Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Pitanja za naseg pedagoga 11418110


 

 Pitanja za naseg pedagoga

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49249
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Pitanja za naseg pedagoga Empty
PočaljiNaslov: Pitanja za naseg pedagoga   Pitanja za naseg pedagoga Icon_minitimeSre Jun 12, 2013 5:41 pm

Ovde mozete postabvljati pitanja nasem pedagogu
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
JelenaJeca




Broj poruka : 3
Points : 39873
Reputation : 0
Datum upisa : 13.06.2013

Pitanja za naseg pedagoga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja za naseg pedagoga   Pitanja za naseg pedagoga Icon_minitimeČet Jun 13, 2013 7:53 am

A evo i mene, vaseg pedagoga. :)Mozete sa mnom razgovarati o svim pitanjima i nedoumicama koje imate u vezi sa odgajanjem i obrazovanjem vase dece, ma kojeg uzrasta. Verujem da se svi trudimo da budemo sto bolji roditelji, a onda kada nase mezimce dobije histericni napad usred grada, ili kad malo vece mezimce "upadne u lose drustvo", postane "harambasa", ili se odjednom povuce u sebe, prestane da uci, non-stop sedi za racunarom, igra igrice ili posecuje "sumnjive" sajtove, pitamo se - gde smo pogresili. Odmah da razjasnimo - vrlo cesto, roditelji nisu krivi. Wink U svakom slucaju, treba dopreti do deteta i nauciti razgovarati s njim, nauciti dete da primi vasu poruku i shvati je kao ispravnu i dobronamernu. Naravno, roditelji imaju nedoumice i unapred - sta ako moje dete pocne tako-i-tako da se ponasa, kako da to sprecim... Kako bilo, za sva vasa pitanja, ja sam tu i trudicu se da vam pomognem koliko je to u mojoj moci.
 Ukoliko vas zanima nesto vise o meni - kao sto vidite, moje ime je Jelena, imam 35 godina, zivim u Beogradu i radim kao pedagog u osnovnoj skoli. Obrazovala sam se u Novom Sadu, Beogradu, a delom i u inostranstvu. Samohrana sam majka divnog dvogodisnjeg decaka, tako da sem osmogodisnjeg iskustva u praksi, imam i neposrednog iskustva - kao mama. Smile
 Pitanja mi mozete postavljati bez straha, stida i ustezanja, ja vas nikako necu osudjivati.
 Pozdrav,
 vasa Jeca.
Nazad na vrh Ići dole
cvrkutic




Broj poruka : 2
Points : 39872
Reputation : 0
Datum upisa : 13.06.2013

Pitanja za naseg pedagoga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja za naseg pedagoga   Pitanja za naseg pedagoga Icon_minitimeČet Jun 13, 2013 9:17 pm

Pozdrav bas sam se obradovala kada sam videla da je otvorena ova tema jer vec mesecima mucim muku sa svojom petogodisnjom cerkom. Radi se o tome da je u poslednjih nekoliko meseci njeno ponasanje postalo nepodnosljivo  histerija, plac do povracanja, bacanje igracaka, psovke i agresivnost prema meni i ponekad drugoj deci i neposlusnost kada joj kazem da nesto ne moze ona nastavlja da radi kao da ja ne postojim ne nalazim resenje sve sam pokusala pricom kaznjavanjem vikala oduzela igracke ali sve to kod nje ima efekta ali na kratko sama vise ne umem da se izborim.
Nazad na vrh Ići dole
JelenaJeca




Broj poruka : 3
Points : 39873
Reputation : 0
Datum upisa : 13.06.2013

Pitanja za naseg pedagoga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja za naseg pedagoga   Pitanja za naseg pedagoga Icon_minitimePet Jun 14, 2013 5:07 am

Postovana,
 Kako se Vasa cerka ponasala pre toga? Da li je bila izrazito mirno dete ili aktivno? Buduci da se u svakom slucaju desila promena u njenom ponasanju, zanima me, da li se desila i neka promena u vasem zivotu? Da li Vase dete ide u vrtic? Ako da, koliko dugo? Ako ne, sa kim provodi dane? Ne brinite, cim Vase kazne uspevaju makar na kratko, znaci da ona zna sta zelite da joj porucite, samo sada treba da iznadjemo nacin da se njeno nehistericno ponasanje zadrzi. Smile
Nazad na vrh Ići dole
cvrkutic




Broj poruka : 2
Points : 39872
Reputation : 0
Datum upisa : 13.06.2013

Pitanja za naseg pedagoga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja za naseg pedagoga   Pitanja za naseg pedagoga Icon_minitimePet Jun 14, 2013 9:19 am

Uvek je ona bila aktivno dete ali pre je umela da se smiri po ceo dan da se igra i nije bilo toliko problema ona jeste razmazena ali u poslednje vreme prelazi i granicu razmazenosti. Desila se promena pre sest meseci ja sam morala da ostanem u bolnici zbog odrzavanja trudnoce a ona je ostala sa tatom i bakom, isla je u vrtic dve godine ali sada vec duze vreme ne ide kod kuce je sa mnom i mali bratom, mislila sam da je njeno ponasanje izraz ljubomore zbog brata koji ima pet meseci  ali ne ona njega bas voli cuva ga i kad njoj dodje pomogne mi Smile pokazuje ljubomoru ali ne cesto jer kada smo sami pokusavam vise paznje njoj da posvetim.
Nazad na vrh Ići dole
JelenaJeca




Broj poruka : 3
Points : 39873
Reputation : 0
Datum upisa : 13.06.2013

Pitanja za naseg pedagoga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja za naseg pedagoga   Pitanja za naseg pedagoga Icon_minitimePet Jun 14, 2013 9:52 pm

Delom jeste ljubomora, ne u pravom smislu te reci... Jer ona pokazuje da voli svog brata, sto i jeste istina, ali sa druge strane, plasi se da ce ostati bez paznje i zato - ima potrebu da skrene paznju na sebe, ne bas popularnim metodom histerisanja. :)Naravno, posvecujte joj paznju, ali neka i ostali ukucani to ucine - trebalo bi da je tata ponekad izvede u grad, bioskop, na sladoled... Da njih dvoje provedu neko vreme zajedno, dok vi i baka obavljate kucne i poslove oko bebe. Naravno, zenski deo porodice ne sme da je zanemari, vidim da se trudite oko nje, pa ne pomisljam da moze da bude tako. :)Imajte razumevanja za nju, detetu od pet godina se ceo svet promenio. Njeno histerisanje nece potrajati jos dugo. Naravno, kada dodje u situaciju da histerise, nikada, bez izuzetaka nikada joj nemojte ostvariti zelje. Ako jednom njen nacin "prodje", ona ce shvatiti da tako moze dobiti sta zeli. Ako placem pokusava da pridobije vasu paznju, ne treba da je pridobije. Delom ce sama shvatiti da treba da koristi neki drugi metod. I dalje, kaznjavajte je kada pogresi i kada Vam se njeno ponasanje ne dopada, ali isto tako, morate je i nagradjivati kad je dobra. Detetu predskolskog uzrasta ne mozete objasniti da je pristojno ponasanje nesto sto se podrazumeva, a nepristojno nesto sto se kaznjava. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitanja za naseg pedagoga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja za naseg pedagoga   Pitanja za naseg pedagoga Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanja za naseg pedagoga
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Pitanja :: Pitajte naseg pedagoga-
Skoči na: