Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Prirodni porodjaj 11418110


 

 Prirodni porodjaj

Ići dole 
+5
maja
Ivana 22
sanjic
Ivana Š.NS
Viki
9 posters
AutorPoruka
suza_kg




Broj poruka : 18
Points : 45591
Reputation : 0
Datum upisa : 18.11.2011

Prirodni porodjaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj   Prirodni porodjaj Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 1:16 am

sva tri prirodna, samo prvi sa epiduralom...
taj prvi je trajao nekih 2 sata, bolelo jeste dok nije pocelo da deluje..drugi je trajao citavih 17 minuta, ispala beba iz tri napona, a treci je trajao nekih pola sata... ni secene, ni sivena sto kazu babe... a bebe bile 3,33kg, druga 3,5kg, a treca 3,42kg... planiram jos dvoje, al ko zna, koliko ih volim, na kraju ce ih biti bar desetoro Smile))
Nazad na vrh Ići dole
vesna

vesna


Broj poruka : 7
Points : 45548
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2011
Godina : 35
Lokacija : Paris

Prirodni porodjaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj   Prirodni porodjaj Icon_minitimePon Nov 21, 2011 5:49 pm

ja sam imala dva relativno normalna porodjaja!Smile Bolovi su bili prisutni,ali sve u svemu nije bilo muka i komplikacija i moja sreca je bila kada sam videla decu,svi bolovi su prosli!Interesantno da sam 16 meseci posle prvog porodjaja imala drugi i nisam se plasila nista,niti trema,niti bilo sta drugo!Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Perfect Day

Perfect Day


Broj poruka : 12
Points : 45603
Reputation : 0
Datum upisa : 15.11.2011
Godina : 43
Lokacija : Subotica

Prirodni porodjaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj   Prirodni porodjaj Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 11:36 pm

Mislim da to zavisi od osobe do osobe. Neke boli da vrište, jer kažu da ne mogu drugačije, dok neke ni ne osete.
Što se mene tiče, ja sam imala srednje bolne porođaje. Drugi bolniji od prvog. Obe bebe su mi bile srednje veličine. Petra 3050gr i 49cm, Relja 3650gr i 50cm
Planiramo još jedno dete i nadam se da će mi i taj porođaj biti kao ova prva dva.
Ja sam jako htela prirodne porođaje i imala sam ih, hvala Bogu.
Imam puno drugarica koje su se porodile u zadnjih par godina. I svaka ima svoje iskustvo, jedna mi je rekla da ona neće roditi više od jednog jer joj je bilo jako bolno. Moja kuma mi je rekla da je mislila da će se onesvestiti od bolova i onda su joj rekli da se još jednom napne i da će biti kraj. Tako da je izdržala. Moja doktorica mi je rekla da je njen drugi sin samo izleteo i tako. Milion priča. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mica 04




Broj poruka : 17
Points : 45628
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011
Godina : 38
Lokacija : REPUBLIKA SRPSKA

Prirodni porodjaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj   Prirodni porodjaj Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 11:21 pm

Oba poroda su mi bila relativno dobra nisam se toliko namucila.Prvi je bio malo tezi a oba su bila prirodnim putem.Stariji sin je bio tezak 4580 a 61 dugacak,a mlaji 4480 i 60 dugacak.S prvim sam secena i imala sam cetiri konca sa drugim nisam uopste pucala
Nazad na vrh Ići dole
maja

maja


Broj poruka : 301
Points : 46103
Reputation : 2
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 32
Lokacija : beograd

Prirodni porodjaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj   Prirodni porodjaj Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 11:36 pm

moj je bio jako tezak,od pola 11 ujutru ja sam do 5h sutra dan bila u sali,znaci od 10:30-05.oo...ali dobro zaboravila sam na sve,i kad bi opet trebala da se porodim iako sam imala puno muka opet bih birala prirodan put...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana 22

Ivana 22


Broj poruka : 1
Points : 45611
Reputation : 0
Datum upisa : 13.11.2011
Godina : 41
Lokacija : Hrvatska

Prirodni porodjaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj   Prirodni porodjaj Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 11:20 pm

moj je bio grozan 16 sati bolova bez epiduralne ili bilo kakvih ljekova ili pomoći.5 sati je bilo trud za trudom ali kad se rodila nina sve sam odma zaboravila.
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46898
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

Prirodni porodjaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj   Prirodni porodjaj Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 10:19 pm

sve u svemu bilo je ljepo,bolilo je naravno stomak leđa ukočena.
nisam teško rađala ali sam se dosta napatila sa trudovima.
kad je krenulo tiskanje bilo je gotovo u dva puta zaista trudila sam se svim silama.nemogu zaboravit olakšanje kad sam rodila onaj tren nikakva bol nikakva pomisao samo velika ljubav,uzela sam ga u naručje i poljubila ma pukla sam od sreče.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana Š.NS




Broj poruka : 77
Points : 45735
Reputation : 0
Datum upisa : 10.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad

Prirodni porodjaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj   Prirodni porodjaj Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 6:44 pm

Prvi mi je bio tezak , mozes videti u temi, iskustva sa porodjaja, drugi lak . Iako sam se prvi put namucila ipak nisam ni drugi put htela drugacije-ako ne mora. Nekako ,mislim da priroda ipak odradi svoje,i taj bol nije tako stravican , sve to prodje, mada su meni posle prvog porodjaja govorili da nisam normalna sto necu ni epidural ni carski. Nekako kad vidis bebu odmah i kad je uzmes i poljubis onako sluzavu i smezuranu-ceo svet stane na tren i taj bol ode kao da ga nije ni bilo. Boli kao jaca menstruacija, ceo stomak, ledja , u trenutku kad krenu naponi kao da su mi noge bile odsecene na tren....
Nazad na vrh Ići dole
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49209
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Prirodni porodjaj Empty
PočaljiNaslov: Prirodni porodjaj   Prirodni porodjaj Icon_minitimeSub Sep 10, 2011 10:49 am

Pisite svoja iskustva,bas bih volela da znam kakav je prirodni porodjaj,ja sam nazalost imala tri carska reza Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
Sponsored content





Prirodni porodjaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj   Prirodni porodjaj Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prirodni porodjaj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Epiduralni porodjaj
» Kozije mleko kao prirodni lek
» Prirodni lijek za bijelo pranje
» Prirodni lekovi protiv zatvora
» Prirodni lekovi za razne bolove u trudnoći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Trudnoća i porodjaj-
Skoči na: