Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Razlikovanje polova 11418110


 

 Razlikovanje polova

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Filipina




Broj poruka : 7
Points : 46302
Reputation : 0
Datum upisa : 25.09.2011

Razlikovanje polova Empty
PočaljiNaslov: Razlikovanje polova   Razlikovanje polova Icon_minitimeUto Dec 06, 2011 12:39 am

Cao mamice!
Evo da zapocnem,po meni,jednu zanimljivu temu o kojoj se mnogo i ne govori,a mislim da je vazna u odrastanju nasih malisana.Naime,veceras me moj sincic(2god i 10 mjeseci) pitao da se kupa sa mnom i ja sam mu jedva objasnila da mama mora sama da se kupa,da cak ni tata ne gleda mamu dok se kupa( Very Happy)i slicno.
E,sad...zanima me da li vi vasim malisanima dozvoljavate da vas gledaju nage ili ne (mislim kad se presvalcite i slicno).Moj sin je da sada shvatio da mama nema "pisu"(cak me jednom pitao da li ja piskim kroz guzu,posto nema pisu lol! ),mada se nikada nisam skinula pred njim,a posto dojim mladjeg brata,grudi je vidio i uopste ne obraca paznju na to.
Citala sam ranije neke knjige vezane za razvoj i vaspitanje djeteta gdje strucnajci navode da bi trebalo da se roditelji normalno skidaju pred svojom djecom kako bi ono stekli znanje i razvili svjest o razlikovanju polova.Mislim,da i bez toga skidanja oni ce svakako jednog dana da razlikuju muskrce od zena.
Zanima me, sta ostale mame mislite o ovoj temi? scratch
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 47088
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Razlikovanje polova Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlikovanje polova   Razlikovanje polova Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 3:08 pm

šta bi se slobodno trebali skinut pred djetetom?
a čuj neznam ako mi se žuri onda se skinem u istoj sobi ali se sakrijem negdje,da napomenem ni pred mužem se neskidam kamoli pred djetetom.
naučit če kad krenu u školi to sve,ok može se objasnit djetetu neke stvari ali ne i pokazivat.
Nazad na vrh Ići dole
MK




Broj poruka : 83
Points : 45896
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

Razlikovanje polova Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlikovanje polova   Razlikovanje polova Icon_minitimeUto Dec 13, 2011 12:10 am

Nikad se ne skidam ili ne daj bože direktno pokazujem pred detetom ali isto tako se ni ne skrivam ako mi uđe u sobu i kupatilo dok se presvlačim , nemam naviku da se skrivam ni pred mužem ni pred detetom.Učimo ga da nije lepo da nam ulazi u sobu i u kupatilo dok se kupamo ili vršimo nuždu, presvlačimo itd al sigurno neću dizati galamu oko toga ako uradi.Vrlo dobro zna sve delove tela i razlike između polova, od početka, od kada je primetio trudničke stomake nekih mojih prijateljica i to smo mu objasnili nisam ga hranila izmišljotinama poput roda Smile naravno nisam mu objasnila ni sam čin pravljenja al jednom će i to doći na red pa bolje da mu na vreme objasnimo i da zna odakle dolaze te bebe nego da se iznenadi Wink.Dobro kada će neko uputiti svoje dete u neke stvari je njegova stvar ali se mora paziti da to nebude kasno deca jako rano počinju da shvataju razlike i da ih istražuju a pod istražuju mislim u seksualnom smislu.Deca a pogotovo devojčice svoje prve orgazme doživljavaju u periodu od 4 god starosti to malo roditelja zna jer većina ne pridaje značaja nekim dešavanjima.Orgazam u tom dobu nije ništa drugo do fizičkog zadovoljstva koje su slučajno otkrili recimo da je na istom nivou kao i jedenje omiljene čokolade.Do pete godine ovo istraživanje prestaje i osećaj se potiskuje , psiholozi nisu baš sigurni zašto se to dešava u tom dobu i zašto dolazi do ajde nazovimo amnezije ali se dešava i skroz je prirodno i normalno i netreba pridavati značaja kada se primeti na detetu.Kod dečaka recimo je to istraživanje svog polnog organa svedeno na samo igranje kod njih se prvi orgazmi javljaju tek nakon 6 godina putem takozvanih vlažnih snova al fala bogu to je daleko barem meni.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razlikovanje polova Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlikovanje polova   Razlikovanje polova Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razlikovanje polova
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: