Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka 11418110


 

 Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka

Ići dole 
AutorPoruka
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49289
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka Empty
PočaljiNaslov: Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka   Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka Icon_minitimeSub Dec 21, 2013 11:45 pm

Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka

Jelena Milenković | Foto: Fejsbuk



Laura Joho koja joj je dijagnostikovan rak mozga odlučila je da uprkos bolesti postane mama. Za to su joj poslužile njene zamrznute jajne ćelije i najbolja prijateljica kao surogat majka. Laura je izgubila bitku sa kancerom jula ove godine, a njena beba je rođena četiri meseca posle njene smrti.
 


Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka 48122_fb1_630x0
Laura I Nejt Joho 

Tridesetogodišnja Laura Joho radila je kao fitnes instruktor. Jednog dana se onesvestila u teretani i lekari su otkrili da boluje od raka mozga.
 
Ona i njen suprug Nejt odlučili su da ne odustaju od borbe da postanu roditelji. Rešenje je bilo u veštačkoj oplodnji, a najbolja prijateljica Laure Joho, Kara Stetson ponudila se da bude surogat majka.
 
Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka 48123_kara_630x0
Kara Steton 

Porodica i prijatelji Laure Joho presrećni su zbog rođenje devojčice Kerolajn jer znaju da na taj način deo Laure nastavlja da živi sa njima. 
 
- Srećna sam što sam mogla da učinim nešto za njihovu porodicu i nešto sebično za sebe, da na zemlji zadržim deo Laure. Ona i ja smo bile veoma bliske i bilo je za obe lako da to učinimo - rekla je Kara.
 
Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka 48120_fb2_630x0
Laura u bolnici gde je došla pravo sa treninga

Nejt Joho zna da ceni Karinu velikodušnost.
 
- To je neverovatan poklon, ne postoje reči kojima bih opisao šta je ona učinila za mene i moju porodicu- rekao je on. 
 
Kada je Laura Joho primljena u bolnici, lekari su prvo posumnjali na moždani udar. Ova žena ne samo da nije odustala od majčinstva već je i nakon dijagnoze nastavila sa aktivnim životom. 
 
PRIČA KOJA JE POTRESLA  MNOGE
 
Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka 48121_fb_630x0
Kerolajn sa tatom 

Nakon rođenja Kerolajn, novinar "Des Moines Register" Danijel Finej napisao je pismo ovoj devojčici kako bi jednog dana shvatila koliko je bila jaka borba njene mame i ljubav Kare Stetson.
 
- Ti sada imaš mesec dana i suviše si mala da bi ga pročitala. Ali jednog dana, neko će ti pokazati ovo, možda će ti to pomoći da shvatiš ljubav i nadu koje su te donele na ovaj svet- napisao je on.
 
U pismu je i priča o ljubavi Kerolajninih roditelja, njihovom venčanju, ali i trenutku kada je Laura saznala da ima rak.
 
Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka 48116_fb4_630x0U pismu je citirana i Kara Steton:
 
- Teško je objasniti šta je za mene značilo da 24 godine imam Lauru kao najboljeg prijatelja. Bile smo dovoljno različite i dovoljno dugo vremena smo provele zajedno da smo postale slične. Nikada se nismo svađale, nismo sekirale jedna drugu. Bile smo kao sestre, srodne duše, i najbolji prijatelji.
 
O smrti njene mame novinar je napisao:
 
- Svi su bili veoma tužni, tvoja mama je otišla. Tvoj tata je čekao tvoj dolazak svakog dana. Tugovao je zbog izgubljene ljubavi, ali se pripremao za novu, tebe. Dobro si čula, tebe.
 
Nejt Joho je izjavio da je teško podneo gubitak Laure, ali da ga svaki ćerkin osmeh podseti na nju.
Izvor:blic zena
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
 
Potresno, hrabro, velikodušno: Kao surogat majka rodila ćerku svoje najbolje prijateljice obolele od raka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Video: Baka rodila svoje unuke
» KINA: PRODALI ĆERKU PA KUPILI AJFON
» Za dijagnozu raka grlića materice se često koristi nepouzadna metoda
» Srecni roditelji.Tri puta rodila blizance.
» RODILA DEČAKA POSLE OPERACIJE 27 TUMORA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Porodica :: Zanimljivosti iz sveta roditeljstva-
Skoči na: