Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Klub trudnica i mladih mama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub trudnica i mladih mama


 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupitekst
Vasa pitanja 11418110


 

 Vasa pitanja

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Viki
Admin
Viki


Broj poruka : 856
Points : 49099
Reputation : 10
Datum upisa : 25.07.2011
Godina : 37
Lokacija : Sabac

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimePet Dec 14, 2012 11:23 pm

Psihološko savetovanje i psihoterapija
Snežana Ilić, dipl.psiholog, praktičar sistemske porodične psihoterapije
064/258 10 45
ns.snezana@gmail.com

Vasa pitanja 17306711


Poslednji izmenio Viki dana Čet Dec 20, 2012 1:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://trudniceimame.serbianforum.info
IvanaM




Broj poruka : 265
Points : 42580
Reputation : 3
Datum upisa : 17.11.2012
Godina : 39

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Pitanje sa stranice   Vasa pitanja Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 10:15 pm

imam divnu vezu ali on je povremeno sebican, zeli da je sam u svakom svom problemu ili sa muskim drustvom. Sada ga to stanje malo duze drzi. uskoro pocinjemo zajednicki zivot zelimo bebu i brak, do sada nismo imali vece svadje, ali bojim se da ne bude i u braku sebican kad ima problem,a tada mu ne bih dozvolila kao sad da ode kod drustva ili bude sam dok ga ne prodje.sta da radim?Nije takav samo prema meni, ni njegovima se ne otvara.Pricali smo mnogo puta,ali jace je od njega,a mene to povredjuje
Nazad na vrh Ići dole
IvanaM




Broj poruka : 265
Points : 42580
Reputation : 3
Datum upisa : 17.11.2012
Godina : 39

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Pitanje sa stranice2   Vasa pitanja Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 10:18 pm

ANONIMNO.. Drage mame ako moze pomoc za moj problem..Naime ja sam u braku 3 godine.Zivim sa njegovim ,trpim razne torture.Mi bismo se odvojili al je to sad finanskijski nemoguce pogotovo kako je tu bebica..Meni je stvarno ovo neizdrzivo ,rodila sam prije mjesec dana ne prestaje mi se ulazit u sobu stalno me smaraju ,petljaju se u sve moguce.Muz je uz mene ,al ne zeli da se svadja jer sam rodila nedavno i nije to svejedno,mada smo prije mog poroda jako cesto bili u svadji.Malo sada imam i s'njim problema nije nista strasno,al neznam dal se vama ikad nesto slicno desavalo,al ja svoje dijete nikako nedam njegovoj mami ,ne vodi racuna o sebi ,beba je jako osjetljiva.. Ja joj je nikad nebi ostavila nasamo ,kad me pita da joj je dam ja to jedva ili nikako ucinim.Mnogo me iritira kad je ona tu stoji iznad mene aa beba place.. Nebi joj zabranila da je vidja nedaj boze al ja joj je nebi davala u ruke jer ne vodi racuna nikad o higijeni ,ne pere zube ne presvlaci se cesto inace je strastveni pusac.. Molim za pomoccc ,dal je normalno da sve ovo da djete nedam njoj niti bi ga ikad ostavila s njom.. Helpppppppppppp
Nazad na vrh Ići dole
IvanaM




Broj poruka : 265
Points : 42580
Reputation : 3
Datum upisa : 17.11.2012
Godina : 39

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Pitanje sa stranice 3   Vasa pitanja Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 10:27 pm

Molim anonimno. Moja sestra udala se pred 2 godine i sada je dobila dijete. Često se svađa sa mužem i tada on postaje nasilan, ali ne na način da ju tuče vec da razbija po kući i vice. Ok, to prodje i onda ju moli da mu oprosti i da nije tako mislio. Znao ju je ponekad i potjerati iz kuće ali bi joj reko TI IDI ALI DIJETE OSTAJE. Ona je puno puta htjela da prekine taj cirkus al se boji njega sta ce da joj napravi ako ga pokuša ostaviti. On je moćan i ima mnogo para ona se boji da ce potplatit suca da on dobije skrb nad djetetom, a nije dobar otac. Mi neznamo kako sa joj više pomognemo.molim vas dajte koji savjet. Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Psiholog




Broj poruka : 3
Points : 41543
Reputation : 0
Datum upisa : 13.12.2012

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeSre Dec 19, 2012 6:37 pm

IvanaM ::
imam divnu vezu ali on je povremeno sebican, zeli da je sam u svakom svom problemu ili sa muskim drustvom. Sada ga to stanje malo duze drzi. uskoro pocinjemo zajednicki zivot zelimo bebu i brak, do sada nismo imali vece svadje, ali bojim se da ne bude i u braku sebican kad ima problem,a tada mu ne bih dozvolila kao sad da ode kod drustva ili bude sam dok ga ne prodje.sta da radim?Nije takav samo prema meni, ni njegovima se ne otvara.Pricali smo mnogo puta,ali jace je od njega,a mene to povredjuje
Moram da primetim da prvo što ste napisali u svojoj poruci je da imate divnu vezu. Razmislite šta je to što vam se dopada u vezi sa vašim momkom. To sve što stoji iza te reči "divna veza" jesu vaši resursi za dalje i nešto što teba dalje negovati i razvijati. Sa druge strane, dobro je da se veza između dvoje ljudi razvija postepeno. Često iskustvo nas koji radimo sa porodicama je da puno promena za kratko vremena uzdrma i njstabilnije odnose. Zato vam predlažem postupnost. Prvo probajte da živite sa svojim momkom i vidite kako se stvari razvijaju i odvijaju kada ste pod istim krovom. Bebu planirajte onda kada oboje budete stabilni, motivisani i spremni za prihvatanje odgovornosti koju ova odluka donosi. Sve najbolje!
Nazad na vrh Ići dole
Psiholog




Broj poruka : 3
Points : 41543
Reputation : 0
Datum upisa : 13.12.2012

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeČet Dec 20, 2012 12:41 pm

IvanaM ::
Molim anonimno. Moja sestra udala se pred 2 godine i sada je dobila dijete. Često se svađa sa mužem i tada on postaje nasilan, ali ne na način da ju tuče vec da razbija po kući i vice. Ok, to prodje i onda ju moli da mu oprosti i da nije tako mislio. Znao ju je ponekad i potjerati iz kuće ali bi joj reko TI IDI ALI DIJETE OSTAJE. Ona je puno puta htjela da prekine taj cirkus al se boji njega sta ce da joj napravi ako ga pokuša ostaviti. On je moćan i ima mnogo para ona se boji da ce potplatit suca da on dobije skrb nad djetetom, a nije dobar otac. Mi neznamo kako sa joj više pomognemo.molim vas dajte koji savjet. Hvala.
Vaša sestra trpi nasilje u porodici. Fizičko, psihičko i emocionalno. Važno je da i ona upravo na ovaj način definiše situaciju koja se dešava. Manipulacije detetom i emocionalno ucenjivanje, a posle fizičkih ispada kajanje i obećavanje da će biti bolje deo je repertoara ponašanja većine porodičnih nasilnika. Ohrabrite i podržite vašu sestru da muževljevo nasilje prijavi policiji i/ili Centru za socijalni rad.Možete ga prijaviti i vi.Što se straha od gubitka starateljstva nad detetom tiče, novi zakon o porodici zaista štiti interese majke i deteta. Tim stručnjaka u Centru za socijalni rad koji učestvuje u postupku utvrđivanja starateljstva nad detetom itekako vodi računa da li je bilo nasilja u porodici i da li je otac svojim ponašanjem ugrožavao bezbednost i najbolji interes deteta. I iz toga razloga (ali je svakako na prvom mestu bezbednost vaše sestre i deteta) je važno da postoji evidencija o nasilju koje se trenutno dešava. U nadi da će vam ove informacije koristiti, srdačan pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Psiholog




Broj poruka : 3
Points : 41543
Reputation : 0
Datum upisa : 13.12.2012

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeČet Dec 20, 2012 6:15 pm

IvanaM ::
ANONIMNO.. Drage mame ako moze pomoc za moj problem..Naime ja sam u braku 3 godine.Zivim sa njegovim ,trpim razne torture.Mi bismo se odvojili al je to sad finanskijski nemoguce pogotovo kako je tu bebica..Meni je stvarno ovo neizdrzivo ,rodila sam prije mjesec dana ne prestaje mi se ulazit u sobu stalno me smaraju ,petljaju se u sve moguce.Muz je uz mene ,al ne zeli da se svadja jer sam rodila nedavno i nije to svejedno,mada smo prije mog poroda jako cesto bili u svadji.Malo sada imam i s'njim problema nije nista strasno,al neznam dal se vama ikad nesto slicno desavalo,al ja svoje dijete nikako nedam njegovoj mami ,ne vodi racuna o sebi ,beba je jako osjetljiva.. Ja joj je nikad nebi ostavila nasamo ,kad me pita da joj je dam ja to jedva ili nikako ucinim.Mnogo me iritira kad je ona tu stoji iznad mene aa beba place.. Nebi joj zabranila da je vidja nedaj boze al ja joj je nebi davala u ruke jer ne vodi racuna nikad o higijeni ,ne pere zube ne presvlaci se cesto inace je strastveni pusac.. Molim za pomoccc ,dal je normalno da sve ovo da djete nedam njoj niti bi ga ikad ostavila s njom.. Helpppppppppppp
Potpuno je razumljivo da vam je teško u datim okolnostima. Rođenje deteta uvek predstavlja mali potres zaporodicu. Žena je posebno osetljiva u prvom tromesečju nakon porođaja. Tome doprinose fiziološke i hormonske promene sa jedne strane, a sa druge uspostavljanje nove rutine i organzacije života (dojenje, nespavanje, više obaveza...). Sa psihološke strane, uspostavljaju se drugačije uloge, odgovornosti, dosadašnji odnosi se menjaju. Stvar je posebno kompleksna, kada kao u vašem slučaju, mladi roditelji žive u zajednici. Babe i dede iz najbolje namere (ali često na nedakvatan način) žele da pomognu.
Pokušajte da prihvatite da ste kada ste se udali za vašeg supuga na neki način "u paketu" dobili i njegove roditelje. Posebno što živite zajedno. To znači da će vaš odnos sa njima biti deo vaše svakodnevice i tu je potrebno praviti neke kompromise. Ne možete ih menjati, ali pokušajte da prihvatite da kao što ste vi sada postali majka, oni su isto tako postali baba i deda. I vaše dete će ih voleti i biti bogaije za odnos sa njima (kakvi god da vam se oni činili). Neka vas vaša ljubav prem suprugu i prema detetu motiviše za takvu vrstu neminovnih kompromisa. Ne razmišljajte sada tako daleko da li će vaša svekrva čuvati ili ne vaše dete. Sačekajte da vidite kako će stvari dalje teći. Možda ćete za koji mesec drugačije razmišljati.
Vaš suprug vam je trenutno najveći saveznik. Razgovarajte sa njim o tome šta vam konkretno smeta i kako biste mogli da "ojačate granice" između vas dvoje i njegovih roditelja. U smislu da te vi sada roditelji i da želite da imate neku svoju privatnost i autonomiju. Zamolite ga da se uspostave neka pravila. Razmislite šta je to što vam trenutno u ponašanju vaše svekrve smeta toliko da ugrožava vaše funkcionisanje i zamolite ga da joj to prenese. Ili joj otvoreno kažite šta želite. Dakle, ne da kritikujete njeno ponašanje već da opišete kako se osećate i šta želite, npr.-Osećam se uznemireno kada moje dete plače. Tada mi prija da sam sama sa njim, da se ja prvo smirim, da bi tako smirena mogla da umirim i njega. Polako, dajte sebi i drugima oko vas malo vremena. Svi ste u procesu prilagođavanja i svi želite najbolje za dete. Uradite nešto što ste radili dok niste imali dete. Odvojte neko vreme za sebe da bi malo smanjili unutrašnji pritisak koji trenutno osećate. Srdačan pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
SabinaB




Broj poruka : 1
Points : 38631
Reputation : 0
Datum upisa : 30.09.2013

Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitimeČet Mar 20, 2014 10:37 pm

Poštovana Snežana 
U predivnom braku sam već 6.godinu,moj problem je sljedeći što sam imala četiri pobačaja još nisam mama trudimo se za petu trudnocu vec godinu i pol dana al ne uspijeva nikako..ja sam sebe previse opteretila s tim pobacajima nikako da prestanem da razmisljam o tome,sve vise sam u stresu i nervozi..trudim se da sakrijem od muza svoj bol za gubitcima al cesto ne uspijevam cak sam i prema njemu sve vise nervozna,nikako da se opustim sve me to vise steze,u zadnje vrijeme nekad nemogu sama sebe da prepoznam postoje situacije kad pre burno reagiram prema svima,cesto se osamljivam,pod pritiskom sam uvijek,depresivna..prije sam bila vedra i nasmijana sad cesto se smijem preko volje,jako zelim novu trudnocu al se bojim da ce mi da se isto desi sve vise sam zbog toga u strahu i strah imam od svega..Svi mi kazu nemisli o tome ne razmisljaj,sto to nikako nije moguce u mojoj situaciji,molim Vas ako mozete da mi pomognete sta da pokusam da se moja psihicka situacija poboljsa,jer ovo stanje mi se nikako ne svidja u kojem se sad nalazim jer udaljavam sve ljude od sebe do kojih mi je stalo i koje volim.

Srdacan pozdrav
Sabina
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vasa pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa pitanja   Vasa pitanja Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vasa pitanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vasa pitanja
» Vasa pitanja
» Vasa pitanja
» Nespušteni testisi - vaša najčešća pitanja
» Pitanja za naseg pedagoga

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Klub trudnica i mladih mama :: Pitanja :: Pitajte naseg psihologa-
Skoči na: