz bolnice tajo je bio sa nama samo 3 dana pa na posao Sad
Neću nikada zaboraviti osjećaj kada su mi sina stavili na grudi odmah nakon poroda. Moju bebu sa 3.750kg, svu sluzavu Smile , uplakanu i sa dosta crne kosice.
Nazad na vrh Ići dole
helitra

helitra


Broj poruka : 38
Points : 45712
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 45
Lokacija : Earth and around

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSub Jan 28, 2012 6:40 pm

19 mjeseci nakon planirane trudnoce i laganog i brzog (3 sata) prvog poroda i rodjenja naseg sina Laurent-a, desila se neplanirana trudnoca kojoj se nisam bas veselila jer sam htjela ostati na jednom djetetu, ali na nagovor muza zadrzali smo bebu i nasa kcerkica je tu.
Moj drugi porod - prebrzo,ludo,nezaboravno!
Napisano odmah prvo jutro par sari nakon poroda pa cu samo kopirati da podjelim i s vama Smile
Zimskog dana iza Nove Godine 2012, u 38. tjednu trudnoce,oko 1,30 iza ponoci osjetim kao neki polu trud. Ma tako me vec dva tjedna znalo stegnut.
Par puta na 15 minuta kratkotrajni al nista strasno. Pa onda na 10 min pa umjesto da je cesce ono opet na 20 min, i ja zabrijem da su to lazni trudovi. Muz u Sloveniji a ja se odlucila roditi u Hrvatskoj pa sam dane pred porod provela u Hr kod mame. Zovem ja muza i kazem da imam nekakve lagane kontrakcije i on kaze nek odem u bolnicu,al ja ne poslusam. Zapalila cigaretu i popila kavu al kaze mi mama : daj idi do bolnice makar na pregled za svaki slucaj. Tako da zovem ja taxi u 3 ujutro i od do bolnice a mama ce ostat doma cuvat mi klinca.
Onda na recepciji u rodilistu od 3:10 do skoro 4h, meni stanje isto manje vise, dakle nista strasno. Na recepciji alazi, pa papirologija skoro sat vremena, a meni ti kao trudovi opet na 10 min al totalno podnosljivo.
Na pregledu oko 4 h kaze dr. otvorena 5 cm ,beba jos nije skroz u zdjelici, al idemo u radjaonu pa ces rodit za oko dva sata jer porod je poceo. :O

I onda spicila mi babica klizmu, i tu su krenuli i trudovi na 5 minuta, aj kao disem ja to, i sutim jel. Wink
Prosvercala ja mobitel u radjaonu. Very Happy
Kaze nakon 10 min doktorica ajmo opet pregled i busenje vodenjaka. Na pregledu vec otvorena sad skoro 9 i probusi ona vodenjak i kaze ooo,to je super, ici ce brzo, rodit ces ti za sat ili 45 min ali lezi na lijevom boku i ne tiskaj dok ne bude bas vrijeme izgona. I ode zena. Tu me odjednom opici trud za trudom , al ono pravih turbo skoro bez pauze a ja SAMA ??!!! Idea I dozovem babicu s onog lijevog boka i kazem joj da sam sad osjetila napone i da nek bar pogleda sta se dogadja. A ona meni kaze “pa neces bas za 10 minuta od prokidanja vodenjaka roditi! Sad ce doc doktorica, lezi na boku tako i disi“
JEBOTE LIJEVI BOK KAD JA OSJECAM DA JE GLAVA NEGDJE BLIZU kazem ja njoj , i napnem se ja jednom , ona pogleda dole a glavica napola vani :O . a ONA STAVILA RUKU DA ZAUSTAVI affraid i dere se da donesu brzo rukavice, aspirator i nogare za krevet. WTf??“! Nogari su toliko bitan faktor da vraca glavicu unutra??!
Evo placem od smjeha sad, a nije mi tada bilo smijesno.
Tu se ja sjetim i vadim ispod jastuka mob i kazem joj da cu je slikat mobom kako mi neda da rodim Smile)) Very Happy ) joj svasta i od mene:))) .
Uglavnom, okrenuli me na ledja i dok su tek stavili jedan nogar na onaj stol, u sljedecem naponu beba vani, a ja slikam mobom Smile))) Ajjj, umirem sad od smijeha:))
Tako da sam napola rodila na tom usranom lijevom boku, koji uvijek mrzim u trudnoci jer mi je neudoban!!
Dakle, bez dripa, bez glukoze, bez icega protiv bolova iako sam planirala da u neko vrijeme trazim spasmex, al do tud nismo stigli. Nisu mi radili epiziotomiju , nisu ni to stigli iako sam ja s tim ok, ali nisam ni popucala. povrsinski je bila jedna ogrebotina na kozi pa mi je doktorica stavila jedan vanjski sav estetike radi.

Lucie je tako rodjena u 4:57 h , oko 10 minuta nakon busenja vodenjaka.

Mini bebica, potpuno iste tezine i duzine kao sto mi je prvo sincic bio rodjen: 2520g i 48cm.

Kaze mi poslije druga ba da je sreca da sam dosla na vrijeme jer da sam ostala kuci s onim laganim trudovima , kad bi puko vodenjak ne bi ni do taxija stigla s 4. kata.

Nisam jos zaspala od jucer ujutro kad sam se digla. Druzim se s bebicom, popila 3 kave, istusirala se i nasminkala, popusila pola kutije skrivajuci se po wc-u, i uopce se osjecam ko da sam rodila jutros. Hehehe Smile)) A prvi put iako mi nije uopce bio dug ni tezak porod, ja sam bila mrtva umorna.

I to je to. Bilo je kazu lako, ekspresno brzo, al bome za mene preintenzivno jer me strefilo od jednom.
Eto, Moja druga i zadnja beba.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/helena.radic.traore?ref=tn_tinyman
srecica*

srecica*


Broj poruka : 3
Points : 45134
Reputation : 0
Datum upisa : 04.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePet Jan 06, 2012 11:46 pm

I ja sam super prosla Very Happy Dva dana pre termina sam isla na redovan CTG i vratila se kuci posto nije bilo nikakvih naznaka da cu se taj dan poroditi. Kako sam usla u kucu osetila sam lagane bolove koji su bili u pravilnom vremenskom razmaku. Ti je bilo negde oko 11. Tako sam sedela kuci pijuckala kafu sve do 5. U bolnicu sam stigla oko 6 jer je bila ogromna guzva u saobracaju. Pregled, otvorena 6 prstiju. I dalje bez nekih jakih bolova. Uzimanje podataka, klistir, setnja, prokidanje vodenjaka...blabla sve kako ide i dalje manje vise ok. Legla na sto prikacili mi indukciju i tad je bol poceo da bude intenzivniji ali je trajao svega pola sata jer sam se porodila u pola 7 i rodila mrvicu od 2950 kg. Sve u svemu kad bi znala da ce i drugi da bude ovakav sad bi isla da se poradjam Smile I dr mi je tad rekao "zenice pa ti si se kuci poradjala" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
keka_85

keka_85


Broj poruka : 6
Points : 45670
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSre Nov 23, 2011 3:43 pm

Mame,sad tek vidim koliko ima dece rodjene sa preko 4kg ....velika nam deca....Very Happy
Kad sam rodila Sofiju sa 4400 mislila sam da to i nije bas tako cesto ...a sad vidim da i ovde na forumu ima vec nas par koje smo rodile decu sa preko 4 kg....

Pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
Perfect Day

Perfect Day


Broj poruka : 12
Points : 45643
Reputation : 0
Datum upisa : 15.11.2011
Godina : 43
Lokacija : Subotica

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePet Nov 18, 2011 12:31 pm

Perfect Day ::
u Subotici sve trudnice seku
htela sam da kažem prvorotke a ne trudnice
Nazad na vrh Ići dole
ella i atila




Broj poruka : 2
Points : 45612
Reputation : 0
Datum upisa : 17.11.2011
Godina : 34
Lokacija : osijek

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeČet Nov 17, 2011 4:04 pm

Laughing Eh kad se toga sjetim...Jutro je pocelo prekrasno jos mi je trebalo dva mjeseca do termina...Pijuci ujutro mlijeko odjednom sam se pomokrila s obzirom da mi je mjehur u trudnoci bio slab mislila sam da je u tome problem....Otisla sam kod doktora oko 10 sati ujutro a pregled..A teta dotorica me smjestila odmaah u radaonu...Bila sam sva izgubljena s obzirom da je prva trudnoca a i dva mjeseca ranije....Cijeli taj dan sam provela na dripu au kasne sate u 23 sam odila tek prirodnim putem....Razz Sve u svemu lijepo iskustvo
Nazad na vrh Ići dole
Perfect Day

Perfect Day


Broj poruka : 12
Points : 45643
Reputation : 0
Datum upisa : 15.11.2011
Godina : 43
Lokacija : Subotica

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 11:24 pm

I moji su porođaji bili za poželeti.
Sa Petrom mi je pukao vodenjak u 14:30 a porodila sam se u 20:45. Plodova voda je bila zelena, ali ništa strašno. Bolovi, standardno. Bila sam sama u predporođajnoj sali i to me je jako veselilo. Fenomenalne babice su me porodile. Jedino sam čekala 45min doktora da me zašije jer u Subotici sve trudnice seku i naravno posle doktori šiju rez.
Sa Reljom mi je pukao vodenjak oko 3 a porodila sam se u 6:25. Porođaj je bio brži i bolniji.
Malo sam pukla pa sam opet čekala da me doktor zašije, ali onog trena kada sam stigla u sobu kao da se nisam ni porađala. Very Happy
Mislim da je jako bitan stav sa kojim se ide na porođaj. Pozitivno razmišljanje je najbitnije.
Inače oba puta sam se porodila u 38 nedelji. To mi je isto bilo odlično.
Kod prvog porođaja imam zanimljiv događaj. Posle ručka sam se opekla na vruću vodu i pola sata kasnije mi je pukao vodenjak i sve je krenulo. Zezala sam se da ću tako i sa drugim, ali ipak nisam tako napravila. lol!
Na dan kada sam se porodila sa Reljom sam provela prekrasno popodne sa Petrom. Jeli smo sladoled, bili na igralištu i baš smo se divno družile. Bilo mi je teško, ali sam se ipak naterala da joj dan protekne kao i svi ostali.Uglavnom, mi smo se izigrale i onda je u rano jutro njen brat odlučio da je vreme da i on izađe i da se napokon druži sa nama izvan stomaka. flower
Svima želim takve porođaje. sunny
Nazad na vrh Ići dole
Mica 04




Broj poruka : 17
Points : 45668
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011
Godina : 38
Lokacija : REPUBLIKA SRPSKA

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePon Nov 14, 2011 10:41 am

Ja sam imala oba porodjaja za pozeliti.Sa prvim sam otisla u sest u bolnicu a rodila u rodila u pola devet a sa drugim otisla u sedam a u devet vec bilo gotovo.Oba deteta su bila jako krupna prvi sin bio je tezak 4580 a dugacak 61cm,a drugi 4480 a dugacak 60cm.Sva bol se zaboravi kad ugledamo nase andjele
Nazad na vrh Ići dole
tijana




Broj poruka : 2
Points : 45652
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011
Godina : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePon Nov 14, 2011 12:30 am

Meni je taj dan ostao u lepom secanju,uopste nije bilo toliko strasno i bolno koliko sam ja to zmisljala,i bojala se slusajuci razne price.Vece pred porodjaj sam napala muza da idemo u setnju,pa na picu,limunadu...kad sam se nasetala najela i napila u sali sam nabacila:e sad bi se lepo mogla i poroditi Smile kada smo dosli kuci muz je odma zaspao,a ja sam pocela da osecam neke male grcice u stomaku,od tog trenutka-otprilike je bilo 12,pola1,ja sam stalno iscekivala da se ponavljaju i gledala na koliko min.se ponavljaju,ali kako nisu bili puno bolni ja sam i dalje mislila da to nije to,i da su to lazne kontrakcije,i tako otprilike do pola 7ujutro,e tad sam sam sacekala da muzu zvoni alarm za posao-bilo mi zao da ga budim Smile onda sam se premisljala mozda da ja ipak jos ne idem da me ne vrate kuci,posto su me vec 2puta vracali,i dok sam ja tako sve cekala i odlagala,mogla sam se kod kuce i poroditi Smile u pola 8 su me primili,kad me je babica pregledala rekla je nalazi su super,ona se vec otvorila 6 prstiju vi gospodine idite kuci ona ce se do 12maximum poroditi,a ja ostala u cudu,ne znam sta me je snaslo tj.sta ce me tek snaci-posto mi je to prvi porodjaj.Otvarala sam se i dalje al bolove nisam imala uopste jake,prvo su me klistirali,onda su me prikljucili na indukciju-ni tada bolovi nisu bili nista posebno,onda su mi probusili vodenjak i tek onda sam posle par min.pocela da osecam bolove,tj.tu su vec krenuli naponi,jednom sam se napnula,pa drugi put iz sve snage opet, jauknula malo jace,kad sam pomislila da umirem od tog trenutnog bola moja bebica je vec dosla na svet Smile kad sam cula njen plac,suze su mi same krenule na oci-od srece naravno,a kad su mi je odma stavili na grudi tad sam zaboravila i onaj bol od malopre,bilo je 9:15ujutro kad sam se porodila...buducim mamama mogu samo da pozelim da imaju brz i lak porodjaj kao ja i da se ne plase niceg slusajuci razne price-kao ja naprimer,sve to ide svojim tokom,kad dospete na porodiljski sto,to je vec gotova stvar,pa cak i da ne daj boze dodje do nekih komplikacija beba nekud mora izaci hteli vi to ili ne,za to postoji i carski rez...SAMO OPUSTENO! Smile
Nazad na vrh Ići dole
keka_85

keka_85


Broj poruka : 6
Points : 45670
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 1:38 am

Evo malo duzeg opisa mog porodjaja....

Vodenjak mi je pukao u 3h ujutro...
Negde oko pola 6 kontrakcije su postale redovne na po 5 minuta.
Spakovali smo se i krenuli u porodiliste (KBC Zvezdara).
Primili su me negde oko 6, 6 i 15,bila sam otovorena 2 prsta.
Odveli u sobu za pripremu.Stavili me na CTG i pratili.
Za nekih pola sata,sat bila sam otvorena jos dva prsta (4) pa su me pripremili i odveli u salu.
Negde oko 8 sam bila u sali i opet su mi stavili CTG i cekali,otovrena 6 prstiju.
Oko 9 se lekarka javila da stize i rekla sestri da me stavi na indukciju.
Tako je i bilo....indukcija je pocela da radi svoje....
Bolovi su bili sve jaci,a kontrakcije sve intenzivnije i cesce na nekih 2 minuta.
Oko 10 je stigla moja lekarka i pojacala indukciju...
Par puta mi je sirila grlic,masirala me,otvorena 8 prstiju.
E to je bolelo najvise od svega.... Vaše iskustvo sa porođaja Icon_eek
Na 15 minuta me je sirila da bi sto pre poceo porodjaj i da se ne bi mucila.
Negde oko 15 do 11 sam bila otvorena svih 10 prstiju i beba je pocela da gura.
Rekli su mi da guram,napela sam se jednom i isekli su me...
Onda drugi put sam se doooobro napela i eto glavice (uf kakvo olaksanje kad izadje glavica)... mala pauzica tek da udahnem....pa sam opet gurnula jako i eto bebe...
U 11:05 se rodila moja mala smizla Sofija...
Teska 4400 gr, 56 dugracka sa obimom glave 36.
Posteljica je izasla posle 10,15- minuta ....i onda...revizija...
Nisu bili 100% sigurni da li je cela izasla pa su za svaki slucaj uradili reviziju....i usili me...
Uspavali su me ....probudila sam se oko 12 zedna i gladna na stolu ...
Pozvala sam sestru koja se pojavila za sekund,pitala me je kako se osecam itd...
Nakon sat vremena lezanja na stolu dobila sam da jedem pa sam prebacena
u sobu...
Ljjjuuudi moji kako mi se vrtelo u glavi i kako sam bila malaksala ceo dan od anestezije to nije normalno...bas sam je lose podnela...
Sam porodjaj mi je bio mogu reci lep i pozelela bi ga svakoj mami ....

Eto toliko od mene,mozda sam vas smorila svojom pricom ......
Nadam se da nisam i da ce nekoj trudnici biti lakse kad procita kako moze da bude lep porodjaj....

Pozzzzicccc


Nazad na vrh Ići dole
Ivana Š.NS




Broj poruka : 77
Points : 45775
Reputation : 0
Datum upisa : 10.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 6:38 pm

Prvi je za anale, prvo sam u utorak na sredu noc dobila bolove, u sredu otisla u bolnicu, setala se po hodnicima do ponoci, posto je porodjaj krenuo a polako sam se otvarala. U pet ujutru krenu naponi, tek u sedam me prikljuce na indukciju. Pukne vodenjak, ja zovem sestru , ona kaze nisi otvorena ,sad cu doci, i dodje posle skoro SAT vremena sa suvim carsavima-poludela sam. Onda me pregleda doktorka i kaze da nesmem da guram bebu jer se ne otvaram kako treba a beba velika pa ce me pocepati...i tako ja lezim kao kreten i cutim. Posle par sati dolazi drugi doktot i kaze da mu je zao mene jer se mucim od sinoc pa ce me eto on poroditi jer sam fina pa ne galamim !!!I onda krece zurka, jer se bebe podigla - treba je spustiti. Pritom nisam jos dovoljno otvorena. Samo mi je u jednom momentu rekao- dizi se i trk na sto- ko da mogu da trcim al ajd. Izadje glavica uz moje guranje i babicinu pomoc- rasekli me do butine- al ajde, u sred toga neko je dojavio da je postavljena bomba u porodilistu- moz' te misliti sta mi je proslo kroz glavu kad mi je to doktor u sred porodjaja rekao. Izasla beba tek u 12:45 i vrhunac- kaze doktor SAD CU TE ODMAH ZASITI UZ ANESTEZIJU I NAPRAVITI LEP SAV JER SI BILA FINA NISI VIKALA A IMALA SI UZASNO TEZAK PORODJAJ !!!


Drugi je bio za pozeleti , za tri sata je sve bilo gotovo, beba izletela, nisam ni pukla niti su me sekli ali su mi zato zaboravili komad posteljice od 2.0x2.5cm pa sam posle imala haos!!!
Nazad na vrh Ići dole
veronika

veronika


Broj poruka : 54
Points : 46399
Reputation : 0
Datum upisa : 05.09.2011
Godina : 38
Lokacija : Sarajevo

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 2:43 pm

Moji porodjaji su bili za pozeljeti,
Prvi sedam dana prije termina ujutro mi je pojavi krv na gacicama ali me nista ne boli,sve spremim kod kuce i oko 13 sati odem doktoru malo me pocelo boluckati,pregleda me kaze 3 prsta otvorena i ostave me u bolnici,oko 14:30 daju mi indukciju pocnu bolovi ali ne toliko strasni u 17:15 rodim svog andjela tezak 3300 a dug 51.

A kod drugog porodjaja zamalo da se nisam porodila kod kuce,malo u noci su me boluckala ledja ja mislila od tezine i umora.Ustanem svakako sam morala na kontrolu kod doktora jer mi je bio termin,polako se spremimo ja i moj sin i dodje djever po nas oko pola jedan,mene i dalje boluckaju ledja ali malo jace,doktorica me pregleda otvorena 8 prstiju,oma u porodiliste,dok smo zavrsili papire i mene biloje vec pola tri,daju mi indukciju u 15:20 se rodio moj drugi andjeo tezak 3800 a dug 57 cm.Muz mi nije stigao donjeti stvari ja rodila.

Svim trudnicama zelim moje porode
Nazad na vrh Ići dole
Maka




Broj poruka : 34
Points : 45716
Reputation : 0
Datum upisa : 11.11.2011
Godina : 38

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePet Nov 11, 2011 7:20 pm

Ja sam neki tup bol osetila oko 1h nocu... Naravno, nastavila da spavam, jer me je nekoliko dana po malkice boleo stomak, ali samo jednomn dnevno. Za dvadeset minuta opet, pa ponovo za 10 min., pa za 15, pa opet 20 min., naravno da sam mislila da su lazne kontrakcije, jer su u nepravilnom intervalu... Nisu bile ni mnogo jake. Oko 5h ujutru mi je ispao sluzni cep. Tu sam vec pomislila da bih mogla da odem do bolnice, cisto da vidim sta se desava. Ustala lagano, probudila muza, skuvala nam kafu, jeli, istusirala se i odlucili da krenemo. Kada smo stigli u bolnicu, na pregledu su mi rekli da sam otvorena prst i po...i da me odmah spremaju za salu... Nisam mogla da verujem, jer nisam imala pravilne kontrakcije i lepo sam se osecala. Nisam ocekivala da ce me zadrzati. Tek tada sam se malo uplasila...i eto mene u sali u 10:30h... Kada sam legla na sto kontrakcije su krenule na pet min. Ne mogu da kazem da nije bolelo. Oko 14h se pojavila babica, tako je imala milo lice, bas je bila fina (za divno cudo), tako da mi je odmah laknulo...namignula mi i prikljucila mi neku bocu necega Smile i bolovi su mi maltene prestali, tako da sam nekih dva sata pred porodjaj prespavala. Porodila sam se u 15:55h i imala sam jakoo mali rez. Cak su mi dali totalnu anesteziju pred usivanje, tako da usivanje nisam ni osetila. Posle sat vremena sam bila u sobi. Smile
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46143
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePet Nov 11, 2011 4:03 pm

moj je porodjaj bio uzas...ne bih o tome jer ne zelim da plasim buduce mame,ali sve u svemu proslo je,sad imam malog nestasnog andjelaaaaa....
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46938
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 5:06 pm

u kratko,bila sam na pregledu kod doktora tako me dole pregledo da nisam znala di sam od bolova,tj. izazvo mi porod bolje rečeno samo krvarenje poslali su me u bolnicu,"kao" počelo je Evil or Very Mad prenjela sam 4 dana.imala sam trudnove 23 sata,bila na dripu 20 min.porod ko porod,bolilo je ali straha nije bilo jedva sam čekala da rodim Wink
rodila sam ujtro u 6 i 10.drzala sam malog anđela u rukama tako ponosna na sebe.
Nazad na vrh Ići dole
sanja81

sanja81


Broj poruka : 14
Points : 46738
Reputation : 0
Datum upisa : 29.07.2011
Godina : 42
Lokacija : mostar

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 11:15 am

stvarno jest koliko zena toliko i razlicitih poroda.meni je termin bio 29.11.i bas to jutro negdje oko 05 i17 mene probudi nesto,nisu ni bolovi ni grcevi,nisam skontala odmah,ja otisla piskiti i nazad u krevet,e kad ne je isto to probudilo opet za pola sata znala sam sta je.imala sam dogovoren ctg u bolnici u 10 sati,i polako ja ustala,otusurala se,sve kontam imaaa vremena,pa zene po tri dana znaju radjati Very Happy napravim ja fino nessicu,muzicu i sebi,probudim njega,popijemo ness i kazem ja njemu da mi ponese koferic sa stvarima za svaki slucaj.dok smo dosli u bolnicu vidim ja mene nestp ko bolucka ali nije strasno,jos si mislim aj necu doruckovati uzet cu neko pecivo na povratku kuci.zovem doktora kad smo dosli i kaze on meni ajde da te pregledam ginekoloski,kad tamo ja vec 8cm otvorena i sve mislim da on mene zeza,(imace je covjek saljivdzija veliki) zove one sestre,jedna nosi papire da popunim,druga spavacicu,treca mi onaj kofer odvuce,a ja se smijem mene nista ne boli,ne mogu da vjerujem da radjam i odmah na stol,dvaput se nategla i izletio Karlo mamino zlato,dug59 tezak 3950gr
papire popunjavala u 10 i 45 a sina drzala u rukama u 11 i 55.
savjet za buduce mame,ne slusajte svakakve price,uzivajte u svojoj trudnoci i porodu,to je iskustvo koje nebi mjenjala ni za sta.sve vise se mama odlucuje za carski rez,nisu svesne sta propustaju,ne osjete kako djetetu daju zivot,i ostatak zivota se trude sakriti rez.ja nemam nijedne strije i cim karlito malo poraste planiram drugo djete.. sunny
Nazad na vrh Ići dole
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46921
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeNed Jul 31, 2011 8:04 pm

A meni rekli za moju Taru od 3950 g da je "velika bebica" lol!
Nazad na vrh Ići dole
nataly

nataly


Broj poruka : 34
Points : 46779
Reputation : 0
Datum upisa : 27.07.2011
Lokacija : Beograd

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 3:15 pm

dukica ::
Tri dana posle termina u 1h ujutru pocinju kontrakcije... Ja odlucim da izbrojim 20 na 10 min. kako su mi rekli u skolici... Medjutim, meni dolaze na sedam min. par kontrakcija, pa na pet min. tako da sam se za pola sata nasla u porodilistu. prikljuce me na ctg, otvorena 2,5 prsta. Tu, na stolu mi pukne vodenjak i tek tada pocinje da me boli, ali nista strasno. Oko tri me smeste u sobu gde sam bila sat vremena, dodje babica po mene da idem na pregled, ja jedva otisla od bolova. Pregleda me doktorka i kaze 7 prsta otvorena. Ukljucili mi indukciju i tek tad me je bas bas bolelo, ali srecom samo 15-ak min jer sam se iz dva napona porodila. Sve u svemu, porodila sam se bas brzo, Very Happy dobila bebu od 4200, usivali me bas mnogo Sad ali da je duze trajalo ne znam kako bih izdrzala affraid

Jos jedna krupna bebica Very Happy .
Nazad na vrh Ići dole
dukica




Broj poruka : 7
Points : 46718
Reputation : 0
Datum upisa : 30.07.2011

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 3:11 pm

Tri dana posle termina u 1h ujutru pocinju kontrakcije... Ja odlucim da izbrojim 20 na 10 min. kako su mi rekli u skolici... Medjutim, meni dolaze na sedam min. par kontrakcija, pa na pet min. tako da sam se za pola sata nasla u porodilistu. prikljuce me na ctg, otvorena 2,5 prsta. Tu, na stolu mi pukne vodenjak i tek tada pocinje da me boli, ali nista strasno. Oko tri me smeste u sobu gde sam bila sat vremena, dodje babica po mene da idem na pregled, ja jedva otisla od bolova. Pregleda me doktorka i kaze 7 prsta otvorena. Ukljucili mi indukciju i tek tad me je bas bas bolelo, ali srecom samo 15-ak min jer sam se iz dva napona porodila. Sve u svemu, porodila sam se bas brzo, Very Happy dobila bebu od 4200, usivali me bas mnogo Sad ali da je duze trajalo ne znam kako bih izdrzala affraid
Nazad na vrh Ići dole
nataly

nataly


Broj poruka : 34
Points : 46779
Reputation : 0
Datum upisa : 27.07.2011
Lokacija : Beograd

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 3:04 pm

maja85 ::
ja sam imala porodjaj za pozeleti, na dan temina isla na kontrolu, CTG ok, uz ok, kad na pregledu ginekolog kaze "odmah da ides u salu", ja pocnem da se smejem, reko sta cu tamo kad nemam nikakvih kontrakcija,bolova.... kaze on da sam otvorena 6cm i da idem pravo na sto Very Happy. pripreme me za porodjaj ja na stolu u 10:50, gledam na plafon 2 sata nista se ne desava. tad dodje dezurni lekar i probusi mi vodenjak a bolovi pocnu tek oko 14:00, malo setala bolovi tek malo se pojacali kaze babica sad ces ti jos malo beba se skroz spustila i bas tako u roku od 20 minuta i dva jaca napona moj bebac vejiki izleteo napolje, jako malo su me sili sobzirom da je beba bila velika 4,600gr i 59 cm Very Happy

Wow, svaka cast. Stvarno je porodjaj za pozeleti flower
Nazad na vrh Ići dole
maja85




Broj poruka : 6
Points : 46726
Reputation : 0
Datum upisa : 29.07.2011

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 2:56 pm

ja sam imala porodjaj za pozeleti, na dan temina isla na kontrolu, CTG ok, uz ok, kad na pregledu ginekolog kaze "odmah da ides u salu", ja pocnem da se smejem, reko sta cu tamo kad nemam nikakvih kontrakcija,bolova.... kaze on da sam otvorena 6cm i da idem pravo na sto Very Happy. pripreme me za porodjaj ja na stolu u 10:50, gledam na plafon 2 sata nista se ne desava. tad dodje dezurni lekar i probusi mi vodenjak a bolovi pocnu tek oko 14:00, malo setala bolovi tek malo se pojacali kaze babica sad ces ti jos malo beba se skroz spustila i bas tako u roku od 20 minuta i dva jaca napona moj bebac vejiki izleteo napolje, jako malo su me sili sobzirom da je beba bila velika 4,600gr i 59 cm Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
nataly

nataly


Broj poruka : 34
Points : 46779
Reputation : 0
Datum upisa : 27.07.2011
Lokacija : Beograd

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePet Jul 29, 2011 5:38 pm

carica_orhideja ::
Hahaha, 10 mjeseci lol!

Wink Wink Wink
Nazad na vrh Ići dole
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46921
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePet Jul 29, 2011 5:36 pm

Hahaha, 10 mjeseci lol!
Nazad na vrh Ići dole
nataly

nataly


Broj poruka : 34
Points : 46779
Reputation : 0
Datum upisa : 27.07.2011
Lokacija : Beograd

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePet Jul 29, 2011 5:20 pm

Kad bi svaki porodjaj bio kao tvoj drugi Very Happy . Ja sam presisala termin 20 dana. Cesto volim da se nasalim kako sam Mihajla nosila 10 meseci Very Happy . Nisu mi dobro izracunali termin.
Nazad na vrh Ići dole
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46921
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePet Jul 29, 2011 5:14 pm

Uh, užas Sad Ja sam se oba puta porodila prirodno, mada mi je prvi put bilo dosta teže i duže je trajalo. Imala sam trudove cijelu noć(lagane), bila sam prešišala termin 5 dana Very Happy I ujutro mi nije bilo druge nego ići u bolnicu da se porađam. Došla sam oko 9 u bolnicu sa priličnim bolovima, slabo sam se otvarala pa su me tjerali da šetam. Kasnije me postaviše na onaj sto i priključiše me na CTG, a ja pojma nisam imala šta radim pa sam ga i skinula jer su mi oni kaiševi užasno smetali, da bi došla babica i rekla mi da ne smijem to raditi Surprised I u 16:45 sam se porodila, par sati sam imala baš jake bolove. Tara je imala 3950 g i 52 cm cheers pig hehe. Tako da su me i rezali i imala sam dosta šavova, grrr.

A sa Milom je bila bajka naspram prvog porođaja, došla sam predveče u bolnicu sa laganim trudovima, jedva cm otvorena, stave me na CTG kad ono trudovi stali. Pa odem kod bake da spavam(to je bilo tačno na termin)jer nema nikakvih naznaka da će porođaj krenuti. Zaspim oko 11 naveče, vidim ja da je vrag odnio šalu, trudovi opet krenuli, tako da sam u 3 ujutro opet išla za bolnicu! Dok su oni obavili svoje i stavili me na sto prošlo je bar 45 minuta, imala sam neke malo jače trudove ali sam bila vrlo prisebna, ni govora nije bilo o vikanju i nečemu sličnom. I već u 6:25 na svijet je došla Mila, 3330 g i 50 cm. flower A ja nijednog šava nisam imala, ma milina!
Nazad na vrh Ići dole
nataly

nataly


Broj poruka : 34
Points : 46779
Reputation : 0
Datum upisa : 27.07.2011
Lokacija : Beograd

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimePet Jul 29, 2011 1:23 pm

Hm...probacu ukratko. Zakazan mi je bio carski rez jer se beba nije lepo smestila i nije se skroz spustila, bio je krupan, a ja sitna. Medjutim, vece pre CR oko 22h sam dobila bolove i doktorka odluci da proba da me porodi prirodno. Ujutru oko 6:45 mi pukne vodenjak, zelena plodova voda. Legla sam na sto oko 7:30, otvorena 9 prstiju, medjutim, beba se i dalje nije spustila, dve doktorke mi legle na stomak, pritiskaju, ja imam strasne bolove ali nemam napone. Sve to je trajalo do 11:30 kada sam otisla na hitan carski rez. Na CTGu su bebini otkucaji postali slabi. U 12:30 su me porodili, imao je 3800gr i 55cm. Najbitnije je da je sve na kraju proslo ok, a bolovi su zaboravljeni Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
carica_orhideja
Admin 2
Admin 2
carica_orhideja


Broj poruka : 93
Points : 46921
Reputation : 2
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : Hrvatska

Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitimeČet Jul 28, 2011 11:35 pm

Podijelite sa nama kako je tekao vaš porođaj Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vaše iskustvo sa porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vaše iskustvo sa porođaja   Vaše iskustvo sa porođaja Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vaše iskustvo sa porođaja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Trudnoća i porodjaj-
Skoči na: