Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Šta da radimo kad nam se listaju nokti? 11418110


 

 Šta da radimo kad nam se listaju nokti?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46213
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Empty
PočaljiNaslov: Šta da radimo kad nam se listaju nokti?   Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Icon_minitimePon Nov 14, 2011 12:15 pm

da li vam se nokti lisaju evo par saveta o tome...
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46213
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta da radimo kad nam se listaju nokti?   Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Icon_minitimePon Nov 14, 2011 12:16 pm

Listanje noktiju se javlja ili kao mehaničko oštećenje (korišćenje agresivnih sredstava za čišćenje, rad na tastaturi, predug i prečest boravak ruku u vodi) ili kao indikator da organizmu nedostaje neka hranljiva materija (kalcijum i/ili vitamina B).Ako je uzrok mehanički pokušajte da ga otklonite ili ublažite tako što ćete pri pranju sudova koristite gumene rukavice.
* Hranom redovno unosite hranljive materije u organizam.
* Pijte i dosta vode
To će doneti uspeh na duži vremenski period, ali pitanje je i šta možete da uradite da popravite stanje odmah?
* Ako su vam se nokti već izlistali, uzmite jednu od onih turpija koje poliraju nokte i skinite gornji tanki sloj koji je počeo da se odvaja. One najčešće imaju 4 strane, upotrebite ih kako je namenjeno.
* Kada turpijate gornji deo nokta običnom turpijom, ne pomerajte je levo desno, već samo u jednom pravcu. Koristite redovno lakove za ojačavanje noktiju.
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 47008
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta da radimo kad nam se listaju nokti?   Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Icon_minitimeČet Nov 17, 2011 6:20 pm

ma ja najjednostavnije to odrežem sve i nalakiram i to je to..meni se skroz listaju
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46213
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta da radimo kad nam se listaju nokti?   Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Icon_minitimeČet Nov 17, 2011 11:58 pm

meni se ne listaju jer nikad nisu bili dugi...nemogu da imam duge nokte jer stalno radim nesto gde ce oni uvek biti prljavi puni,ne to ne mogu nikako,a lakiram ih samo kad moram,tj kad idem na nekoj svadbi ili sl tome...
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 47008
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta da radimo kad nam se listaju nokti?   Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Icon_minitimePet Nov 18, 2011 9:59 pm

a je a i nevalja ipak mala beba a tanka koža možes lagano da ga ogrebes..znam kad je moj bio mali,morala sam ih rezat na minimum Smile
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46213
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta da radimo kad nam se listaju nokti?   Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Icon_minitimeSub Nov 19, 2011 11:15 am

ma da bve... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta da radimo kad nam se listaju nokti?   Šta da radimo kad nam se listaju nokti? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta da radimo kad nam se listaju nokti?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Domacice :: Saveti za kucu-
Skoči na: