Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? 11418110


 

 KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49249
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Empty
PočaljiNaslov: KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI?   KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Icon_minitimeSub Jul 27, 2013 11:01 pm

KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI?

 
Svaka beba može da ima Izrazito individualni trend napredovanja. Ovo je samo gruba orijentacija, ali ukoliko vaša značajno beba odstupa od ovih očekivanih trendova po polu i uzrastu, posetite pedijatra.
KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? 9947046_orig

 Izvor:Pedijatrijska ordinacija " Primum vivere" Krusevac
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
Buci




Broj poruka : 7
Points : 39617
Reputation : 0
Datum upisa : 09.07.2013
Lokacija : BiH

KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI?   KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Icon_minitimeSub Jul 27, 2013 11:37 pm

Po meni, nije napredovanje samo u kilazi. Napredovanje je i rastu, i u motorickim aktivnostima i mnogim drugim aspektima. Npr. imamo bebu koja ne napreduje u kilazi po tablicama, a sve ostalo je ok i onda dr prave pometnju kod roditelja. A mozda neko u porodici sporije dobija kile. Zato dok god beba ima sve aspekte razvoja dobre, ne treba raviti paniku. Moja curica sad sa 9. mjesei nosi odjecu koja je po brojevima za 6., ali nije ni mrsava ni buca, taman je kako treba. A inace, prije trudnoce ja sam znala jedan mjesec da se udebljam a drugi da smrsam a nista nisam mijenjala u jelu ili fizickim aktivnostima.
Nazad na vrh Ići dole
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49249
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI?   KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Icon_minitimeSub Jul 27, 2013 11:46 pm

Naravno da svaka beba napreduje razlicitim tempom,ovo je neki prosek i to ne treba da zbunjuje roditelje cija deca ne napreduju po tablici Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
Buci




Broj poruka : 7
Points : 39617
Reputation : 0
Datum upisa : 09.07.2013
Lokacija : BiH

KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI?   KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Icon_minitimeNed Jul 28, 2013 2:12 am

Da to i treba naglasiti roditeljima, ali nasi dr su poznati po tome da odmah prave osjecaj krivice kod roditelja, posebno majki, ako beba ne napreduje po tablici ili ako dobija previse. Kod  nas u Savjetovalistu vagaju bebe koje ne stoje, ove koje stoje mjere im i visinu, i malo pregledaju reflekse. Onda kad beba nije dobila dovoljno, daju ad ako mama doji i onda se zena osjeca grozno.
Nazad na vrh Ići dole
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49249
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI?   KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Icon_minitimeNed Jul 28, 2013 10:05 pm

Sve zavisi i od doktora,mi imamo doktoricu (pedijatra) koja se bori da mame doje,nije od onih koje cim beba ne napreduje po tablici daju ad.
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
Buci




Broj poruka : 7
Points : 39617
Reputation : 0
Datum upisa : 09.07.2013
Lokacija : BiH

KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI?   KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Icon_minitimePon Jul 29, 2013 4:33 pm

Ne mogu Vam reci kakva je ova dr za ad kojoj mi idemo, jer nisam imala iskustva da mi je rekla da dajem ad zato sto je malena dobila malo. Napisala sam kakva su iskustva drugih vezano za pedijatre u nasem gradu. Postoji jedan pedijatar koji vazi za najboljeg (radi u bolnici) i meni je on na dvije sitnice pao. Prva je bila na pregledu malene u porodilistu kada je ona dobila grceve od graska koji sam jela za rucak, rekao je da to nije moguce, a bilo je klasicno ponasanje za grceve i kasnije se ispostavilo da joj smeta grasak kad jedem u prva 3. mjeseca. Drugi put je kad je kuci ponovo dobila grceve pa je on ''propisao'' dozu Espumisan L kapi 10.-15. kapi prije svakog podoja, kao po starosti malene (imala je 20.-ak dana). Nije tacno precizirao koliko, ja sam joj ne slusajuci njega davala po upustvu i pomoglo nam je. Ova dr kojoj idemo je vodila i mene i brata tako da sam nju odabrala. Ona je na prvoj kontroli pregledala malenu koja je bila uvijek naprednija od beba u svom uzrastu u mot orickom smislu i rekla mi da idem kuci i dojim malenu. Medjutim, imala je i par kikseva rekla mi je da beba ne osjeti maminu menstruaciju (moja je svaki put preplakala dane prije i tokom menstruacije) i kad smo radili nalaz ks nije mi htjela objasniti sve vrijednosti koje su bile niske i visoke, sem hemoglobina. A ima jos jedna dr kojoj smo otisli na pregled zbog vakcine kad nasa nije radila, e ona ne bi trebala raditi sa ljudima a posebno sa djecom. Po njoj malena nije znala nista uraditi, ni puzati a puzala je tada na ledjima, nije bila spremna za sjedenje, a sama bi sjela uz jastuk ili plisanu igracku kad bi osjetila da se nalazi iza nje i nije se ljulala uopste kad sjedne, odrzavala je ravnotezu, prebacivala se sa stomaka na ledja i obratno, a ona je tvrdila da ni to ne zna jer malena nije htjela nista pred njom uraditi. Da bi na kraju malena zgrabila stetoskop i svukla joj ga sa vrata dok je lezala na stolu za pregled.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI?   KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
KOLIKO BEBA TREBA DA NAPREDUJE U PRVOJ GODINI?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako beba treba da napreduje i kako treba da izgleda stolica i mokrenje kod beba
» Šta bebac ne treba da jede u prvoj godini života
» RAZVOJ KRETANJA RUKU U PRVOJ GODINI
» Kako treba da izgleda zdrava beba (osobine, izgled i potrebe)
» Uzbuna ako beba ne napreduje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Porodica :: Deca-
Skoči na: