Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Vasa pitanja 11418110


 

 Vasa pitanja

Ići dole 
+5
Ana Panovic
mey lee
primumvivere
dija
Viki
9 posters
AutorPoruka
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49079
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeNed Dec 02, 2012 6:41 pm

Ovde mozete postaviti pitanja nasem pedijatru Privatne pedijatrijske ordinacije "Primum vivere" -Krusevac
https://www.facebook.com/pedijatrijska.ordinacija.krusevac


Vasa pitanja Vivere10
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
dija




Broj poruka : 10
Points : 41650
Reputation : 0
Datum upisa : 01.12.2012
Godina : 42
Lokacija : Hrvatska

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimePon Dec 10, 2012 1:27 pm

lijep pozdrav ...e ovako moje dijete ima 3 god i 7mj unazad dvije god zali se u bolove u nogama,to se samo javlja nocu probudi ga ta bol i to traje po dva tri sata,nekad ga toliko jako boli da mu moram dati sto za bolove,to se javlja svaki par mj,na dva tri mj nekad i malo vise...prvi put kad nam se to desilo islo smo k dokt ,slikali smo mu nogu sve vaznije pretrage i sve je bilo ok,on je inace zdravo djete,normalno je bilo sve od prvog dana u razvoju sto se tice puzanja,prohodavanja,inace se ne zali u bolove u nogama,normalno hoda itd..e sad meni je pedijatar rekao da u neke djece u izrastanju znaju boliti kosti pa mi vi recite vase misljenje u vezi ovog,do kad to traje i dal mu kako mogu pomoci..u naprijed zahvalna..
Nazad na vrh Ići dole
primumvivere




Broj poruka : 8
Points : 41628
Reputation : 0
Datum upisa : 03.12.2012

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeUto Dec 11, 2012 8:31 pm

Draga Dija,
Vaš pedijatar je verovatno u pravu i najverovatnije se, budući da su sve pretrage i Rtg snimci OK, radi o tzv ''bolovima rasta''. Oni znaju da budu jaki, i karakteristično za njih je da se javljaju u obe noge (ne samo u jednoj!- to proverite) i da se javljaju tokom noći kod inače zdravog deteta.
Nazad na vrh Ići dole
dija




Broj poruka : 10
Points : 41650
Reputation : 0
Datum upisa : 01.12.2012
Godina : 42
Lokacija : Hrvatska

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeSre Dec 12, 2012 10:17 am

hvala puno na odgovoru
Nazad na vrh Ići dole
mey lee

mey lee


Broj poruka : 6
Points : 41676
Reputation : 0
Datum upisa : 28.11.2012
Lokacija : Bihać

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimePet Dec 14, 2012 8:59 pm

postovanje....djevojcici od 3 godine evc duze vrijeme nokti na nogama su zadebljali,zakrivljeni,zuti,i ispadaju,to traje skoro godinu dana!vodili smo je doktoru,vadili nalaze i pedijatr kaze da je anemicna i da se to doesava zbog nedostatka kalcija,nismo dobili nista za tretiranje tih noktica!jako ruzno igledaju i zna biti dosta bolno kada opadaju pa onako vise,sta koristiti da li traziti uputnicu az dermatologa,molim svajet..lijep pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mey lee

mey lee


Broj poruka : 6
Points : 41676
Reputation : 0
Datum upisa : 28.11.2012
Lokacija : Bihać

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeSub Dec 15, 2012 4:38 pm

Question Question Question
Nazad na vrh Ići dole
primumvivere




Broj poruka : 8
Points : 41628
Reputation : 0
Datum upisa : 03.12.2012

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeNed Dec 16, 2012 11:27 pm

mey lee ::
postovanje....djevojcici od 3 godine evc duze vrijeme nokti na nogama su zadebljali,zakrivljeni,zuti,i ispadaju,to traje skoro godinu dana!vodili smo je doktoru,vadili nalaze i pedijatr kaze da je anemicna i da se to doesava zbog nedostatka kalcija,nismo dobili nista za tretiranje tih noktica!jako ruzno igledaju i zna biti dosta bolno kada opadaju pa onako vise,sta koristiti da li traziti uputnicu az dermatologa,molim svajet..lijep pozdrav

Draga mey lee!
Nije sasvim jasno, ovako ''na neviđeno'' šta je sa noktima Vašeg deteta i zašto otpadaju.
Dete može imati, jednostavno, GLJIVIČNU infekciju ispod noktiju.
Međutim, po opisu, ipak verujem da je u pitanju neko urođeno stanje, Displazija noktiju može biti izolovana (UROĐENA IZOLOVANA DISPLAZIJA NOKTIJU, bolest ili stanje koje se nasledjuje autozomno dominantnim mehanizmom nasledjivanja), ali i u sklopu nekih urođenih sindroma (UROĐENA DISKERATOZA I NAIL-PATELLA SINDROM).
Mislim da treba da odete kod stručnjaka koji se time ozbiljno bavi da bi ste dobili odgovor na pitanje, najpre ŠTA je razlog za otpadanje noktiju, a zatim , KAKO POMOĆI detetu.

Evo linka za izgled noktiju kod Nail patella sy:
http://emedicine.medscape.com/article/1106294-overview#a0104
Nazad na vrh Ići dole
mey lee

mey lee


Broj poruka : 6
Points : 41676
Reputation : 0
Datum upisa : 28.11.2012
Lokacija : Bihać

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimePon Dec 17, 2012 1:22 pm

hvalla lijepa na odgovoru,nista drugo nam ne preostaje nego da trazimo misljenje strucnjaka po pitanju toga!ponavljam da smo vise puta vodili je doktoru(djecijem pedijatru) i nikad nismo dobili preporuku,uputu ili bilo sta drugo za nekog doktora koji je strucan tome!ili jednostavno nismo nikad bili kod dovoljno strucnog doktora da prepozna problem,vec jednostavno smatraju to normalnim ajmo tako reci....
Nazad na vrh Ići dole
Ana Panovic




Broj poruka : 1
Points : 41371
Reputation : 0
Datum upisa : 29.12.2012

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeSub Dec 29, 2012 12:33 am

Devojcica od 2 god vec par dana ima proliv koji je nekad pun sluzi a nekad gust,lekar je prepisao probiotik,ali joj nije pomoglo.Sva se ojela.Plasim se da ne dehidrira i ne znam sta vise da radim.
Nazad na vrh Ići dole
dejanastankovic




Broj poruka : 2
Points : 42652
Reputation : 0
Datum upisa : 22.08.2012

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 1:06 am


Postovani,imam sina od 8 meseci koji u poslednja tri meseca ima ekcematozne promene na licu.Isli kod dermatologa i konacna dijagnoza je ECZEMA NUMMULARE FACILI. Koristili smo hidrociklin,hidrokortizon 2.5%,mustelu,vazelin,sebamed kremu....i nista bolje od svega toga.Sve vise se siri i buja,sad ima osip po celom telu. Molim za Vas savet.Sta dalje?
Nazad na vrh Ići dole
Dzevy




Broj poruka : 2
Points : 40242
Reputation : 0
Datum upisa : 20.04.2013

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeSub Apr 20, 2013 10:10 pm

Postovani,moja bebica je sa 3 sedmice starosti dobila osip(bubuljice) koji je na pocetku se crvenio i onda su te bubuljice na vrhu postale bijele bas kao one pubertetske tako izgledaju,znaci prvo se pojavilo na obrascicima te na tjeme onda otislo ispod brade i paralelno do usiju,hrapavo je na dodir.Kad spava skoro se i ne vide al kad je budan,place vidi se i najmanja bubuljica.Eh isli smo doktoru i rekli su da je Atopijski Dermatitis onako na prvu ruku,dobili smo ona ljubicasta zrnca da rastapamo u vodi i tim se kupamo i poslije kupanja mazemo mast za oci po licu!!zanima me sad vase misljene?!!Hvala unaprijed
Nazad na vrh Ići dole
DIJANA DRACA




Broj poruka : 7
Points : 40857
Reputation : 0
Datum upisa : 21.02.2013
Godina : 34
Lokacija : GLOZAN

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimePet Maj 10, 2013 11:25 am

POSTOVANJE....
E OVAKO,IMAM SINA OD 22 MESECA KOJI JE RODJEN U 25 NEDELJI TRUDNOCE U SPLITU,JER SMO TADA ZIVELI U HRVATSKOJ.ON JE ZDRAV I NORMALAN DECAK.DOK SMO ZIVELI U HRVATSKOJ DOBIJALI SMO SVE REDOVNE VAKCINE.SADA KAKO SMO SE PRESELILI U SRBIJU DOBIO JE VAKCINU TJ.REVAKCINU ALDIPETET I OPUERO(AKO SAM DOBRO NAPISALA)KOJA SE DAJE OVDE IAKO MU JE REDOVNA VAKCINA BILA PENTAXIM.ZANIMA ME DA LI MOZE DA BUDE PROBLEM STO VAKCINA I REVAKCINA NIJE ISTA?
UNAPRED HVALA.....
Nazad na vrh Ići dole
daliborka terzic kosic




Broj poruka : 2
Points : 39722
Reputation : 0
Datum upisa : 11.06.2013
Godina : 31
Lokacija : Krk

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeUto Jun 11, 2013 2:17 pm

Cao, treba mi pomoc..
Pa ako moze iskusni da mi odgovore i pomognu mi..
Mlada
sam majka..imam sina od 7mj dojence je..i u zadnje vrijeme (2tjedna)
preko noci slabo spava... Non stop se budi, kenka te se izvija u snu..
Nakon
svakog takvog budenja i njegovog javljanja podojim ga i on samo sto
osjeti da sam blizu umiri se..i tako svaki put... ujutro se jako rano
budi 5;30-6H zeli se dignut mada nije naspavan i odmoren.. molim vas
kako da mu pomognem i da se rijesim te takozvane nesanice Sad
i da se naspavamo i ja i moj sincic Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vasa pitanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vasa pitanja
» Vasa pitanja
» Vasa pitanja
» Nespušteni testisi - vaša najčešća pitanja
» Pitanja za naseg pedagoga

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Pitanja :: Pitajte naseg pedijatra-Privatna pedijatriska ordinacija "Primum vivere" Krusevac-
Skoči na: