Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
dijete i zubar 11418110


 

 dijete i zubar

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46778
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

dijete i zubar Empty
PočaljiNaslov: dijete i zubar   dijete i zubar Icon_minitimePon Nov 21, 2011 4:02 pm

kada ste vodili prvi put djete kod zubara?
treba li ga voditi?dali se mlječni zubi smiju popravljat i sta ako nastane karijes?
ja sam svog vodila jednom i nije htio otvorit usta,zubarka je jako strpljiva,i mislim da je to ljepo,ako če dat zube da se pregledaju neka da, ako neče ona neslili.
idemo i sutra pa čemo vidit hoče li dat.
Nazad na vrh Ići dole
vesna

vesna


Broj poruka : 7
Points : 45428
Reputation : 0
Datum upisa : 20.11.2011
Godina : 35
Lokacija : Paris

dijete i zubar Empty
PočaljiNaslov: Re: dijete i zubar   dijete i zubar Icon_minitimePon Nov 21, 2011 7:01 pm

vodila sam starijeg sa 3 godine,naravno ne prvi put,ali da zbog problema kvarenja zubica i kruznog karijesa!Zivim u Parizu i oni su mi rekli ovako,za 6 meseci dodji ponovo (a to je upravo krajem ovog meseca) pa cemo videti sta cemo!Inace je sin bez problema otvarao ustanca i radio sve sto mu mi kazemo jer tada bas nista nije razumeo francuski (sada vec po nesto zna) pa mu je moj muz prevodio!iskreno se nadam da ce mu popravljati jer mi je zao da mu budu pokvareni!Zbog cega su se zubi pokvarili ne mogu vam reci (inace ima 2 kvarna)!a mladji sin ima zube kao bisere,na isti nacin ih hranim,vodim higijenu tako da nemam odgovor na ovo pitanje!!! Mad
Nazad na vrh Ići dole
sanjic

sanjic


Broj poruka : 161
Points : 46778
Reputation : 0
Datum upisa : 26.07.2011
Godina : 34
Lokacija : hrvatska

dijete i zubar Empty
PočaljiNaslov: Re: dijete i zubar   dijete i zubar Icon_minitimePon Nov 21, 2011 9:11 pm

da mislim da se dovodi svakih 6 mj,da premazu onom tekučinom protv kvarenja zubi.
a svako djete ima drugačije zube ko zna..ja imam naprimjer lošije od svoje sestre mada su nas kako kazes jednako hranili..
mene nisu vodili kod zubara..imam grozne zube.pazato pokušavam djetetu sačuvat ako več nisam mogla sebi Smile
Nazad na vrh Ići dole
MK




Broj poruka : 83
Points : 45586
Reputation : 0
Datum upisa : 14.11.2011

dijete i zubar Empty
PočaljiNaslov: Re: dijete i zubar   dijete i zubar Icon_minitimeUto Nov 22, 2011 11:29 am

Kod nas se savetuje prva poset kod nicanja prvog zuba , ponekad ako je pedijatar dobar objsnice roditeljima sta i kako kod nege bebecih zubica ili uputiti roditelje kod zubara, ne retko se desava kod ne savesnih pedijatra da zaborave da objsne negu zuba roditeljima koja pocinje od nicanja jer je zubic podlozan kvarenju od moment nicanja bez obzira sto dete uglavnom tada jos samo sisa .Desi se pre nicanja zuba cisti sa navlazenom gazom nkon svakok sisanja ili hrnjenja.Kada izbiju zubici u pocetku se zubi mgu cistiti silikonskim nprstkom i vodom ali cim beb navikne n motanje po ustoma prelyi se n cetkicu i n pstu i cetke i pste postoje za uzrast od 0- pa nadalje i takve paste su bezbedne za gutanje.Prva prava poset je sa godinu dana kada se i otvara karton, dete se upoznaje sa zubarom, ordincijom , daju mu da pogleda alatke da se voza na stolici moj nije imao nista protiv da mu pregledaju zubice jer je navikao da mu mama proverava, nakon pregleda dobio je nagradni stiker i sad stalno trazi da ga opet vodim kod zubara da mu se provere zubi da bi dobio stiker :)Sanjic mlecni zubi se popravljaju jer zdravlje mlecnog zuba utice direktno na zdravlje stalnog zuba koji se razvija ispod njega, ukoliko se dozvoli da detetu karjes bez lecenja npadne zub u smislu nece mu nista biti to je mlecni zagrantovano je da ce stalni vec po nicanju biti ostecen Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





dijete i zubar Empty
PočaljiNaslov: Re: dijete i zubar   dijete i zubar Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
dijete i zubar
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dijete :))))))))
» Šta kada dijete odbija jelo?
» Kako se ponašati dok je dijete u bolnici?
» Ko teže podnosi adaptaciju u vrtiću: dijete ili roditelji?
» Na što treba obratiti pažnju kada dijete ima alergiju na hranu?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: